Şimdi Ara

5'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI GAZİANTEP (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
0
Favori
77.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada tanışmak isteyen devrelerim wolkankilic@hotmail.com msn den beni eklesin..
  • tugaydaydık , denetim denen lavukluk uğruna 34 gün banyo yapamadığımı hatırlıyorum...sivrihisara takbikat uğruna ıslak parkalarla botlarla uyuduğumu biliyorum. Kısacası arkadaşlar , 1-2 kallavi helal süt emmiş komutanın yakınına düşersiniz biraz olsun rahat edersiniz. onun dışında hayat 5.zırhlı tgy da bok yığınıdır... Kafalarına estikçe tugayı iştima alanaına çekip kıçınıza kadar telefon araması yaparlar... gibi. aklıma gelenler bunlar. Cep telefonu kart falan almayın yanınıza , traş bıçağınızı yanınızda taşıyın sürekli ve en önemlisi oranın hazinesi botlar... botlarınız için uzun demir li ama demir kısmı ince olan bot kilitleri vardır onlardan temin edin.. kışın oranın soğuğu çekilmez özellikle eğitimde... Yanınıza arko krem veya bebk yağı alın sabah eğitime giderken sürersinizi yüzünüze soğuktan yanmazsınız... gerisini yukarıda irfanyus arkadaşım yazmış. iyice midenizi kaldırmak istemiyorum ama başa gelen çekilir arkadaşlar..

Selametle kazasız belasız gidin gelin.

• arkadaşlar bende gaziantep zh.tug.k.lıgına çıktım hepimiz için hayırlı olsun bu arada aydın ve civarından arkadaşlar varsa beraber çıkalım yola mail. adresim ilyas_ozcam@hotmail.com
  • Hepimiz için hayırlısı olsun. Ben de hava savunma eri olarak 5'inci Zh. Tug. K.lığı' na düşmüş bulunuyorum.
  • 5. zırhlı tugay piyade er

istanbuldan sabah 7 bucuk ucagı ile gidiorum

hepimize hayırlı olsun arkadaşlar.
  • 5. zırhlı tugayda 331.kd topçu olarak yaptım askerliğimi.. topçuya düşenlere 10.12.2010 (bugün) akşama kadar buradayım. soruları cevaplarım herşeyi.. sadece topçu değil 5. zırhlı tugay içerisindeki tüm sorularınızı seve seve cevaplarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s3rh4tt

5. zırhlı tugayda 331.kd topçu olarak yaptım askerliğimi.. topçuya düşenlere 10.12.2010 (bugün) akşama kadar buradayım. soruları cevaplarım herşeyi.. sadece topçu değil 5. zırhlı tugay içerisindeki tüm sorularınızı seve seve cevaplarım.

piyade er statüsündekilerin çoğu bıkac gun sonra hudut alayına dağıtılıyomuş diye duydum. bu durum hakkında bilgin varsa paylaşabilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: frankie

5. zırhlı tugay piyade er

kardeş aynı uçaktayız, mekanda aynı bitli piyadeliğimizde
  • Ben topçular için kısaca açıklayayım.. Acemilikte uyuyabildiğiniz kadar uyuyun.. biz gittiğimizde 329 kd ler demişti bize.. biz ise nasılsa nöbet yok diye 11-12 ye kadar geyik yapmıştık.. uyuyun.. en çok özleyeceğiniz şey o olacak

- Bölükler
    Karargah bölüğünde iseniz revir araç komutanı, silahlık nöbetçisi, çamaşır makinesi sorumlusu, fotokopi makinesi sorumlusu gibi işleri verirler, veyahut devriye çavuşu olursunuz, nöbete götürüp getirirsiniz.. Biraz da nöbet tuttururlar..
    Batarya 1 eğitim alanı nöbeti yok, mayınlık üzerinde 2 nolu kule ve mayınlık giriş kapısında iki adet nöbet yeri vardır, gideceğiniz kişi sayısı 3 e bölünür.. mesela 15 kişi gittiniz, 5 kişi nöbetçi çavuşluk yapar, 5 kişi devriye onbaşılığı yapar. 5 kişi de çapraza çıkar..
    Batarya 3 en son aldığım habere göre (bizde üsteğmen vardı anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirmişti) bir teğmen gelmiş, askerler mahvoluyormuş.. kısım olarak iaşe ikmal ve muhabere olursanız (ki bu yüzbaşı'nın insafına kalmış) rahat olursunuz. ayrıca, assubayın yazıcısı olursanız eğerki dış nöbetten direk düşüyorsunuz. nöbetler mi? herkes gidiyor..
    Çekirdek nam-ı diğer çitlembik veya 4. batarya.. buraya nasıl alınıyor bilmiyorum.. karargah,1,3 den adam alıyor oranın assubayı kafasına göre.. düşerseniz hayatınızın en berbat günlerini yaşarsınız.. çünkü askerlik boyunca yapacak HİÇBİRŞEY yok.. araba yıkamaktan başka..

