Şimdi Ara

5.1 Sistemi Bilgisayara Bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir türlü şu işin içinden çıkamadım. Çok sorum var.
    Öncelikle, sistem bu :https://www.goldmaster.com.tr/urun/elektronik/revo-35-5-1ch-ses-sistemi/
    Anakart Gigabyte Z97-D3H rev1.1, windows 7 x64.
    Sistem babamın televizyonuna bağlıydı(!) ve adam 2 senedir çalıştığını zannediyor. Meğersem ses sadece televizyonun dahili hoparlöründen geliyormuş. Ben de söktüm, bilgisayara bağlayayım dedim.
    Hoparlörlerin hepsini test ettim ses geliyor, ana parça dışında :
    artık subwoofer mıdır, amfi midir bilmiyorum, bir tek ondan ses çıkaramadım.

Output kablolarının hepsini 5 hoparlöre de bağladım, input'dan sadece şu yeşil uçlu jack geliyor :
    Bir diğer kablo ise, hiçbir yere uyduramadığım :

Anakartın arkası şu şekil :

Şimdi sıkıntı şu ki, beyaz ve kırmızı inputlardan gelen yeşil jackı anakartın arkasındaki speaker (yeşil) girişe bağladığımda sadece ön sağ - sol ve orta hoparlörlerden ses geliyor. 2 hoparlör ve ana parça etkisiz. Aynı jackı ön paneldeki headphone girişine taktığımda ana makina hariç hepsinden ses geliyor, fakat bu şekilde kullanma şansım yok. Ana kartın arkasındaki her girişi denedim, her biri sadece 2'şer hoparlör çalıştırıyor. Anakartın arkasındaki yeşil girişin, tıpkı ön paneldeki headphone girişi gibi hepsini çalıştırması gerekmez mi ?
    Bazı yerlerde bu tarz makinelerin ses kartını ve hatta anakartı bile yakabileceği söyleniyor. Bu alet kendi güç kablosuyla farklı prize takılı, nasıl yakabilir ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.