Şimdi Ara

50 Bine Kadar Laptop Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamünaleyküm hayırlı bayramlarınız olması dileği ile.

Şimdi arkadaşlar ben bir laptop almak istiyorum. Oyun oynamayacağım hiç merakım yok oyunlara.

Şöyleki kendimi elektronik robotik ve yazılım alanlarında geliştirmek istiyorum.

İmalat bilgim var SolidWorks biliyorum. Ek olarak Siemens nx öğreneceğim.

3DS Max, Blender ve Adobe Premiere gibi internetten, freelance olarak ya da ileride cok iyi yapabilirsem sabit bir is olabilir ogrenmek istiyorum.

Ancak bunlar icin guzel bir bilgisayar lazim bütçe 50k ya kadar(asagisida olabilir) laptop istiyorum.

Olay su ben bu saydigim programlari profesyonel olarak bilmiyorum sadece hangisiyle neler yapilabilir onunla ilgili bilgim var bildigim tek programda.

SolidWorks(bu orta seviye). Benim istedigim laptop bir ilk olacak yani ilk bilgisayarim denebilir. Ve ara bir basamak olacak alirken beni zorlamayacak. Kronik sorunlari olmayan en az 2 yil goturecek(gelisen teknoloji 2 yilda ne olur bilinmez tech age sonucta). Beni uzmeyecek bir bilgisayar lazim. Bir de Intel olacak AMD olacak diye bir takintim yok fark ederse kahrolayim isimi gorsun yeter. Ana kullanim amacim yazilim elektronik robotik yani 3D programlar 2. planda benim icin zaten SolidWorks pek agir bir program degil diger saydiklarima kiyasla bir de 17.3 inc in 16 veya 15.6 incten buyuk farki var diyorlar. Tabii ki buyuk olmasi iyi olur ama yani hani her yere goturmeyi dusundugum icin 15.6 veya 16 daha cazip geliyor. Bir de tavsiye ettiginiz bilgisayari iste artilari bunlar veya bildiginiz herhangi bir eksisi varsa eksileri bunlar mesela simdi bu soyledigim fiyatta 58bindi sanirsam ASUS'un 4080 kartli ROG'u var 3070'li bilgisayarla farki elbet olur ama ben profesyonel degilim sadece kendimi gelistirmek maksatli ve tabii gerekince giris seviyesinde isler yapabilecegim bir bilgisayar lazim yani olay su 55bin verip de en iyisini alacagima onunla ayni isi yapabilecegim(donmadan) 40 binlik bilgisayar alip ustunede endustriyel olarak parayi baska yonlu degerlendirme fikri bana daha cazip geliyor açıkçası.

Sonucta bu bilgisayari haril haril calistirmaya almiyoruz.

Sacmaladiysam dalga gecmeyin pek konusmayi bilen bir insan degilim.

Bir de forumda lutufen kelimesi yasakmis neden acaba?

Yalniz forumda gezdigim oneri konularinda hep su var iste bu paraya masaustu.

Abi masaustu kullanabilecegim bir ortam yok bunu basta belirteyim hiç yormayin kendinizi.

Klavyem Türkçe ama İngilizce kullanıyorum aliskanliktan. Sürçülisan olduysa affola.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.