Şimdi Ara

5-10 Yıl İçinde Yurtdışına Yerleşmeyi Planlayanlar (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
697
Cevap
31
Favori
20.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
Giriş

biz yazınca burada malum tayfa deliriyor. Anlatamıyorsun inanmıyorlar...

• RadioheadTR kullanıcısına yanıt
    Ben şuan Slovakya’da ikinci Erasmus’umu yapıyorum. Bu yazdığının altına imzamı atarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışında memnun olmayanları buraya bekliyoruz buyrun gelin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the__executioner__ kullanıcısına yanıt

Şimdi o şöyle tam. Türkiye'de kendi işimi kurabildim, köyde yaşıyorum normalde ama okul için İstanbul'dayım. Kazancım fena değil, keyfim yerinde ama şuan Slovakya'da Erasmus yapıyorum ve burada part time çalışıyorum şuanda. Ve işverenim şuanda bana temelli kalma şansı sunuyor. Ve ben de önümüzdeki 3 ay boyunca Türkiye'ye dönene kadar bunu ciddi ciddi düşüneceğim.

Şu teklif konuyu açtığım zamanlarda olsaydı balıklama atlardım ama yaş ilerledikçe o işin öyle olmadığını anladım. Şuanda geride bırakacağım çok şey olduğu için eski isteğim, arzum kalmadı. Burada kalırsam maddi yönden hiçbir eksiğim olmayacak, her türlü imkana çok rahat şekilde ulaşacağım ama çok ciddi kültürel farklılık var. Ne kadar arkadaşlıklar kursanız da, entegre olsanız da kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Bütün geçmişiniz, arkadaşlarınız, aileniz Türkiye'de, siz burada yalnızsınız. Her neyse, sonuç olarak maddi yönden çok avantajlı olsa da, manevi yönden çok ciddi eksiklikler var.

• Arkadaşlar selamlar
    Ne zaman yeni hayatımı düşünsem bu post aklıma geliyor ve gelip bakıyorum acaba neler olmuş diye.
    Geçen hafta 5 günlüğüne Türkiye’ye tatile gittim ve iyi ki Londra’ya yerleştim diyorum. Her şey gittikçe kötüye gitmiş maalesef güzelim ülkede😔 Alanya’ya gitmiştim. 2 pizza yiyip 750 tl ödeyince şok oldum. Abi nasıl yaşanıyor orada. Alanya’da her yerde Ruslar var ve esnaf her şeyi Euro ile satıyor. Londra’ya döndüğüm zaman derin bir nefes aldım.
    Benim hikayem bu post işe başladı ve devam ediyorum. Seneye İngiltere vatandaşlığı alıyorum. Hayat güzel gidiyor. Umarım hepiniz dilediğiniz hayatı yaşarsınız.
    Sevgiler saygılar

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Mutlu olmana sevindim. Ben de şuan Avrupadayım ve Türkiye’ye dönünce yaşayacağım şoktan o kadar eminim ki bu gerçekten acı verici

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 2 senedir Amerika’dayım. Güncellerseniz sevinirim.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

konu açıp deneyimlerini anlatsana hocam

• mrslimshady_reloaded kullanıcısına yanıt

Hocam valla öyle çok ahım şahım değil. Ama elbetteki gelir ve hayat standartları çok yüksek. Fakat ben burada yalnızlık çekiyorum, ailemi ve sevdiklerimi çok özlüyorum. Vatandaş olana kadar idare edeceğim. Ondan sonrasına bakacağım artık. Türkiye’de ekonomi iyi olsaydı dönmek isterdim.

abd cennet , mükemmel bir yer. Oraya giden herkesin 5-10 milyon doları var sanıyor forumdaki önemli bir kitle

O yüzden de rica ediyorum bence açıp anlatın arkadaşlara. En azından fikir sahibi olsunlar  

Bence iyi olur kolay gelsin  

Maddi olarak burada çok rahatım. Milyon dolar kazanmaya gerek yok. İyi bir kredi skorun ve sabit bir işin, gelirin varsa milyonluk ev ve istediğin arabaya sahip olabiliyorsun.

Bir de kendini geliştirirsen gerçekten fırsatlar ülkesi. Ben dil bilmiyorum doğru dürüst, sadece delivery yapıyorum ama ayda 6-7k arası kazanıyorum. Giderim ise çok az. Ayda en fazla 3k harcıyorumdur.

Ayrıca insanlar çok yardım sever ve saygılı o hoşuma gidiyor. Sir filan diyorlar, herkes bir birine yol veriyor, selam veriyor.

Ailem burda olsaydı hiçbir sorunum olmazdı diye düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Nisan 2023; 19:18:48 >

milyonluk eve sahip oluyorsun ama onu ödemen bir ömür sürer hocam

trde de benzer değil mi zaten

millet 20-25 yıl krediyle alıyor , bir şekilde ödüyor  

Araba çok daha ucuz. O konuda Türkiye rekabet edemez  

Orası öyle ama burada krediler ucuz. Kira ödeyeceğine kendi evinin kredisini ödeyebiliyorsun. Hatta odalarını kiraya verip bedavaya getirebilirsin evin kredisini.

Babam istanbul’da ev alacaktı ama sonra fiyatlar yükselince alamadı. Şimdi o parayla Amerika’da peşinat verip ev almayı düşünüyoruz. Burada gerçekten araba almak çok kolay. Birkaç bin dolar peşinat verip istediğin arabayı krediyle alabiliyorsun.

Hayırlı olsun, güncelledim. Başarılar, mutluluklar dilerim. Tanıtıcı, bilgi verici konu açacak olursanız onun linkini de eklerim bildirmeniz yeterli.

• Donald Trump kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Gelecekte belki hocam. Türkiye’ye gelince sakin kafayla tecrübelerimi yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 26 Nisan 2023; 19:42:43 >

arabalar kolay hocam biliyorum ben 3 yıl orada yaşadım

şuanda da kanadada yaşıyorum  

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt

Hocam alanyayı geçin ben istanbuldayım fiyatlar yine öyle

kız arkadaşınla gidip 2 kahve 2 tatlı 400 lük oluyon.

robot gibi insan olmanı bekliyorlar. Sosyal ve kültürlü bir insanın Tr de gerçekten işi zor.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.