Şimdi Ara

49 Fa 9000 Vestel led tv yorumlarınız. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
1
Favori
7.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumlarınız için teşekkürler.Bu televizyon hakkında şüphelerim.Günden güne azalıyor.Yaklaşan bir doğum sebebiyle ertelemek gerekti.Daha emin olmak istedim.Sayenizde oldum.Çift ekran da sizdede ekranın altında diğer görüntü azda olsa çıkıyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nctemiz

Yorumlarınız için teşekkürler.Bu televizyon hakkında şüphelerim.Günden güne azalıyor.Yaklaşan bir doğum sebebiyle ertelemek gerekti.Daha emin olmak istedim.Sayenizde oldum.Çift ekran da sizdede ekranın altında diğer görüntü azda olsa çıkıyormu.

Hocam merhaba;
    Öncelikle yaklaşan doğum aileniz için hayırlı olur inşallah.
    Her zaman tüm yaptığım yorumlarda özellikle belirttim. Ben her insanın göz zevki farklı olduğu için hiç bir zaman başka kişilere aldığım bir ürünü önermem. Hele bu bir elektronik ürünse dahada kaçınırım. Çünkü elektronik ürünlerde üreticiler maalesef standart bir ürün sunamıyor tüketicilere. Bunu buradaki yorumlardan da daha iyi görüyoruz. Aynı ürünü alan kullanıcılardan birisi örnek olarak üründe ışık sızması vb. yok diyor başka bir kullanıcı ışık sızması şikayetinde bulunuyor. Benim şansıma güzel panel geldi ben memnunum. Ben burada yaptığım incelemeleri görselleri başka insanlar için az çok fikir vermesi amacı ile paylaşıyorum. Ülkemizdeki satış yapan bayilerin durumu malum adamlardan bilgi almak için bir şey soruyoruz adamlar konudan bihaber yada yanlış bilgi veriyorlar. Ha şunu da belirteyim yine bu forumdan okuduğum bilgilere dayanarak bu televizyonu alırken Vestel firmasının müşteri memnuniyetine verdiği önemi görerek bir sorun ile karşılaşırsam firma beni mağdur etmez düşüncesi ile aldım. Çok şükür şimdilik bir sorun yok. Eğer yabancı bir marka ürün alsaydım inşallah bir şey olmasın diye dua ederdim, çünkü onların servisleri ile uğraşmak işkence. Sebebini bilmiyorum ama içim gerçekten rahat; biliyorum ki bir şey olursa çok az uğraşla sorunumu Vestel servisi çözecek.(değişim, iade, tamir vb.)
    Size sadece şunu diyebilirim verdiğim ücret karşılığı olarak bana göre tam bir F/P ürünü.
    Çifte ekran özelliğini biraz öncesine kadar denememiştim. Sadece sizin sorunuza cevap verebilmek için biraz önce denedim. Evet maalesef dışarıdan HDMI bağlantısı ile gelen görüntüyü izlerken kendi uydu alıcında ki görüntü biraz görünüyor. Ama kendi uydu alıcısındaki görüntüyü izlerken diğer görüntü daha az yok gibi ama dikkatli bakınca belli oluyor.

• Dilekleriniz için teşekkürler.Mutlaka elektronik işi tamamen şans televizyonunuzu inşallah sorunsuz kullanırsınız.Bu özellik tam birebir karşıdan yani hizadan tv ye bakınca etkili oluyor diye biliyorum.Acaba izin tv biraz aşağıdamı kalıyor.

Bende vestelin müşteri memnuniyeti arçelikte buna dahil çok iyi olduğu kanatindeyim.
    Bende zeta 87 ekran tv si var ilk aldığımda bir iki sıkıntı olmuştu.Bu sırada garantisi bitmiş bir dvd player vardı.Adamlara arızasını tespit etmelerini istemiştik.Servis onu garantiye sokup yapmışlardı.

