Şimdi Ara

50-55inch Tercihen FullHD TV tavsiyesi, Samsung, LG veya Philips

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sony 46z5800 model TV im düzelemeyecek şekilde bozulduğu için yeni bir tv ihityacım bulunuyor.
    Beklentim aslında 4k modellere yönelmekti, ancak çok yüksek bütçelere çıkılmadığı sürece 50-55inch boyutlarındaki 4K serilerinin iyi sonuç vermedigine dair yorumlar okudum ...
    Yüksek bir bütçeye de çıkmak şu anda veya orta vadede aktif olarak kullanmayacağım bir teknoloji için (4k) çok mantıklı gelmiyor... bu sebeple fullhd tv lere yöneldim tekrar...

Bütçem ortalama 2500tl civarı ..

An olarak yogunlaştığım modeller bunlar...
    Teml beklentiler, düzgün SmartTV altyapısı, iyi görüntü kalitesi, Wifi (olsa güzel olur, switch koymakla uğraşmam) ... TV içinden YouTube ve Spotify çalıştırabilirsem iyi olur .. amacım sesi optik olarak alıp DAC a aktarmak ...

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ue-55h6270-55-dort-cekirdekli-wifi-uydu-alicili-smart-3d-led-tv-2-adet-gozluk/productDetails.aspx?productId=evsamue55h6270&categoryId=163192#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-ue-50hu6900-50-dort-cekirdekli-wifi-uydu-alicili-smart-4k-ultra-hd-led-tv-akilli-kumanda/productDetails.aspx?productId=evsam50hu6900&categoryId=163192

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-55pfk6309-55-wi-fi-cift-cekirdekli-uydu-alicili-smart-3d-led-tv-4-gozluk-ambilight-teknolojisi/productDetails.aspx?productId=evph55pfk6309&categoryId=163192

Ne olursa olsun .. 4K olsun dersek

http://www.hepsiburada.com/liste/lg-49ub830v-49-900hz-wifi-uydu-alicili-3d-smart-4k-ultra-hd-led-tv-2-adet-3d-gozluk-akilli-kumanda/productDetails.aspx?productId=evlg49ub830v&categoryId=163192#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-50puk6809-50-400hz-uydu-alicili-wi-fi-3d-smart-4k-ultra-hd-led-tv-philips-htl2163b-soundbar-ses-sistemi/productDetails.aspx?productId=evph50puk6809h2163&categoryId=163192

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-50puk6809-50-400hz-uydu-alicili-wi-fi-3d-smart-4k-ultra-hd-led-tv-philips-htl2163b-soundbar-ses-sistemi/productDetails.aspx?productId=evph50puk6809h2163&categoryId=163192

Seçeneklerden de anlaşılacağı gibi bu bütçeye alınabilecek 55inch lik TVler, eğer kalitesiz veya fazlaca demode oldularsa, o zaman 49-50 inch lik modellere de yönelebilirim...

Alternatif marka ve modellere açığım (bu saatten sonra Sony almam, Vestel de tercih etmiyorum ... )

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Şu sıralar TV arayışında ve kafası çok karışmış birisi olarak bu soruya verilecek cevaplar benim için de önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Listeye bunuda ekliyorum arkadaşlar...
    Güçlü bir TV gibi göründü

http://www.teknosa.com/urunler/110015210/lg-55lb670v-dvb-s2t2c-3d-fhd-smart-led-lcd-tv
  • Sharp 55 inç lere bir bakmanı tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetmusab M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

MediaMark a gidip bakacağım lakin Sharp ın televizyonları genelde üst segmentte yer alıyor...
    SmartTV yetkinlikleri ve yazılım kısımlarıda Samsung veya LG kadar ileri gitmemiş olabilir... yinede Toshiba ve Panasonic in modelleriyle birlikte farklı dükkanlarda değerlendireceğim..

