Şimdi Ara

5'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI GAZİANTEP (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
0
Favori
77.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nevarbe

KDM ne demek

otobüs, kamyon, paletli araç (tank-top vs) bakım yeri.. anlamam deme :) öğrenicen :)
  • serhat kardeş, dünden beri okuyoruz dinliyoruz hepsi kötü be kardeşim hiçmi iyi bişeyi yok buranın
  • quote:

Orijinalden alıntı: psswrd

serhat kardeş, dünden beri okuyoruz dinliyoruz hepsi kötü be kardeşim hiçmi iyi bişeyi yok buranın

antep güzel :)) ama 5. zırhlı tugay.. Allah düşmanımı düşürmesin diyeceğin yerlerden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3rh4tt

quote:

serhat kardeş, dünden beri okuyoruz dinliyoruz hepsi kötü be kardeşim hiçmi iyi bişeyi yok buranın

antep güzel :)) ama 5. zırhlı tugay.. Allah düşmanımı düşürmesin diyeceğin yerlerden..

sağol kardeş içimiz rahatladı walla

• quote:

quote:

quote:

(+) lar..
    - evinde içmediğin kadar güzel çay içersin.. askeriyeye kaçak sigara sokmak yasaktır ama çaylar kaçaktan demlenir.. dem koyarken 1 parmak bile olmaz piii.. ben bu kadar demle mi içicem bu imamın apdest suyu gibi çayı dersin.. 4 şeker direk sen istemeden konur içine.. üstüne bi 4 şeker daha koysan da o çay acıdır..
    - içinde hiçbirşey yoktur, ama o poğaçanın tadı hala ağzımda..
    - yatak istirahatli olduğun gün yemeğe inmezsin, tugay kantininde ekmek+salam+kaşar kombinasyonuna girersin.. tadından yinmez :)
    - yemeklerde zorlanıyorsan çeşni için tugay kantininden konserve patlıcan kızartması,dolma vs alırsın yemek şenliğe döner..
    - ekmekler eğer ki tazeyse çok iyi.. (normal ekmek yok hamburger ekmeği gibi bişey) ama sabah kahvaltılarına genelde bir gün önceden kalma ekmek gelir.. yanınızdaki arkadaşa vurmayın bayılabilir..

eksilerini saydım zaten :)

• 5'inci Zh. Tug. K.lığı

İstihkam daha kötüsü olamaz herhalde

bende ankaradan gidiyorum pazar saat 11-12 gibi nasip olursa antepte olacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsane_87

5'inci Zh. Tug. K.lığı

istihkam? kötü ? senin kafan mı güzel ?
  • quote:

quote:

5'inci Zh. Tug. K.lığı

hocam direk mezarcı diyolar yavv?

aslı nedir hocam bu işin bilgin varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane_87 -- 10 Aralık 2010; 15:56:08 >
  • quote:

quote:

quote:

5'inci Zh. Tug. K.lığı

ben 5. zırhlı tugay için konuşuyorum.. eğitim alanınız taburun hemen arkası.. millet 5 de kalkıp 6 da içtimaya girer siz 6 da kalkıp 7 de içtimaya girersiniz.. 10 a kadar boş beleş takılıp uçaksavar alır gidersiniz.. 3 de dönersiniz.. ki öğle yemeği için de taburdasınız.. daha ne ?

profilimde msn adresim yazıyor, istersen ekle harita ile göstereyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s3rh4tt -- 10 Aralık 2010; 15:59:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

5'inci Zh. Tug. K.lığı

ben 5. zırhlı tugay için konuşuyorum.. eğitim alanınız taburun hemen arkası.. millet 5 de kalkıp 6 da içtimaya girer siz 6 da kalkıp 7 de içtimaya girersiniz.. 10 a kadar boş beleş takılıp uçaksavar alır gidersiniz.. 3 de dönersiniz.. ki öğle yemeği için de taburdasınız.. daha ne ?

teşekkür ederim cevabın için
    umarım dediğin kadar basit olur
    peki kaç kişi olurki bi istihkam bölüğünde
    bi de hocam kar yağarmı oraya hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane_87 -- 10 Aralık 2010; 16:00:44 >

• @efsane_87

biz de kalabalık gittik geçen sene bu zamanlar.. ama toplasan 10 kısa dönem ya vardı ya yoktu.. istihkam bölüğü toplamda 40 kişi mi neydi.. öyle birşey..

Kar yağmaz da, yağmuru lanet ettirir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s3rh4tt -- 10 Aralık 2010; 16:02:11 >
  • s3rh4tt hocam banada piyade er çıktı. eğitimler de mi çok ağır yani kötü derken buda dahilmi içine..:) bide piyade er olarak karakola düşme şansımız nedir. oralar daha rahat anladğm kadarıyla..
  • quote:

@efsane_87

biz de kalabalık gittik geçen sene bu zamanlar.. ama toplasan 10 kısa dönem ya vardı ya yoktu.. istihkam bölüğü toplamda 40 kişi mi neydi.. öyle birşey..

