Şimdi Ara

4k-remux-720p-1080 karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
7
Favori
6.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimdeki büyük boyutlu 720p filmleri(Bazıları 4.7gb dan başlayan, 7gb karayip korsanları, braveheart 10gb ) mkvcage 720p ripleri( 1gb-1.5gb) ile değiştirirken deneme yapayım dedim ne kaybediyorum diye.Soldakiler büyük boyutlu sağdakiler mkvcage.
    Batman Begins
     4k-remux-720p-1080 karşılaştırma  4k-remux-720p-1080 karşılaştırma
    Braveheart
     4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma
    indiana jones
    karayip korsanları

4k ve Remuxların sample ını indirdim.4k film sıkıştırılmıştı tamamı 5.39 gb.Mkvcage ve shaanig in 720p sürümlerini remux 1080p karşısına koyduğumda netlik farkı belirgindi.Birde mkvcage in 1080p sürümünü indirip baktım.2.7 gb lık film 33 gb lık remuxdan en azından tek kareden alınan görüntüden en ufak bir fark yok.

Soldan sağa Remux1080-Mkvcage1080p-Mkvcage720p
     4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma

4k ve remux un aynı sahneden alma imkanım yoktu.Aşağıya da 4k karşılaştırması koydum.Soldan sağa 4k-Mkvcage1080p-Mkvcage720p-Shaanig720p.
     4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma

4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma 4k-remux-720p-1080 karşılaştırma

Aynı kareyi almak ve video bilgisini de göstermek bugün aklıma geldiğinden ilk resimler birebir aynı kare olmadı.
    4k videonun renk filtresi muhteşem.Beyazlar tam beyaz.Hiç sarıya çalma yok.Mkvcage den dolayı değil normal 1080p remux dan da farklı.Dikkat ederseniz remux ile cage arasında bir filtre farkı yok.4k videoyu amd x6 kasarak oynatıyor onu da belirteyim.

-4k tv si olanlar için 5 gb civarına riplenen 4k video muhteşem duruyor.
    -Mkvcage ile Shaanig arasında en ufak bir fark yok.Kulaklıkla ses deneyi de yaptım bir fark göremedim.Küçük boyutlu rip arayanlara mkvcage i öneririm.Çok daha fazla film var.Torrent seed sıkıntısı oluyor bazılarında ama sitesindeki linklerden özellikle uptobox a yüklüyorlar Akk dolayısıyla full hızda 320 kb la indiriyor.Max kaç destekler bilmem.
    -Bu kadar denemeden sonra görsel i iyi olan filmler için Mkvcage 1080p sürümleri,kalanları da 720p den çekmeyi düşünüyorum.1080p ile 720p arasında bir netlik farkı var kesinlikle.Ama evde 42" tv de uzaktan izleyince zaten cam gibi oluyor. 1gb film akar benim için