Diğer tv markalarında dediğiniz gibi teyzeoğlum yeni 55 inç lg tv aldı.Web os özellikli smart özelliğini izlerken film başladıktan sonra yetersiz bellek uyarısı verip dışarı atıyodu.Netten araştırdım.Birçok kullanıcı mağdurdu.O kadar güncelleme oldu hala bazı sitelerde atmaya devam ediyor.

Vesteldede malesef diğer tv markasında olduğu gibi tatmin olamıyoruz.Ne kendi uydularını,nede smart olsun çift ekran görüntüsünü görebiliyoruz.Ancak alıpta kullanan sizin gibi kullanıcılardan bilgi alarak merakımızı gideriyoruz :)

• nctemiz kullanıcısına yanıt
    Hocam, evet biraz aşağıda kalıyor ama tam karşısında oturup göz hizasından baktım.
    Bence sorunuza net cevap alabilmek için bir vestel bayine gidin bire bir test edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah keşke bayide bakabilsem sıkıntı orda zaten ama belki şansım yaver giderde bir bayide deneyebilirim.
    Benim şansıma demek ki. İki vestel bayine gittim ikisinde de adamlar ben sormadan kendileri tanıttıydı çift ekran özelliğini.

• Arkadaşlar;
    Birde kendi çapımda ışık sızması testi yapıyım dedim. Forumdan okuduğuma göre boş bir kaynak seçip siyah ekranda yada paint te siyah bir resmin ortasına beyaz bir yuvarlak veya kare oluşturarak yapılıyormuş.
    Sonuçlar aşağıdaki fotoğraflarda görüldüğü gibi. Eğer doğru yaptıysam herhangi bir ışık sızması gözlemlemedim. Hele ikinci fotoğrafta televizyonu bile göremiyorum
    Tabi bu fotoğrafları telefonum ile çektim ama kendi gözümle gördüğümle fotoğraflar arasında pek fark yok. İkinci fotoğrafta telefon otomatik olarak beyaza odaklanmış olabilir.
     49 Fa 9000 Vestel led tv yorumlarınız. 49 Fa 9000 Vestel led tv yorumlarınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 5 Nisan 2016; 23:13:35 >

• Arkadaşlar kayınçom vestel 48 fa 8200 model ama netteki tvlerin ayakları dörtgen ince çıtalı içi boş benim incelediğim ise içi dolu dortgen metal ayaklı tv sanırım ilk çıkan serisi
    neden diyorum belki donanım olarak farklıdır.Netteki çıkan tv den farklı az çok fikir edindim.Hani bu tv 9000 den eski model bu ndaki özellikler iyiyse 9000 daha iyidir diyorum.O sebeple genel özellikleri inceleyip paylaşmak istedim.

-Tv 48 inç ekran çok büyük gözükmüyor.Aslında küçük bile geldi bana :)
    -Uydu daki kanal geçiş hızı beni tatmin etti.İyi diyebilirim.
    -Hd sd yayını bende biraz üzüntü yarattı.Belki beklentim çok daha fazlaydı.Teyzeoğlunda 55 inç lg var onun ekran rahatsız ediyor.Ama hd görüntüsü olsun sd yayın olsun iyiydi bu tv de biraz aşağıda kaldı.Ama kötüde değil bu kesin
    -Smart özelliği herkez çok yavaş diyorlardı.ben bu tvde beklediğimden hızlı geldi.Tabi nette sörf yapamazsınız sıkar.ama mesela film izleyeceksiniz siteye bağlantı hızı hiç fena değil net hızı özellikle adil kullanım kotasını aşmışsanız sorun ama normal hızda iyi sayılır.Tek sorun siteye girdiniz,filmi seçtiniz playa bastınız sinir bosucu bir reklam çıkarya yeni bir sekmede çıkan bu tv nin tarayıcısında farklı sekme özelliği yok sanırım.Aynı sayfada değişiyor.Film izleyemiyorsunuz.Çünkü kaybolmuyor.Bu şekilde reklam vermeyen bir siteden rahatça flash desteği olan bir sitede izledim.Ama bu sekme sorunu belki ben bulamadım.Ama sıkıntı
    -Tv de gözlükler aktif çıktı.Pilli çalışıyor.Ben pasif sanıyordum.En büyük eksisi benden

Aklıma gelenler bunlar görüntü beni biraz düşündürüyor açıkcası..