Teşekkürler
  • arkadaşım 6 aydır samsungla olan problemimden sonra para iademi alarak..teknosa ya tv almaya gittim..tabi önceden burda kullananların bilgilerine bakarak.her televizyona samsung hariç baktım,inceledim,yanımda usb götürdüm..hepsinin smart yüzlerine baktım..açılıp kapanma sürelerine,3d görüntüsüne..öncelikle baktıklarımı yazıyım..samsunga bakmadım..lanet olsun onların herşeyine.siz siz olun sakın samsung almayın,alırsanız dua edin bozulmasın yoksa burnunuzdan geliyo..
    şimdi başlıyayım..bütçem 3500 tl 55 inç bakıyordum..ilk başta sony e baktım 805 li bi modeli vardı..görüntüsü güzel fakat çok eski model,kasası kalın,üretimi 2012 sonu ama hala satıyolardı.bide 3bin küsür felan..baktım sonuçda sony dir boş değildir diye ama yanılmışım..hakikatten boşmuş..görüntü çok sönük insan ne kadar doğal felan dese bile parlaklık canlılık arıyo..yanımda götürdüğüm usb yi takınca sorun hepten büyüdü..altyazının çerçevesi siyah..sanki eski vcd cdlerinde dandik altyazı gibi duruyo..en çok altyazılı film izlediğim için ..ekranın çerçevesi kalın veeski model durduğu için,çok mat birde ekranı olduğu için direk eledim sonyi.belki yeni modelleri çok iyidir ama çokda pahallı..
    ardından lg nin modellerine bakmaya başladım..3 bin küsürlük modellerine..parlaklık güzeldi,ekran canlı ve hızlıydı..lg de usb sorunu altyazı sorunu olmadığı için dedimki çok güzelmiş..tam da yanında philipsin 8109 modelide varmış..dedim bari kıyas yapıyım.ikiside çok güzeldi.renkler canlı fakat philipsin ten rengi yüz rengi,renklerdeki doğallık sanki lg den dahada iyidi..lg ninki sanki rengi sonuna kadar açılmış gibi duruyodu..dedimki ekran ayarlarını ikisininde aynı yapalım..uğraştım yaptırdım..baktım philips yine dahada gzel.usb yi açma hızı akranın menülerini açma hızı.tanıması dahil lg den daha hızlıydı..çerçevesi çok şık daha inceydi..bu sefer lg yi de pas geçip philipse yöneldi..satıcı bu sefer dediki..abi bunun 4k olanı var aynı fiyata..79 lu bi model.bide ona bak onun 4k sı var..dedim bakalım bi nasılmış..yok piksel sayısı fazlaymış,yok olunca 4k lı olsunmuş..baktım modeli 7 serisi diğeri 8 serisi..birinde amblight3 var birinde 4..dedimki arkadaşım bu yenisi bu eskisi eskisi nasıl daha iyi oluyoki..sonra anladımki..bunlar elindeki eski modelleri itelemeye çalışıyo..görende sanır 1080p yayın heryerde yaygın,4k yayında eli kulağında..ulan 1080 yayını alamadık 4k kimbilir ne zaman çıkar..sonuçda philipsin 8 serisini alıp eve getirttim..servis gelip kurdu..bundan önce samsungun 65 serisi vardı 55 inç..oda güzeldi yalan yok ama bu ondan 3 kat daha güzel..ambliht nedirki arkaya led takarım onun için tv alınırmı demiştim zamanında..ama alınca görünce çok farklı oldu.sanki 55 inç oldu bana 65 inç..ışıkları kapatınca ambians çok güzel oluyo..renkler muhteşem,harici uydu kullanıyorum.inanın bana sd yayınla hd yayın farkını amblemindeki yazıdan ayırıyorum..o kadar temiz bi görüntü..içindeki kolonları ufak koymuşlar ama sonuna kadar açınca her ses cırtlar..işimiz görüntüyse eğer inanın bana samsung lg philipsin yanından geçmez..yatak odamda lg var.oda çok güzel fakat philips çok ayrı arkadaşlar..smart yani android uygulamalarını soran olursa ..onuda anlatıyım..şimdi tv deki hangi smart uygulamayı kullanıyorsunuz..yada neden kullanıyorsunuz ve ne bekliyosunuz..cepten youtubedekileri tv de açma dışında ne bekliyosunuz..androidin amacı dokunmatık cihazlar için üretilmiş olması..tv de oyun oynuycaksanız konsol alın..sanki cepteki oyunlar çok kaliteli..bazıları smart uygulamaları çok yavaş diye tv almıyo..arkadaşım tablet değil bu televizyon.televizyon paneline göre alınır..rengine bakılır.işlemcisine göre alınır..tvde kamera varmış servis kurarken söyledi de..arkadaşım kimle ne konuşcam ben kamerayla,elle kontrol edilebiliyomuş..elimi kaldırcakmışım acıp kapıycakmışım..dedim ben salakmıyım kumanda var alırım basarım tuşa.kumandayı alıcan elle kontrolü açıcan tanımlıycan karşısına tam geçicen eee?? sesi aç kapa diye elimi havaya kaldırıcam..bu kadar gereksiz bişi olurmu?? bu özellik için tv alınırmı?? ps4 de input mu inlagmı neyi yavaşmış..internetten oynarken yavaşlıyomuşmuş..ya avrupada fiber internet var hemde en hızlısından..sende ise 8 mb diye verdikleri dandik internet..şimdi sen ps4 ü bizim uzay çağı internet hızımıza bağlayıp avrupadaki adamla birebir oyun oynamaya çalışıcaksın..sonada tv yavaş diyceksin..
    arkadaşlar kısacası her marka led tv kullanan biri olarak..benim görüşüm philipsin 8 serisi gerçekden çok iyi..görüntü muhteşem..çerçevesi çok şık..amblihte özelliği anlatmaya bile gerek yok..android olması avantaj niye diyceksiniz mxplayerin açmıyacağı şey yok..çift tuneri var..usb den görüntüyü kayıt edebiliyomuşsun..neyi kayıt ediceksem sanki..size tavsiyem süre olarak az bi süredir kullanıyor olmama rağmen philipsin 8 serisini alın..çok güzel ürün yapmışlar..bi televizyondan ne istiyosanız hepsi var..herkese saygılar.

