Şimdi Ara

46' Sony Lcd Tv Önerileriniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

46" SONY LCD TV almak istiyorum.. Muhtemelen 2-3 hafta icerisinde odeme yapip alicam.

Hangi modeli onerirsiniz ?

46W4500 - 46W4000 farklari nelerdir ?
    46X3500 - 46X3000 farklari nelerdir ?

Yorumlarinizi bekliyorum, cok tesekkurler..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sony x serisinde sadece dış çıta rengi farkediyor arkadaşım bildiğim kadırıyla, ekstra bir özellik farkı yok....
  • 1 saat once Medyamarkt'a gittim.. Gorevliye once 46" Sony almak istedigimi soyledim. Beni 46V4000'in yanina goturdu.. Yaklasik 4200YTL idi fiyati.. Goruntu kalitesi inanilmayacak derecede kotuydu.. Bir ustunde Samsung vardi, sanirim 6 serisiydi, karsilastirma firsatim oldu. Sony'nin goruntusu Samsung'un goruntusune bile yaklasmiyordu. Yayin da HD id bu arada.

Bunun uzerine gorevliye ellerinde X3500 olup olmadigini sordum, yok dedi.. Baska hangi marka onerirsin peki, Sony olmasin ama 46" olsun dedim. Cocuk cok kendine guvenir bir sekilde "Bu fiyata cok daha iyisini oneririm size" dedi. Bakalim dedim, beni PHILIPS 47PFL03'un yanina goturdu. Dis gorunum olarak da goruntu olarak da SONY'ye fark atiyordu. Tepki suresi 3ms, Sony'den en buyuk farki bu dedi.

Simdi insan "Sony'den sasmiyim" diye dusunuyor ama gorevliden de bunlari duyunca kafasi karisiyor insanin. Baska bir urun satmak icin kendi mallarini kotuluyo olabilirler mi bilmiyorum.. Iyice kafam karisti anlayacaginiz, siz ne diyorsunuz ?

• bende cumartesi gitmiştimmedyamarkta
    LG nin 47LG5000 modeli fiyatına göre çok güzel görüntü veriyordu, gösterilen yayın HD dı
  • Bir kere 6 ms 'den düşük panel yok. Philips sallıyor, görevli de ezberlemiş söylüyor.
    Dedikleriniz içinde en iyisi x3500 dür.
    Philips'in x3500 e denk LCD'si 9603'dür.
    Bütçenize göre karar verin. Dış görünüş de ayrı bir kriter tabi.
  • dostum x3500 moelini alma imkanın varsa düşünmeden bu modeli al. Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: universteli

dostum x3500 moelini alma imkanın varsa düşünmeden bu modeli al. Saygılar

Bu model IB'in sayfasinda gozukuyor fakat henuz stoklarinda olmadigi soyleniyor. Baska bir yerden bu modeli alan, goren oldu mu acaba ? Su anda ne kadar fiyati ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cankatg

quote:

dostum x3500 moelini alma imkanın varsa düşünmeden bu modeli al. Saygılar

Bu model IB'in sayfasinda gozukuyor fakat henuz stoklarinda olmadigi soyleniyor. Baska bir yerden bu modeli alan, goren oldu mu acaba ? Su anda ne kadar fiyati ?

ürün güzel hb'de var ib'ye sorduğumda bu modelin gelmeyeceğini söylediler bunun yerine x4500 gelecekmiş.
  • dostum x3500 ü teknosa indirimli satıyordu. teknosa ya sor. Saygılar
  • quote:

dostum x3500 ü teknosa indirimli satıyordu. teknosa ya sor. Saygılar

teknosa'da sevap satsalar almam.. Biraz yakisiksiz bir niteleme oldu ama cok sinirliyim onlara baska bir alisveristen dolayi..

Bir daha birakin alisveris yapmayi, dukkanlarina girmemeye yemin ettim.. Kendilerine de soyledim.. :)

IB'ye X3500 gelmeyecek diyor bir arkadas ama su anda sitelerinde gozukuyor urun.. 5100 YTL fiyati..

Baska yerden almaya kalksan 6000 YTL'den asagi bulunmaz heralde, o da beni asar diye dusunuyorum..

