Şimdi Ara

5-10 Yıl İçinde Yurtdışına Yerleşmeyi Planlayanlar (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
31
Favori
20.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok teşekkür ederim. Senin adına inan çok sevindim, hayatta başarılar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidebilen var mi? 4 yil gecmis

• Çin ve ABD yazmışım, Çini zaten eledim; ABD işi de zor görünüyor. Mühendis olmadıktan sonra tecrübesiz bir üniversite öğrencisini mezun olur olmaz almazlar.

Fakat bu süre zarfında

Gönüllü faaliyet programı ile Ukraya/Lviv kentine,

Erasmus programı ile Letonya/Riga kentine gittim. Sorusu olan varsa DM atabilir.

Geçen yaz korona olayları olmasa, ukrayna veya balkan ülkelerinden birine staj yapmaya gidecektim.

Bu sene mezun oluyorum. Yurtdışı planlarımı iptal ettim, ailemi bırakamayacağımı farkettim maalesef. Üniversitenin başında gaza gelip aileyi ülkeyi dostları bırakırım diye düşünüyordum ama o işler öyle olmuyormuş.

• patatessiz patso kullanıcısına yanıt

Londra’ya yerleştim😊 3 yıl olacak neredeyse

• Arkadaşlar son durum nedir? Kimse yerleşemedi mi yurtdışına . Ben son anda kurtarmışım kendimi. Ben geldiğimde sterlin 6 liraydı şimdi 17 olmuş. Ne olacak memleketin hali

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kayıpjoker K kullanıcısına yanıt

Yurtdişina yerleştiysen tamamen,napican ülkeyi:D baksana asgari ucretle calişip acliktan kafalari güzel olanlar hala savunuyor deli gibi.Ne zaman düzlüge cikariz bizim hayatimiz yeter mi görücez.Hayattan soğuttular beni.

• 16 ay Fransa'da yaşama şansım oldu. Cidden hayat oralarda filmlerdeki gibi güzel. Adalet, ucuzluk, doğa güzelliği, insani ilişkiler... Adamlar bizim fersah fersah ilerimizdeler. Bence milletimiz o seviyeye hiç bir vakit ulaşamayacak. Halk bunu istiyor yapacak bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Usbehci -- 24 Kasım 2021; 17:26:58 >
  • Usbehci kullanıcısına yanıt
    Milletimiz o seviyeye ulaşamayacak konusunda kesinlikle size katılıyorum 😏 4 yılda emin olduğum tek şey bu. Türkiye’nin huzurlu bir yer olamayacağına eminim

• Karbonat.Erol kullanıcısına yanıt
    Umarım rahatsınız kardeşim

• Allah rahmet eylesin diyelim mi

• Evet konuyu açalı 5 yılı geçmiş. Kaldı bir 5 yıl daha. Açıkçası o zamandan beri hep niyetim olsa da direkt olarak gidebilmek için bir arayışım, çabam olmadı çünkü hep başka şeylerle uğraştım. Şimdi de burada köyde kendi işimizi kurma adımları atıyoruz. Artık bu tutmazsa herhalde ciddi ciddi gitmeye uğraşırım gibime geliyor. Gider miyim gidemez miyim bilmem ama bir 5 yıl daha sonra 5 yıl önce bir anlamda kendim için koyduğum hedefin süresi doluyor. Neler olacak göreceğiz.

• Donald Trump kullanıcısına yanıt
    Umarım her şey gönlünce olur. Önemli olan mutlu ve huzurlu olmak . Konunun açılış zamanını hatırladığım zaman benim de ciddi bir uğraşım yoktu yurtdışı için . Belki de senin bu başlığın bir kıvılcım oldu. Bu vesile ile Çok teşekkür ediyorum ☺️✌️🙏🏻

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt

Teşekkürler senin için de, umarım gittiğin yerde mutlusundur. Konu bir işe yaradıysa ne mutlu bana  

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Sonuç nedir?

Aldım hocam.

• Aslında konu açıldığı dönemlerde ki yaşamlarımız bir tık daha iyi ve rahat konumdaydık. En azından kendi adıma konuşuyorum. Çıkarsa giderim, çıkmazsa devam ederim mantıcıyla yaşıyordum, azar azarda araştırma yapıp doları 2 ile euro 3 ile çarpıp kendimce para birikimi ve hesap yapıyordum. Fakat kurlar aniden artınca , planlar bozuldu. Şimdi düşünüyorum, green card çıksa veya herhangi bir durumla dil okulu vs yurtdışına çıkmak istesem 5000pound veya euro isteniyor. Fakat bunlara rağmen istediğim gibi düzeni burada kuramazsam 5 yıl sonra isteğim bu ülkede olmamak. Tek bir isteğim var, gittiğim yerde , saygı ve sevgi içinde yaşamak. Artık ciddi ciddi düşünüyorum. 5 yıl sonraki bana selamlar olsun, başaramazsan bile en azından hayattasın ve bu yazıyı okuyorsundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 25 Kasım 2021; 17:45:23 >
  • Bender B. Rodriquez kullanıcısına yanıt
    Vay be hayaller Avustralya hayatlar Azerbaycan.

Ama cok degisti dusuncelerim. Inşallah döneceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun gittiğinde haber edersin ilk mesajı güncellerim.

Teşekkür ederim. Geçen ay gittim geldim giriş çıkış yapmak işin. Yılbaşından sonra gidersem haber veririm.  

Edit: Bildirim gelince konuyu hatırladım. Şu an Amerika’dayım. Yılın en az yarısını burada kalıyorum. Aile hasreti dışında buralar güzel ama ailem ve sevdiklerimden ayrı tek başına yaşamak çok kötü bir his. Aileme bağlı olduğum için hasret çekiyorum o yüzden yılın yarısını ailemin yanında geçiriyorum.

Maddi olarak güzel ama kalbim hep ailemin yanında. Bakalım sonu ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 8 Mart 2023; 11:37:49 >
  • RadioheadTR kullanıcısına yanıt

2 yil once Kanada'ya yerlestim, bu dedigimi geri aliyorum TR iyi ama basindaki burokrasi berbat, onun yok edilmesi lazim

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.