Şimdi Ara

%50 CPU %97 GPU kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

q9650 işlemci
    gigabyte ep45t extreme anakart
    12gb DDR3 1600 MHZ RAM
    Asus r7 250 OC ekran kartım var

CS GO da CPU kullanımı %50 ler de dolaşırken GPU kullanımı Orta seviye ayarlar da %95-99 arası oluyor.

Bu sistem için yapmam gereken en doğru şey nedir ? Daha iyi bi ekran kartı mı ?(Eğer öyleyse tavsiyeniz nedir ?)

elimde 1000 tl mevcut tavsiyelerinize göre hareket edeceğim.

iyi forumlar

• işlemci ve ekran kartını değiştirmenizi öneriyorum. 775p xenon işlemciler iyi soğutucularla güzel işler başarıyor. e5450 20 dolar ikinci el 1050 veya 1050ti 650 800 arası bulunur. kendi parçalarınızıda satıp 240 gb ssd alabilirsiniz.
  • Olması gereken bu zaten GPU %99 un altına düşüyorsa sıkıntı var demektir. CPU isterse %10 kullansın
  • Yapman gereken şey tüm ayarları en düşüğe almak. CS grafik oyunu değildir.
  • Sistem de ssd mevcut hocam peki ekran kartı sizce ne alsam darboğaz yapmaz ve iyi performans alırım ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @hib.96
    E5450 zaten bu işlemcinin muadili, değiştirmesi fark yaratmayacak. İyi bir soğutucu ile Q9650'ye (anakart da müsait, güç kaynağı da iyiyse) hız aşırtma uygulanabilir. Zaten göreceği maksimum 4 GHz olacaktır.

Q6600@3.0-3.4 GHz GTX950 ile kullandım. DSR ile 1080p yapmama rağmen BF4'te darboğaz oluyordu. Bu platform 1050-1050Ti fazla bence. Zaten eski bir mimari güncel oyunlar için yetmiyor.

@rgsxmetin

Bu oyun daha çok işlemci sever bir oyun. Maksimum fps için ayarlarınızı en düşüğe çekiniz. İşlemciye hız aşırtma uygulamak fps'yi arttıracaktır. Şuan Q6600@3.0-3.2GHz ile HD7790 kullanıyorum, iyi ikili oldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

işlemci ve ekran kartını değiştirmenizi öneriyorum. 775p xenon işlemciler iyi soğutucularla güzel işler başarıyor. e5450 20 dolar ikinci el 1050 veya 1050ti 650 800 arası bulunur. kendi parçalarınızıda satıp 240 gb ssd alabilirsiniz.
    775 pin xeon işlemci tavsiye etmem aşırı ısınıyor ve problem çıkarıyorlar. elinizdeki q9650 nimettir 4,0 ghz civarı overclock yapılarak rahatlıkla 2. nesil i5 işlemci seviyesine çıkar. Kolay overclock olur güzel işlemcidir. gtx 1050 civarı bir kartla iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx 1050 darboğaz yapar diye çekiniyorum hocam onun yerine gtx 950 960 970 düşünüyorum doğru mu düşünüyorum ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben başka ekran kartı alsam da orada değerler hep %90 üzeri mi olacak hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rgsxmetin

Ben başka ekran kartı alsam da orada değerler hep %90 üzeri mi olacak hocam ?
    CS:GO, LOL gibi oyunlar sistemi fazla yormaz eğer güçlü bir kart alırsan %99 görmeyebilirsin ama fps in yine yüksek olur ama AAA dediğimiz witcher 3, GTA 5, Far Cry, Tomb raider tarzı oyunlarda GPU her zaman %99 sabit olur eğer olmuyorsa sıkıntı var demektir. Darboğaz dedikleri şey ise CPU nun %99 çalışıp GPU yu besleyememesi haliyle GPU da sabit %99 yük yerine %80-85 bazen daha altı değerleri görmesi şuan sende hiç bir problem yok.
  • sistemde ekran kartı güncellemesi yapılması yeterli.

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/radeon-r7-250.c2459

Bu linkte r7 250 baz alınarak bakacağın tablodan performansı en az ikiye katlayacak ekran kartlarından birini alsan yeterli olur bence...

İkinci elde 300-400 liraya satılan kartlar 2 katı performans verir görünüyor.

500-600 liraya satılan kartlarda 3 katı civarı performans verir görünüyor.
  • hib.96 kullanıcısına yanıt
    q9650'si olan adama e5450 tavsiye etmek... İkisinin birebir aynı işlemci olduğunun farkında mısın?

Konu sahibine; Hocam anakartınız çok iyi soğutucunuz iyiyse işlemciye OC yapılır, çok düşük voltaj belki işlemcinizin durumuna göre voltajsız 400 FSB ile 3.6 ghz görürsünüz, ram yeterli, 4-4-4 olduğunu varsayarak belki 4 daha ilave edilebilir (dual channel ram extra performans ve fps artışı demek). Arkadaşların dediği gibi ekran kartında ikinci el opsiyonuna giderseniz 1000 liraya altından kalkarsınız. 800-900'e 970'ler satılmakta örneğin, bu sistem için ideal ekran kartı GTX960 - 1050 veya 1050TI bunun üstü darboğaz yapabilir. CS GO'da ultra ayarlarda 100fps+ alırsınız diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerenturk -- 22 Ekim 2018; 10:14:16 >
  • 1050ti al gerisini düşünme.. ayrıca işlemcini sakın değiştirme.. bende ki sistem: xeon x5460 / ep45 extreme / 6gb ddr2 800mhz ram / 1050ti /ssd felan buna rağmen pubg de ortalama 50 fps alıyorum (aa high) işlemciye oc yağtım c0 revizyon en çok ısınan modeli ve stabil bir hız yakalayamadım henüz çözüm olarak ryzen'e geçicem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lerenturk kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumunuz için çok teşekkkür ederim sizce bu sisteme 970-980 almak mı mantıklı yoksa 1050 ti mi ?

• kratos49 K kullanıcısına yanıt
    1050 yerine 970-980 almayı planlıyorum hocam hemen hemen aynı rakam doğru mu yapmış olurum sizce ?

• rgsxmetin R kullanıcısına yanıt
    Hocam kendim de zamanında e5450 ile 970 kullandım. İşlemci 3,80 Ghz'de falandı ve bariz darboğaz yapıyordu bazı oyunlarda (GTA 5 vb. oyunlarda). 970 bariz daha güçlü bir kart 1050Ti'ye göre. Sizin tercihinize kalmış açıkçası. Dediğim gibi sisteme takılacak ideal kart 1050ti. 970 alırsanız neden aldınız demem ama 980 bence fazla olur (Edit: İleride anakart işlemci ram değiştirmem diyorsanız).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerenturk -- 22 Ekim 2018; 12:23:46 >
  • lerenturk kullanıcısına yanıt
    Yakın bi arkadaşım da 1050 ti mevcut alıp takıp ww2 ve csgo deneyip bileğileri burada paylaşacağım hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.