• Merhabalar hocam güzel faydalı bir konu olmuş bende kendim bir sürü test yapmıştım buna dair konu açmayı düşünüyordum ileride ama sen açmışsın gayette güzel olmuş bilginde var :)
    Şimdi ben önceleri REMUX olarak arşiv yapıyordum sonra birgün düşük boyutlu (2-4gb arası BRRip veya BDRip) riplere denk geldim ve remuxlarla karşılaştırmaya başladım iki görüntününde aynı olduğunu hatta yeni çıkan filmlerde mesela mad max filmini 4 GB'lık BRRip 1080p JYK ripi ile 18 GB'lık BDRip ile karşılaştırdım JYK ripi daha kaliteliydi.
    Sherlock holmes gibi içinde karanlık sahne bulunan seriyide REMUX ve BRRip 1080p ile karşılaştırdım yine fark yoktu.
    Filmden filme ve ripten ripe değişen şeyler bunlar.
    BRRipte JYK üstüne tanımam çünkü görüntü muazzam ve sesler dandik değil adamlar DTS ses koyuyor yani 1 kere yapıyor tam yapıyor, shaanig mkvcage gibi grupları seçmememin nedeni görüntüleri güzel olsada sesleri çok dandik koyuyolar, YİFY oldum olası sevmedim iyice abartıyo boyutu düşük tutayım derken seside görüntüyüde mahvediyor.
    Ben 1-1.5 senedir BRRip 1080p olarak arşivlemeye devam ediyorum ve tüm arşivide BRRip 1080p güncelledim (LOTR,HOBBİT,HARRY POTTER,KARAYİP KORSANLARI HARİÇ)
    Mesela bende karayip korsanları serisi var 67gb BDRip set olarak, geçenlerde onuda BRRip olarak güncellemek istedim ama baktım ki hiçbir grubunki beni tatmin etmedi belki JYK nın boxseti olsaydı tatmin ederdi ama piyasada olanlar yetersiz kaldı, lakin karşılaştırma yaptım bende 3.film 15gb diyelim tamammı 4 GB'lık BRRip ile bendeki 15 GB olanı karşılaştırdım inanılmaz görüntü farkı vardı ağaçlar yüzler tenler okadar farklı ki anlatamam 4 GB deme geçme sağlam görüntüsü vardı.
    Sonuç olarak karayip serisinid REMUX olarak güncelliyorum toplam 172gb 4 film ama gereksiz sesleri atınca 160a kadar düşeceğini düşünüyorum ama görüntüyü görmen lazım :) fotoğraf atacam görmen için :)
    Sadece sağlam serileri REMUX olarak arşivliyorum onlarıda saydım harry,narnia,lotr,hobbit,karayip gibi.. alacakaranlığıda remux yapacaktımda güzel kaliteli bir brrip boxset vardı onu aldım benim içinde iyi oldu :)
    Senin paylaştıklarını da inceledim açıkça söylemek gerekirse marslının ilk paylaştığın fotoğrafları varya yere çubuk diktiği işte o karşılaştırmada 4k ile mkvcage 1080p arasında netlik ve renk açısından 1 gram fark yok, diğer marslı fotoğraflarında ise seninde dediğin gibi 4knın renklerinin daha güzel olduğu aşikar ama netlik olarak bakarsan 4k ile 1080p arasında yine bir fark yok sadece renk farkı var ve renk farkından dolayı netlik farklı gözükebilir, yinede 4knın renkleri daha güzel :) 4k BRRip yapılmaya başlanır ilerde de herhalde :D
    Karayipin remuxları :
    http://lookpic.com/O/i2/1688/9o5yEmE.png
    http://lookpic.com/O/i2/1906/Xj4U62ek.png
    http://lookpic.com/O/i2/899/WXdBpV9p.png
    Bana sorarsan 720p olarak arşiv yapma, arşiv yapıyorsan 1080p mkvcage tarzı bir arşiv yap ama tam yap 1kere yap sesleride kaliteli olsun mesela ben brrip 1080p olarak görüntüyü alırım sesleride dts varsa dts yok ise ac3 olarak koyarım hem ingilizce hem türkçe ses bulunur birde türkçe altyazı eklerim ister aç türkçe izle ister altyazı izle :)
    http://forum.donanimhaber.com/m_115808047/tm.htm bu konuda da arşivimi anlatmış ve paylaşmıştım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmani69 -- 8 Mayıs 2016; 9:21:27 >

• osmani69 O kullanıcısına yanıt
    4k-1080p netlik farkı monitör fullhd olduğundan belli olmuyor olabilir.İllaki fark vardır.
    JYK yı bilmiyordum boyutuna göre güzel duruyor.Film sayısı az gibi geldi sadece.Dts ses iyi olsada benim için dert.Tv ler dts yi oynatamıyor.Onu birde çevirmek gerekiyor.Pc yi bağlayıp izlemek de pratik değil. Bana sesler yeterli geliyor.Önceden dts sesleri ac3 e çeviriyordum.Filmleri izlerken elim sürekli kumanda da oluyordu çok fazla ses alçalıp yükseliyordu.Yify de de oluyordu bu.Mkvcage de böyle bir sorunum yok.İleride kendi evimde güzel ses sistemi dizersem anca öyle dts denemeleri yaparım.Ona da daha çok var.O zamana kadar 4k tv ler iyice ele ayağa düşer 4-5 gb ta da 4k film indiririm:)
    Bana hiçbir güç 7-8 gb lık film hatta remux film hiç indirtemez artık:) Abime de dandik 720p film atıyorum.60" tv de izliyor.Ben de baktım gayet iyi duruyor belli bir mesafeden.İmkan olsa aynı tv de yan yana karşılaştırma yapsak ama zor.Filmi izlerken de görüntüyü unutuyor insan.