Kar yağmaz da, yağmuru lanet ettirir..

teşekkür ediyorum hocam
    verdiğin bilgiler için
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldfire1246

s3rh4tt hocam banada piyade er çıktı. eğitimler de mi çok ağır yani kötü derken buda dahilmi içine..:) bide piyade er olarak karakola düşme şansımız nedir. oralar daha rahat anladğm kadarıyla..

dört seçenek var

1- amm olup günde 12 saat nöbet, 12 saat yatak
    2- mayınlık müfrezesine düşüp günde 3 nöbet (6 saat) sonrasında da yatış var.. lakin nöbetlerin arasında 2 saat boşluk var.. 1-3 5-7 9-11 gibi..
    3- hudut .. günde 4 kere 2 saat nöbet var.. mayınlık müfrezesindeki gibi.. gerisi boş..
    4- piyade taburu.... burayı açıklamaya cümleler yetmez.. Allah kurtarsın sadece

• Selam beyler

Ben pegasus ile 6:00 uçağı ile yola çıkıyorum
    7:30 da ordyım sanırım.

Önce bir şeyri gezicem sonrada teslim oluruz.

Ben Tankçı Er im :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coldfire1246

s3rh4tt hocam banada piyade er çıktı. eğitimler de mi çok ağır yani kötü derken buda dahilmi içine..:) bide piyade er olarak karakola düşme şansımız nedir. oralar daha rahat anladğm kadarıyla..

dört seçenek var

1- amm olup günde 12 saat nöbet, 12 saat yatak
    2- mayınlık müfrezesine düşüp günde 3 nöbet (6 saat) sonrasında da yatış var.. lakin nöbetlerin arasında 2 saat boşluk var.. 1-3 5-7 9-11 gibi..
    3- hudut .. günde 4 kere 2 saat nöbet var.. mayınlık müfrezesindeki gibi.. gerisi boş..
    4- piyade taburu.... burayı açıklamaya cümleler yetmez.. Allah kurtarsın sadece

hocam %75 şansımız var yani. inş taburda kalmayız gönderirler bi yere. kalırsakta yacak bişey yok elden ne gelir..:D

• quote:

quote:

quote:

quote:

(+) lar..
    - evinde içmediğin kadar güzel çay içersin.. askeriyeye kaçak sigara sokmak yasaktır ama çaylar kaçaktan demlenir.. dem koyarken 1 parmak bile olmaz piii.. ben bu kadar demle mi içicem bu imamın apdest suyu gibi çayı dersin.. 4 şeker direk sen istemeden konur içine.. üstüne bi 4 şeker daha koysan da o çay acıdır..
    - içinde hiçbirşey yoktur, ama o poğaçanın tadı hala ağzımda..
    - yatak istirahatli olduğun gün yemeğe inmezsin, tugay kantininde ekmek+salam+kaşar kombinasyonuna girersin.. tadından yinmez :)
    - yemeklerde zorlanıyorsan çeşni için tugay kantininden konserve patlıcan kızartması,dolma vs alırsın yemek şenliğe döner..
    - ekmekler eğer ki tazeyse çok iyi.. (normal ekmek yok hamburger ekmeği gibi bişey) ama sabah kahvaltılarına genelde bir gün önceden kalma ekmek gelir.. yanınızdaki arkadaşa vurmayın bayılabilir..

eksilerini saydım zaten :)

(-) ler
    -Hayatında yemediğin yemekleri yersin (Çarşıya cıkarsan ) :D
    -Hayatında yemediğin baklavasını ve tatlılarını yersin (yerini bilirsen her yerde yenmez )
    -Eeee Bide Fıstığı var onuda unutmayalım :))
    -Hayat ucuzdur :D 5 lira ile 2 öğün yemek bile yersin :)
    -Ulaşım sorunu yoktur zırhlı tugaydan bir vasıta ile yaklaşık olarak 10 dk merkeze varırsın :DD
    -Ucuz elektronik parçalarınıda bulabilirsiniz yeterki yerini bil :))
    -Şu an aklıma bunlar geliyor :DD

Artıları saydım zaten :))))

Not: Ben Askerliğmi G.antepte yapmadım G.antepliyim ondan :D askerlik hakkında pek bilgim yok sadece bunları biraz moral olsun
    diye yazdım ..:D Duyduklarım ise askerlik hakkında pek iyi yer değil diyorlar :D Emin olun ki ben en kötü yerde yaptım ve bitti :) O yüzden kafanıza takmayın Allah yardımcınız olsun ....

• ben askerdeki + ları vermişim wepaslan da antepteki :)
  • quote:

ben askerdeki + ları vermişim wepaslan da antepteki :)

Hocam Yaptığın yerinde önemi var ama Sen faydalandın mı bari antep artılarından :)))
  • quote:

ben askerdeki + ları vermişim wepaslan da antepteki :)

kardes, topcuymussun. ben de topcu ciktim ama islahiye 6. kor. 106. topcu alayina. orasi nasildir, bilir misin? pek bir kapali kutu, cok az bilgi var orayla ilgili, dediklerin orasi icin de gecerli midir?

gaziantep islahiye bu arada, sen bilirsin zaten de, yine de ekliyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamillimak -- 10 Aralık 2010; 17:28:22 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.