• he bu arada sharp türkiyeden çekliyomuş bilginize..bunuda bana satan adam söyledi..burdada okumuştum..bire bir syfasından yada sharp çalışanından duymadım..ordaki satıcıların ve burdaki yorumcuların sözü bu
  • LG 4K TV'ler 850'den aşagı modeller uydudan 4K yayın çalıştırmıyor bilginize.

Tavsiye olarak Bende yeni Samsung ue48h6500 modelini sipariş verdim forumda genel olarak begeniliyor araştırmanı tavsiye ederim.

veya Samsung ue48h6470 modeli de olabilir ikisi aynı sayılır özellik bakımından.
  • ecom78 E kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 8109'a yakınım. Önümüzdeki hafta alacağım fikrim değişmezse. Banding, ışık sızması, bulutlanma gibi problemler yaşadınız mı? Yaşamamışsınız gibi anladım ama. :)
  • bandig ışık sızması falan yaşamadım şu an..he sende çıkarmı onuda bilmem.5 tane farklı marka led tv aldım bitanesinde ne ışık sızması ne banding yaşadım..inşallah seninde çıkmaz.ama bu philips on numara tv valla.evin havasını değiştirdi..ben torrentden film indiririm bide dizi,tüm keyfim bu ,ayrıca maçda izlerim bunlarda iyi olsunda gerisi teferruat ..
  • Arkadaşlar,

Aslında bu akşam alacaktım TV yi ...
    ama kutusu fazla büyük geldiği için tek kişi götüremem dedim ve almadım ...

Son karar

Samsung 55H6500

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE55H6500ALXTK

olarak gözüküyor....
    varmı son bir alternatif veya daha iyi olur diyen ...
    Birde acaba turuncu indirim vs beklesem mi h.sonu ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.