-Eğitim Alanı
    - Kötü haberi vermek istemem beyler,tabur ile eğitim alanının arası yaklaşık 3 km, giderken pek sorun teşkil etmiyor ama, dönüşte adı duyulmuş "asker öpen tepesi" nde diliniz bir karış dışarı çıkıyor.. hele bir de her gün gereksiz olan g3 ü götür getir..
    - ayakkabıların sürekli boyalı olmasına gerek yok, oraya gidince siz de göreceksiniz, bir süre sonra 10 gün boyamadığınızı farkediyorsunuz ayakkabıyı.. ama kısa dönem olarak gittiğiniz için biraz da üzerinize dikkat edin, komutanların gözüne batmayın
    - sanki her gün savaşa gider gibi o obüsler çıkar, intikal yapılır, bir metre ötenizi göremeyecek kadar yağmur yağarken "yat!" emri verilir. cuma günleri de o obüsler temizlenir..
    - silahınızla acemiliğin sonuna doğru 3 sıfırlama, 3 doğrulama, 3 200 metre atışı yapılacak.. ondan sonra temizlik, ve askerliğin sonuna kadar her gün temizlik.. bir daha atış yapmayacaksınız heveslenmeyin..

- Yemek ve banyo..
    - bulgur ve pirinç pilavını seviyor musunuz? burada lanet okuyacaksınız.. 3. batarya için konuşuyorum, eğer ki yemekhanede hala samet var ise, benim selamımı söyleyin 331kd tiryaki nin selamı var diye gereğini yapar.. yemeği düzeltmez. onu unutun, ama en azından o yemeğin iyi yerinden verir size..
    - Tugay kantininde abur cubur bulabilirsiniz, mümkünse günlük alın ve yiyin bitsin.. dolabınıza sakın koymayın..
    - Tabur gazinosunda gazinocunun insafına kalmış, kapalıyız der, açar sana vermez.. gece nöbete giderken o içi boş poğaçalara dayancaksınız.. fazla abanmayın ben askerden dönerken 80 kiloydum :) 20 kiloya yakın aldım o poğaçalar yüzünden
    - sigara alıyorsanız eğerki 1-2 paket mutlaka yanınızda taşıyın.. ve ilk giderken mutlaka 5 paket götürün, kimseye de göstermeyin..
    - sigara içenlere kötü haber, pall mall, viceroy ve 2000-2001 den başka sigara yok!..
    - sigaraları sakın dolabınıza koymayın patlatırlar(!)
    - ben askerliğim boyunca içeride kesinlikle banyo yapmadım, sıcağı açarsınız kaynar olur soğuğu milim oynatırsınız buz dolabına döner.. (acemilikte bi kere denedim de) hele bir de soğuk havada Allah düşmanıma vermesin titreye titreye tabura dönüp yorgan altına atarsınız kendinizi ısınmak için (mümkün mü? yorgan bile buz gibi.. kaloriferler askerlik boyunca yanmadı!)
    - topçu taburunun banyo günü perşembedir. yani eğitimden dönersiniz, banyo içtimassııı!! diye bağrılır toparlanırsınız alelacele banyoya gidersiniz.. ya da ihtiyaç banyosu denen birşey var ki, sabah 5 de banyo açılır, 6 ya kadar sürer (pek 5 de açmaz o banyocu olacak herif)

Revir ve Hastane
    - Kendi bataryanızdan bir arkadaş mutlaka revirci olacak.. kesinlikle yanlış anlamayın da aranızdaki en "puşt" adama o görev verilir.. geberirsiniz hastalıktan, "komutan izin vermedi ne yapiyim" der keser atar.. orada duruma göre hastaneye gönderirler sizi.. ha şunu da diyim.. hastaneye mi gittiniz? çarşıyı unutun.. kilittir..