• Bende dts oynatma sorunu yok lakin JYK nın haricinde ETRG rip grubuda on numara BRRipler yapıyor ve genellikle ac3,acc ses ekliyor onuda deneyebilirsin ama boyutu biraz büyüktür mesela JYK ortalama 2.5-3.5 arası ise ETRG 3-4.5gb arası değişiyor ama dediğim gibi ripleri gerçekten çok çok iyi JYK ve ETRG kullanıyorum zaten , bunlar yoksa kullandığım başka gruplarda var ama en iyileri bu ikisi.
    Televizyon meselesine gelirsek bende de 47 inç LG var bazı filmlerde yakından baktığında görüntüde kumlanma falan tabiki oluyor ama sonuçta koltuktan oturup izlediğin için onlar hiç belli olmuyor cam gibi görüntü görüyorsun gayette güzel oluyor :)
    Ben görüntü kadar sesede önem verdiğim için DTS ye öncelik veriyorum olmazsa 640,448,384 ac3 diye gidiyor yani en yüksekten en aşağıya doğru iniyorum :) dedeme 4k tv aldık sample dosyalar indirdim bir ara gidip deneyecem onda :)
    Artık yeni kodeklerde geldi mesela x265 kodek gayet kaliteli ve x264e göre daha düşük boyutta daha iyi görüntü sunuyor bundan sonraki filmleri x265 1080p olarak arşivlemeyi düşündüm ama sonra dedimki 4K sonunda gelecek boşu boşuna indirmiyim evdeki tv 4k değil oynatamam bile o yüzden bende senin gibi ileriyi bekliyorum üniversite var önümde o bitsin kendi evime falan çıkayım o zaman yaygınlaşır ozaman 4K BRRip x265 kodek olarak arşivlemeye başlarız düşünsene 5-6gb 4k film izleyeceksin DTS ses ile off diyorum sadece :)
    Bu arada arşivini burdan ya da özelden paylaşırmısın merak ettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmani69 -- 8 Mayıs 2016; 11:09:36 >

• Up. Mesajımız bulunsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bulabildiğim müddetçe 1080p x265 olarak indiriyorum. Bu konuda filmler için UTR grubunun ripleri (Tigole , Qman , Joy) rahat bulunabilen ve kaliteli olanları. Bulunabilirse LordVako da iyidir.

X264 olaraksa ETRG ripleri kimseyi üzmez. Ses çok önemli değilse Mkvcage , sujaidr ripleri yeterli deneyimi sunuyor.

Diziler içinse yine x265 olarak ShaANiG, PSA, RMTeam grupları hızlı ve tatminkar içeriği sunuyorlar.

Herkese iyi seyirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya Bu 4k Ların 1080p Lerden Çokta Bir Farkı Yok Gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

Ya Bu 4k Ların 1080p Lerden Çokta Bir Farkı Yok Gibi

büyük ekranlara çıktığında fark belli oluyor. bende 55" Samsung Tv var 4k açtığımda aynı filmin 1080p Remux ile de fark az da olsa var..
  • ilk çıktığı dönemlerde h264 fhd filmler en düşük 15, 20 gb oluyordu, o zamanlar part2 kullanılıyordu,

şimdilerde ise h264 part10 aynı kaliteyi 2gb'de verebiliyor,

h265 (hevc) içinde durum aynı, yeni bir sıkıştırma tekniği(algoritması) kullanıyor,

zamanla hevc(h265)te gelişecek oturacaktır,
  • bikaç resimde benden olsun

hevc h265 , boyut 70,3 mb , süre 01:14 (1 dakika 14 saniye)

download http://cloud.ultrahdtv.net/fitness-trailer-8000.mkv

h264 uhd , boyut 1,19 gb , süre 01:47

download http://4ksamples.com/4k-uhd-fireworks-sample/

h264 fhd , boyut 2,51 gb , süre 2:14:17 (2saat 14 dakika 17saniye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 23 Aralık 2016; 20:14:54 >

• powerdvd test etmek isteyenler için demo linki,

https://www.cyberlink.com/downloads/trials/powerdvd-ultra/download_en_US.html?affid=2581_1229_290_12410_0_ENU_powerdvd-ultra

not:pcde dsd müzik dinlemek isteyenler içinde başka alternatif yok
  • 20 gb bluray film indiriyorum, 1080p orta sınıf bir monitörüm var, karıncalanmalar oluyor falan, windows 10 oynatıcısıyla alakalı olabilir diye başka playerlar deneyeceğim, önerisi olan var mı? İndirme hızım iyi, görüntü ve ses kalitesinde kusursuzluk arıyanlardanım...
  • Boşuna uğraşmışsın. Tek bir resim karesiyle 20 inç ekranda filmin kalitesini anlayamazsın.
    Bunun daha rip kısmı var ki oraya hiç girmeyelim.
    Sonuç olarak 2gb sürümlü bir filmin remux sürümünden, saçma sapan ripleme hatası yoksa, iyi olması imkansız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YBK_

20 gb bluray film indiriyorum, 1080p orta sınıf bir monitörüm var, karıncalanmalar oluyor falan, windows 10 oynatıcısıyla alakalı olabilir diye başka playerlar deneyeceğim, önerisi olan var mı? İndirme hızım iyi, görüntü ve ses kalitesinde kusursuzluk arıyanlardanım...
    https://www.videolan.org/vlc/

Bunu indirin. Ben bunu kullanıyorum. Sorunsuz çalışıyor.
  • Aydınlık sahneden ss alarak farkı anlamak zor. Dosya bilgilerinde bit rate yer alıyor bunlar arasında uçurum var sahne geçişlerinde ve karanlık sahnelerde görüntü farkı kendini belli eder.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.