Pesin fiyatina 24 taksit filan bulursam bir ihtimal..
  • Beyler,

Onerileriniz uzerine SONY 46X3500 uzerine yogunlastim. Bugun Icerenkoy Carrefour'daki SONY magazasina ugrayip hem urunu inceleme hem de gorevliden bilgi alma sansina sahip oldum. Urunu az cok biliyorsunuz zaten, gorevli de cok methetti. Bu magazada 3 hafta once 10,000 YTL olan cihaz su anda 6000 YTL'ye satiliyor, kampanya dahilinde.. Tabii X4500'unde Kasim-Aralik ayi gibi gelecek olmasi bunda buyuk etken. Gorevli de onayladi.

Cihazin kasasi da diger SONY'lere nazaran daha zarif. Ben SONY'nin diger kasalarini pek guzel bulmuyorum ama X3500'unki baya hosuma gitti. Urunu aldiginiz takdirde gelip ucretsiz kurulum yapiyorlar, aski aparati ucretsiz degil, 40 YTL. Bonus karta da 12 taksit yapiyorlar.

Eve geldigimde IB'e telefon ettim. Ellerinde X3500'un olmadigini, onumuzdeki hafta gelecegini soylediler. Isin daha da ilginci, internetten yapilan alisverislerde taksit yapilmadigini eger magazaya gelirsem de en fazla 4 taksit yapilacagini soylediler, Bonus karta bile.. Internet sitelerinde neredeyse 24 aya varan taksitler yaziyor oysa, bu celiskinin sebebini anlayamadim. Tabii IB'de fiyat daha asagida, yaklasik 5000 YTL civarinda.

Sonuc olarak urun;

SONY magazasinda; 12x500 (5 yil Sony EuroAsia Garantisi var)
    IB'de ise; 4x1250 YTL (Sanirim 2 yil kendisi garanti veriyor)

Bu bilgiler dogrultusunda sanirim SONY magazasini tercih edecegim, benim almama 2-3 hafta daha var. Fiyatlarin biraz daha dusmesi umuduyla.. :)

• bayramın gelişi sana büyük ihtimalle yarayacaktır dostum sabırlı ol. fakat şunu söyleyeyim w4500 yeni ve çok güçlü bir model. bu süre zarfında bu modeli de düşünebilirsin. sd,dvd,pc olaylarında bu modelde seni üzmez. Saygılar
  • pioneer 5080xa 3800 ytl 12 taksitken bu paralara bu cihazların yüzüne bakılır mı be kardeşim
  • pio nun yazdığın modeli x serisiyle başa çıkabilecek bir model değil. w serisinin yanında da çok eski ve w 4500 serisi çok rahat tercih sebebi olur. Saygılar
  • he he öyle öyle... pio 5080xa'sını 46x3500 ile değiştirip bir hafta sonra pio'suna geri dönen insanları okumadın heralde forumda.

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/sony_kdl-40x3500.htm
    http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-5080XD.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: cankatg

1 saat once Medyamarkt'a gittim.. Gorevliye once 46" Sony almak istedigimi soyledim. Beni 46V4000'in yanina goturdu.. Yaklasik 4200YTL idi fiyati.. Goruntu kalitesi inanilmayacak derecede kotuydu.. Bir ustunde Samsung vardi, sanirim 6 serisiydi, karsilastirma firsatim oldu. Sony'nin goruntusu Samsung'un goruntusune bile yaklasmiyordu. Yayin da HD id bu arada.

Bunun uzerine gorevliye ellerinde X3500 olup olmadigini sordum, yok dedi.. Baska hangi marka onerirsin peki, Sony olmasin ama 46" olsun dedim. Cocuk cok kendine guvenir bir sekilde "Bu fiyata cok daha iyisini oneririm size" dedi. Bakalim dedim, beni PHILIPS 47PFL03'un yanina goturdu. Dis gorunum olarak da goruntu olarak da SONY'ye fark atiyordu. Tepki suresi 3ms, Sony'den en buyuk farki bu dedi.

Simdi insan "Sony'den sasmiyim" diye dusunuyor ama gorevliden de bunlari duyunca kafasi karisiyor insanin. Baska bir urun satmak icin kendi mallarini kotuluyo olabilirler mi bilmiyorum.. Iyice kafam karisti anlayacaginiz, siz ne diyorsunuz ?

