Şimdi Ara

479 dolarlık monitörün 8350 liraya satılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • youtube'da takılırken denk gelip beğenip baktığım monitörün linki ahanda bu

https://www.amazon.com/gp/product/B08GTSR3DJ/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B07VL5SNG8&linkCode=as2&tag=dawiddoes-20&linkId=cda439e72d17bc4bb8bc8186870f7013&th=1

tr'de ne kadardır acaba deyip araştırdığımda karşıma çıkan fiyatlar da bunlar

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-xg270qg-1ms-165hz-2k-nano-ips-g-sync-profesyonel-gaming-monitor.html

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-viewsonic-elite-xg270qg-27-1ms-qhd-g-sync-ips-oyuncu-u-fiyati,560663175.html

güncel dolar kurundan hesaplarsak yaklaşık 3736 lira oluyor. tam doğru mu bilmiyorum ama yüzde 20 gümrük vergisini de katarsak 4483 lira oluyor. normal bir ülkede olsak satıcı karı ile beraber 5000 liranın altında satılır ama hadi biz türkiyedeyiz, bizim esnaf çakaldır müşteri bilinçsizdir 5000 lira diyelim. yaw 3350 lira nereden geliyor awk. ya bunun nasıl bir mantığı var. monitörü üreten adamın bu satıştan karı kaç dolar sizinki kaç dolar. yaw sinirden elim ayağım titriyor, küfürlü mesaj yazmamaya çalışıyorum ama yeter be. bir de koca koca puntolarla indirim yazıyorlar, siteye o fiyatları giren tipin saç tellerini nevruz ateşinde yakayım. arabadaki ps deki gibi bir vergi de yok ya. bu nasıl bir şerefsizliktir awk.

• Aaa öyle deme sepette %5 indirimliymiş

Bu fiyatlar gerçekten sinir bozucu
    479 dolarlık monitörün 8350 liraya satılması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold Man -- 5 Aralık 2020; 4:16:1 >

• neden sadece %20 gümrük vergisi ekledin ekleyeceğin daha çok maliyer var özellikle vergiyi %20 değil %60 ekle kdv ötv. saçma bir şekilde saçma fiyatlara saçma ürün alıyoruz.

yurt dışında insanların çöe attığı paralara biz yıllık emeğimizi veriyoruz

• Şişirilmiş balon alınası değil,g-sync modülü çipi ayağına yoluncak kaz arıyorlar bu modelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 5 Aralık 2020; 19:4:46 >
  • Ülke acayip bir hal almaya başladı. Herkesin tabiri caizse sürekli 'gözü açılıyor'. Mesela bir adam bir üründen 1000 tane alıyor tanesi 500 tl denk geliyor. 750 TL satıyor. Bir dahaki sefere 1000 tane daha alıyor aynı toptan fiyatina ama ürünü 1000 TL satıyor. Bir dahaki sefer yine 1000 tane alıyor tanesi 500 tl denk geliyor ama 1500 TL satıyor. Sadece teknolojik ürünler degil her şey böyle

• Pazarda satış yapan köylü ekmeği fırından alıp ben yaptım diye satıyor :) Bunu ülkenin efendisi dediğimiz köylü yapıyor. Daha ne söylenebilir ki ?

Ahlak olmadığı için oluyor bunlar. Örnek farklı ama özünde ahlaksızlık yapılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan19866 -- 5 Aralık 2020; 23:37:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.