Valla hocam görüntü kalitesine panel etki eder mi bilmiyorum ama, sizin incelediğiniz 8200 modelde Samsung panel 9000 modelde LG panel var. Bu farkıda göz önünde bulundurunuz.

• Tabi olabilir sanırım eski model bu tv zaten batıda elinde kapalı kutu 1 tane kalmış uygunsa vermiş

Samsun paneline kötü olmaz sanırım ama farkı vardır tabi çift ekran hariç hepsi vardı.Netten film izledim 1080 degilde 720 p de izleyince zevk aldım.Hd kanallarda ekranda bir kullanma vardı.yakınlasınca gözlemledim.İncelemeye devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nctemiz -- 18 Nisan 2016; 9:19:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esan26

Valla hocam görüntü kalitesine panel etki eder mi bilmiyorum ama, sizin incelediğiniz 8200 modelde Samsung panel 9000 modelde LG panel var. Bu farkıda göz önünde bulundurunuz.

Panel bilgilerine nasıl ulaştınız?
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba;
    Vestel üretiminde çoğunlukla Samsung ve LG panelleri kullandığını biliyoruz.
    49FA9000 modelde %100 LG panel var bunu nerden biliyorum televizyonu almadan önce 8200 ile 9000 model televizyonlar arasında kalmıştım hangisi iyidir diye tanıdık birisi işi anlayan bir kişiden bilgi aldı. O kişi 9000 modelde LG panel kullanıldığını ve 9 serisinin 8 serisinden iyi olduğunu söylemiş. Onun tavsiyesi üzerine almıştım televizyonu.
    Piyasadaki televizyonlara da bakarsak genelde 48 inç ler samsung 49 inç ler LG. Ayrıca bu durum Arçelik grubu üretiminde de kesinlikle bu şekilde.
    Bu bilgiler üzerinden fikir yürüttüm. Absürt bir durum yok ise Vestel 48 ler Samsung 49 lar LG panel üretimi diye biliyorum.
    Tabi siz konuya daha hakimsiniz belki benim öngörüm yanlış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 18 Nisan 2016; 11:08:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esan26

Hocam merhaba;
    Vestel üretiminde çoğunlukla Samsung ve LG panelleri kullandığını biliyoruz.
    49FA9000 modelde %100 LG panel var bunu nerden biliyorum televizyonu almadan önce 8200 ile 9000 model televizyonlar arasında kalmıştım hangisi iyidir diye tanıdık birisi işi anlayan bir kişiden bilgi aldı. O kişi 9000 modelde LG panel kullanıldığını ve 9 serisinin 8 serisinden iyi olduğunu söylemiş. Onun tavsiyesi üzerine almıştım televizyonu.
    Piyasadaki televizyonlara da bakarsak genelde 48 inç ler samsung 49 inç ler LG. Ayrıca bu durum Arçelik grubu üretiminde de kesinlikle bu şekilde.
    Bu bilgiler üzerinden fikir yürüttüm. Absürt bir durum yok ise Vestel 48 ler Samsung 49 lar LG panel üretimi diye biliyorum.
    Tabi siz konuya daha hakimsiniz belki benim öngörüm yanlış olabilir.

