Şimdi Ara

4770K OC Z87-G45

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 1 hafta önce işlemciyi 1.2v ile 4.3 ghzde stabil konumda çalıştırıyorum.CPU Ratio modu Adaptive'e aldım fakat c-state ve eist'i ne duruma getirmem gerek açık olurlarsa bir performans kaybı yaşanır mı ? işlemcimin sürekli 1.2v yüksek frekans çalışmasını istemiyorum da bilgisi olan yazabilir mi ?

• vay be forum ölmüş
  • ben performans kaybı olur mu diye sordum ne oldugunu gayet iyi biliyorum dogru okumanız dilegiyle.
  • c-state overclock ediyorsanız kapalı tutun eist mode ise işlemci boştayken yane işlem yapmazken daha az voltaj çekmesi için 800mhz gibi hızlara düşürür!
    Genelde overclockcular bu 2sinide kapatır stress testine tabi tutar işlemciyi stabilite açisindan önemli baktınız sorun yoksa mavi ekran almıyorsanız biostan tekrar bunları açar işlemciyi verdiğiniz voltajda kullanmaya devam edersiniz!çünkü bu ayarlar işlemcinin voltaji ve hizini azaltıp çoğaltıyor pek iyi anlayamazsiniz o yüzden stabil olup olmadığınız stabil voltaj tuturunca bu ayarlari enable yapip 7/24 kullanabilirsiniz!
  • Teşekkürler hocam zaten test ettim çoktan stabil şuan açtım c1'i ve eisti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.