- içtima!?
    sabah uyandıktan akşam yatana kadar rahat 20 kere içtimaya giriyorsunuz.. öğrenirsiniz gidince de, revirin oradan her gece neredeyse bir firar var..

Sormak istediğiniz başka şeyler varsa seve seve.. Topçuların içini bir nebze kararttım farkındayım da, yaşayacağınız şeyler bunlardan farklı olmayacak kusura bakmayın

• bakımcılar nasıl? ben bakımcıyım.
  • quote:

quote:

5. zırhlı tugayda 331.kd topçu olarak yaptım askerliğimi.. topçuya düşenlere 10.12.2010 (bugün) akşama kadar buradayım. soruları cevaplarım herşeyi.. sadece topçu değil 5. zırhlı tugay içerisindeki tüm sorularınızı seve seve cevaplarım.

piyade er statüsündekilerin çoğu bıkac gun sonra hudut alayına dağıtılıyomuş diye duydum. bu durum hakkında bilgin varsa paylaşabilirmisin

Arkadaşım zaten girişte size nereye düştüğünüz söylenecek.. hudut alayına düştüyseniz eğerki antepte durmayacaksınız zaten.. bi yemin töreni için gelirsiniz.. onun dışında nöbet tutar yatarsınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

bakımcılar nasıl? ben bakımcıyım.

5. zırhlı tugayda k9 ve cezaevine düşmedikten sonra her yerde öpüyolar. bilmem anlatabildim mi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: psswrd

quote:

5. zırhlı tugay piyade er

kardeş aynı uçaktayız, mekanda aynı bitli piyadeliğimizde

devrem beraber teslim oluruz sana da uyarsa. msn'ını pm at konusalm.
  • quote:

quote:

5. zırhlı tugayda k9 ve cezaevine düşmedikten sonra her yerde öpüyolar. bilmem anlatabildim mi..

anladım sağol. peki bakımcı dediğin askerde ne yapar yani tamir falan işleri mi? benim mesleğim bilgisayarcılık. teknik serviste çalıştım, o biçim format, sistem kurarım yani. olur mu acaba faydası?

• quote:

quote:

quote:

anladım sağol. peki bakımcı dediğin askerde ne yapar yani tamir falan işleri mi? benim mesleğim bilgisayarcılık. teknik serviste çalıştım, o biçim format, sistem kurarım yani. olur mu acaba faydası?

ben de fotoğrafçılık yaparım demiştim, eğitmen sertifikam vs var. ama top doldurucusu oldum :) bakımcılar napar.. bildiğin tamir.. buzdolabı gelir, ıvır zıvır gelir, bilgisayarlara pek dokundurtmazlar..

• quote:

quote:

kardeş benimkinde sadece piyade er diyo, bu topçu tüfekçi sonradan mı oluyo?? hani senin anlattıkların topçular içindi bizim içinde geçerlimi ?
    ya saçma bi soru soruyo olabilirim cahillime wer artık

• quote:

Orijinalden alıntı: psswrd

quote:

quote:

kardeş benimkinde sadece piyade er diyo, bu topçu tüfekçi sonradan mı oluyo?? hani senin anlattıkların topçular içindi bizim içinde geçerlimi ?
    ya saçma bi soru soruyo olabilirim cahillime wer artık

yok arkadaşım piyade isen piyadesin.. topçu er yazıyordu benimkinde direk.. hudut,amm,müfreze onlar için kaderin içeride belli oluyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de fotoğrafçılık yaparım demiştim, eğitmen sertifikam vs var. ama top doldurucusu oldum :) bakımcılar napar.. bildiğin tamir.. buzdolabı gelir, ıvır zıvır gelir, bilgisayarlara pek dokundurtmazlar..

peki sağolasın. peki orda kalma ihtimali var mı bakımcı için yoksa sınıra atarlar mı beni de?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

peki sağolasın. peki orda kalma ihtimali var mı bakımcı için yoksa sınıra atarlar mı beni de?

KDM de kalırsın bakımcı olursun, oranın deyişiyle "bi meslek öğreniyon işte daha ne istiyon!?"

• KDM ne demek
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.