Merhabalar;
    ''Çoğunluk Samsung/LG'' kısmı doğru ama gerisi hatalı zira, aynı model (Örnek veriyorum) 49XX9000 model bir tv üretiminde 10.000 adet üretim kararı alındığında bunların 10.000 inde de %100 aynı donanım olma konusunda kesinlik yok. bunu sebebini anlayabilmek için ''iş emri'' mantığını anlamak lazım ki konu uzun bunu daha sonra anlatırım.
    10.000 adet 49XX9000 model tv de 7000 üretim 1XX8 kod-3000 adet ise 1XX9 kod ile üretilebilir. Üretimdeki donanımsal fiziksel işlevsel tüm özellikler aynı olmakla birlikte, üretimde kullanılan donanımların üreticileri farklı olabiliyor. bu, tedarik durumu ile ilgili bir konudur çünkü.
    Daha basit anlatmak gerekirse, 49XX9000 modelinden 10.000 adet üreteceğim ama o an elimde samsung panel 7000 adet var. kalan 3000 adetlik üretim için gümrük ve ticaret bakanlığından yeni bir iş emri alıp LG panel ile üretime devam ederim.
    Veya bunu, 4000 samsung-4000 lg- 2000 chimei panel olarak yapabilirim.
    abartayım, 2000 samsung-2000 lg-2000 chimei-2000 AUO-2000 chungwa panel ile de yapabilirim.

bu bilgiler doğrultusunda ''şu model üretimlerde %100 LG kullanıldı'' cümlesinin kesinliği yok maalesef.

Gerçek hayattan örnek vermek gerekirse eğer, 55CA9550 Model Televizyonun modeli bir olsa da, üretimde en az iki ayrı kod olduğunu biliyorum, iki ayrı kod demek iki ayrı iş emri demektir. iki ayrı iş emri demek üretimde kullanılan donanımsal durumda farklılık var demektir. bu da demek oluyor ki biz, ''55CA9550 lerde %100 samsung panel kullanılmıştır'' diyemiyoruz

işin gerçeğini konuşmak gerekirse, zaten üretim konusnda sıkıntılı olan ve BULUNMAYAN paneller den dolayı yaşanan sıkıntılara istinaden TV üreticileri ne bulsalar (teknik yeterlilikleri uygunsa) kullanmak durumundalar. bu iş Arçelikte de aynı Vestlde de phılıpsde de vs. daha önceki yazılarımda, LG firmasının panel üreticisi olmasına rağmen kendi ürettiği, üzerinde LG markası taşıyan tv de chimei panel kullanmak zorunda kaldığını da belirtmiştim. bunu ticari bir hesap olarak da düşünebiliriz aslında. neticede chimei panel lg panelden daha ucuz

Sadece bilgi olsun diye aktardım yanlış anlaşılmasın. Soruyu sorarken de, Belki benim de bilmediğim bir şey var ise öğrenebilirim sizden diye sormuştum

• Samy en az 10/12 farklı Çin li den VA panel alıyor yaw

eski den ucuz yollu/sıra dan v.s Sharp lar vardı bunlar da CMI dahil Çin/Taiwan işi paneller vardı ama insanlar "Sharp" diye görünce dünyanın en iyisi ve büyüğü olarak Sharp TV aldım
    diye sevinirlerdi hatta son TR ye gelenler de sadece markası SHARP idi!

Üretici bir seriye başlar(VA diyelim buna) ucuz bulduğu bir paneli sonra devreye alır veya panel üreticisinin stoklarında(büyük ağırlık CMI/AUO da)kalan partiyi alır takar!

Samsung panel LGD panel o eskiden di şimdiler de ise slogan olarak kaldı yaw bunlar,her şey harbi Çin işi bu malların,Taiwan zaten komple Çine taşıdı fabrikalarını
    bir sürü kalitesiz(düşük spec.li)panel var bundan dolayıda hem sorunlar hem de bunu destekleyemeyen SW ler sebebiyle "MARKA" diye gördüğünüz paneller de dahil
    hepsi aynı "mok" işi biraz SW ile görüyorlar yoksa orta da kalitenin "K" si bile yoktur herifler MARKA satıyor ama bunlara kafası basmayanlar da gelip Vestele veya Bekoya küfür ediyor

eskinin adam gibi MARKA ları yok artık,bunlar Dükkan kapattılar! Sharp bile Taiwanlı Foxcoon a satıldı yaw $ 3,5milyara !!!