Çok defalar yazdım. Tekrar edeyim. Mağaza ortamında hangi tv hangi kablolama ile bağlandı, hangi tv hangi ayarları kullanıyor bilmeden doğru karar vermek çok zor.

Senin için şimdi bir sd yayın fotoğrafı çektim. Tv 52v4000. Elbette eksikleri var bu tv'nin de. Bunları tek tek anlatmak elbet uzun sürer. V4000 bilgi paylaşım topiğinde artıları ile eksileri ile diğer arkadaşların da yardımıyla değinmeye çalışıyoruz. İncelemen faydalı olabilir. Ayrıca 46" ini Sony bayilerinde daha ucuza bulursun diye tahmin ediyorum. Ben alım sırasındaki yaptığım araştırmalarda 3500 ytl'ye bulmuştum.

• 46D3500 var ankarada bir sony bayisi ile görüştüm 2800 YTL peşin dediler bence iyi fiyat ve talebleri karşılayabilecek bir tv bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

he he öyle öyle... pio 5080xa'sını 46x3500 ile değiştirip bir hafta sonra pio'suna geri dönen insanları okumadın heralde forumda.

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/sony_kdl-40x3500.htm
    http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-5080XD.htm

sd yayın fotosu sana bu konuda gereken cevabı vermiştir dostum. Saygılar

• madem üniversitelisin, karşılaştırma yaparken kamerayla çekilip konan bir görüntüyü referans verecek kadar da cahil olmamalısın değil mi?

ne yazık ki bu forumda da çokça bulunan lcd taraftarlarının önceliklehttp://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP508XD/Conclusion.php sayfasındaki "REFERENCE LEVEL" yazısını güzelce bir özümsemesi gerekiyor.

aslında sadece onda değil
    bundahttp://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP4280XD/Conclusion.php
    bundahttp://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-5080XD/Conclusion.php
    bundahttp://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX508D/Conclusion/
    ve bunda..http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Conclusion.htm

ve bu ifade hiç bir sony için kullanılmıyor o sitede ne hikmetse

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Çok defalar yazdım. Tekrar edeyim. Mağaza ortamında hangi tv hangi kablolama ile bağlandı, hangi tv hangi ayarları kullanıyor bilmeden doğru karar vermek çok zor.

Senin için şimdi bir sd yayın fotoğrafı çektim. Tv 52v4000. Elbette eksikleri var bu tv'nin de. Bunları tek tek anlatmak elbet uzun sürer. V4000 bilgi paylaşım topiğinde artıları ile eksileri ile diğer arkadaşların da yardımıyla değinmeye çalışıyoruz. İncelemen faydalı olabilir. Ayrıca 46" ini Sony bayilerinde daha ucuza bulursun diye tahmin ediyorum. Ben alım sırasındaki yaptığım araştırmalarda 3500 ytl'ye bulmuştum.

Emegin icin tesekkurler HIGHWAY.. Dediklerin dogru, magaza ortaminda nasil goruntu verildigi supheli.. Diger markalara da baktim, bazi arkadaslar Pioneer vs, onermis ama ben SONY almakta kararliyim. Ve taksit guvencesi almak icin de buyuk ihtimalle IB yerine bir bayiiden alacagim.

Bugun gorevliye sordugumda bana su anda SONY'nin sahip oldugu en iyi modelin X3500 oldugunu soyledi, tartismasiz en iyisidir dedi. 46W4500'u pek arastirma firsatim olmadi, belki de gorevli elinde bu model olmadigi icin X3500'u cok one cikartmistir bilmiyorum. 46V4000 ile hic ilgilenmedim ama diger modellerin hem teknoloji hem de kalite olarak gerisinde oldugunu dusunuyorum.

Yarin arayabildigim bayiileri arayarak hem X3500'un hem de W4500'un fiyatlarini ve taksit imkanlarini ogrenmeye calisacagim. Bir arkadas da bayram sonrasini beklememi onermis, buyuk ihtimalle oyle olacak sanirim. Yarin hem arastirmalarimla, hem de edindigim bilgilerle yeniden yazmaya calisacagim.

Baska herhangi bir fikri olan varsa, duymak isterim..

Hepinize cok tesekkurler..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.