Ancak IPS paneller yaramaz! bunları ancak çok ucuz bulusanız alın yoksa sallayın geçin!
    VA her zaman çok daha iyidir

bu kural her marka için böyledir!

yoksa panel üreticisi şumu yoksa bunu takmışlar v.s ile hiç bir yere varamazsınız!

Samy de %60/70 hatta 80 oranında başkalarının paneli takılıdır Sony ve TPV de böyledir,LGE bile ucuz bulduğu zaman oradan alıyor
    kendi dev fabrikaları artık çoğunlukla boştur!

• Arkadaslar rica etsem. Sistem menusunde ses sekmesinin icinde "ses baglantisi" diye bir secenek var mi. Bu sekme bluetooth hoparlor baglamaya ve ya kulaklik tanitmaya yariyor.
    Kontrol edip bilgilendiren olursa cok sevinirim

• m@rslan kullanıcısına yanıt
    Merhaba;
    Şu anda evde değilim ama televizyonun kullanma kılavuzuna ulaştım. Kullanma kılavuzu ses menüsünü aşağıda paylaşıyorum. Burada ses bağlantısını opsiyonel olarak göstermiş. Televizyondaki menüyü hatırlamıyorum ama evden hanımı aradım ondan rica ettim ses bağlantısı seçeneğinin olduğunu söyledi. İşinizi garantiye almak istiyorsanız yarın tekrar hatırlatırsanız resmini çeker tekrar paylaşırım. Ama hanım var diyorsa vardır.
     49 Fa 9000 Vestel led tv yorumlarınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 18 Nisan 2016; 23:10:19 >

Şimdi aklıma geldi. Bu televizyonda çifte ekran özelliği var. Bu özelliği kullanabilmek için kablosuz kulaklık satılıyor vestel tarafından. Bunu televizyon ile eşleştirmek için de ses bağlantısı seçeneği kullanılıyor diye biliyorum.

• Zahmet ettiniz, cok sagolun

Vestelin kendi kulakligi usb aparatiyla takiliyor. Yani bt ozelligi olsada olmasada cihazlar gorebiliyor.

Bende 48fa8200 var. Bugun uarin 49fa9000le degisime alinacak. Bu ses baglanti menusuyle cok ugrastim. Evdeki ses sistemini bt uzerinden kullanmak istiyorum. Bu sebepten rica etmisitim. Tesekkurler.

Bana kalirsa 49fa9000 daha ust bir model 4ifa8200e gore. Fakat dts olmamasina bi anlam veremedim

• Arkadaşlar bu anlattıklarınız yeni bir boyut kazandırıyor işe lg bile kendi tvsinde baska panel kullanıyorsa diğer markalar ne yapar işin aslı o zaman bi model tvde görüntü iyi amacıyla yapılan yorumlar ın hepsi boşa çıkıyor.Aynı modelde iki ya da daha fazla görüntü farkı olması muhtemel maliyetten kısmak adına yapılan lar cok düşündürücü aslında güveni tamamen yok ediyorlar müsteride

Hocam rica ederim.
    İçiniz iyice rahatlasın diye aşağıya ses menüsünün resmini paylaşacağım.
    Vestel avrupanın en büyük televizyon üreticilerinden diye biliyoruz fakat nedense DTS sorununu bir türlü aşamadı. Gelen tepkiler üzerine herhalde artık DTS destekli televizyonları çıkarmaya başlayacak. Geçen günlerde 49UA9600 televizyonunu tanıttı DTS destekli. Ama bence çok geç kaldı.

49 Fa 9000 Vestel led tv yorumlarınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 19 Nisan 2016; 11:39:44 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.