Şimdi Ara

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
683
Cevap
29
Favori
236.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eduardo01

quote:

Orijinalden alıntı: LeBron James10

quote:

Kafayı yememe az kaldı. hotbird ün lnb sini çıkardım azersat için denedim yine olmadı. Hotbirdün lnb sini yerine taktım o da ne bu defa hotbird de gitti. Çanak gayet sağlam duruyor konumu değişmedi ama lnb yi söküp takınca hotbird de gitti.

Hocam azerspace'i ararken, uyduya azerspace diye uydu eklediğinizde diseqc'yu hangi lnb'yi oynatacaksanız ona göre seçiyorsunuz değil mi? Örneğin hotbird'ü ayarlı lnb'yi çevirecekseniz azerspace'te de o diseqc'da o lnb'yi seçmeniz gerekiyor. Ben aynı yerde hata yapmıştım bir türlü sinyal bulamıyodum sonradan diseqc kısmına dokunmadığım aklıma geldi, hotbird'de nasıl ayarlıysa diyelim 2/4 azerspace'te de aynısını yazdım. Hotbird'ün bağlı olduğu çanağı çevirerek sinyal aldım azerspace'ten.

Lnb den gelen kabloyu diseqc te B ye bağladım azerspace te de taratmadan önce B yi yani 2 numarayı seçtim. Hotbird ün kü diseqc te 1 numara (alıcıda C ) Turksatınki 4 (alıcıda D) LNB yi turksatın kinin yanına bantladım. 2 ve 3 yani B ve C ye bağlayıp denedim. taratıyorum olmuyor. Arkadaşın biri sormuş. LNB 1-2 mm aşağı yukarı yada sağa sola oynasana sinyal kaybolurmu ? Hotbirdün çanağa dokunmadım. Lnb yi denemek için söküp taktım. sinyal kayboldu. yardımlarınız için teşekkürler.

Belki diseqc giriş yerinde sorun vardır. Oksitlenmiştir vs. diğer girişlerden birini deneyin. Bence Hotbird için kullandığınız disecq girişinde deneyin bir de azerspace'te de o girişi seçin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kafayı yememe az kaldı. hotbird ün lnb sini çıkardım azersat için denedim yine olmadı. Hotbirdün lnb sini yerine taktım o da ne bu defa hotbird de gitti. Çanak gayet sağlam duruyor konumu değişmedi ama lnb yi söküp takınca hotbird de gitti.

Hocam azerspace'i ararken, uyduya azerspace diye uydu eklediğinizde diseqc'yu hangi lnb'yi oynatacaksanız ona göre seçiyorsunuz değil mi? Örneğin hotbird'ü ayarlı lnb'yi çevirecekseniz azerspace'te de o diseqc'da o lnb'yi seçmeniz gerekiyor. Ben aynı yerde hata yapmıştım bir türlü sinyal bulamıyodum sonradan diseqc kısmına dokunmadığım aklıma geldi, hotbird'de nasıl ayarlıysa diyelim 2/4 azerspace'te de aynısını yazdım. Hotbird'ün bağlı olduğu çanağı çevirerek sinyal aldım azerspace'ten.

Lnb den gelen kabloyu diseqc te B ye bağladım azerspace te de taratmadan önce B yi yani 2 numarayı seçtim. Hotbird ün kü diseqc te 1 numara (alıcıda C ) Turksatınki 4 (alıcıda D) LNB yi turksatın kinin yanına bantladım. 2 ve 3 yani B ve C ye bağlayıp denedim. taratıyorum olmuyor. Arkadaşın biri sormuş. LNB 1-2 mm aşağı yukarı yada sağa sola oynasana sinyal kaybolurmu ? Hotbirdün çanağa dokunmadım. Lnb yi denemek için söküp taktım. sinyal kayboldu. yardımlarınız için teşekkürler.

Belki diseqc giriş yerinde sorun vardır. Oksitlenmiştir vs. diğer girişlerden birini deneyin. Bence Hotbird için kullandığınız disecq girişinde deneyin bir de azerspace'te de o girişi seçin.

Alıntıları Göster
    benim hotbird uydusunu azersata çevirsem görüntü alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhayontem

Yeni uydu ekliceksen eğer eklediğin uydunun diseqc ayarları hotbird'ünkiyle aynı olsun çünkü o çanağı çevireceksin. 11168 20400 yatay değerinde, türksat'a bakan lnb'nin birkaç cm. yanında yakalayabilirsin sinyali.
  • quote:

quote:

Yeni uydu ekliceksen eğer eklediğin uydunun diseqc ayarları hotbird'ünkiyle aynı olsun çünkü o çanağı çevireceksin. 11168 20400 yatay değerinde, türksat'a bakan lnb'nin birkaç cm. yanında yakalayabilirsin sinyali.

Alıntıları Göster
    malesef bi türlü bulamadık sinyal 70lere çıkıo bir anda iniverio uydular yan yana benim ya çanak engelliyomu sinyali napıo anlamadım
  • quote:

malesef bi türlü bulamadık sinyal 70lere çıkıo bir anda iniverio uydular yan yana benim ya çanak engelliyomu sinyali napıo anlamadım

Muhtemelen önündeki çanak vs. bir şey sinyal almasını engelliyordur.
  • quote:

quote:

Muhtemelen önündeki çanak vs. bir şey sinyal almasını engelliyordur.

Alıntıları Göster
    46 dereceye ayarlıyorum uyduyu lnbyi hotbirdün ypıyorum frekans 1 frekans 2 flan yazıo onlarada ilk sayfadaki rehberdeki değerleri yazdım çanağımı çevirdim hotbirde olmadı bide bişey sorucam lnbyi direk benim türksatın üstüne bağlasam 2cm yukarısına uyduyu çevirmeden bulurmu kanallarıki?
  • quote:

46 dereceye ayarlıyorum uyduyu lnbyi hotbirdün ypıyorum frekans 1 frekans 2 flan yazıo onlarada ilk sayfadaki rehberdeki değerleri yazdım çanağımı çevirdim hotbirde olmadı bide bişey sorucam lnbyi direk benim türksatın üstüne bağlasam 2cm yukarısına uyduyu çevirmeden bulurmu kanallarıki?

Alıntıları Göster
    sonunda ayarladık Allah a şükür çanağı hiç çevrimeden Türksatın sağına bağladım hotbirdün lnbsini yardımlarınız için teşekkürler:)
     46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM
  • quote:

sonunda ayarladık Allah a şükür çanağı hiç çevrimeden Türksatın sağına bağladım hotbirdün lnbsini yardımlarınız için teşekkürler:)

Alıntıları Göster
    resim buda gelmemeiş daha demin:)
  • merhaba, bnm uydu alıcıda (goldmaster 72000 fta) azersat uydusu çıkmıyor nasıl ekleyebilirim, tşk.ler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratbayir43

merhaba, bnm uydu alıcıda (goldmaster 72000 fta) azersat uydusu çıkmıyor nasıl ekleyebilirim, tşk.ler...

kullanmadığın herhangi bir uyduya azersat ismini verip frekansları manuel girersen kanalların çıkması lazım.ben goldmaster 9400 de öyle yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akman7322

quote:

merhaba, bnm uydu alıcıda (goldmaster 72000 fta) azersat uydusu çıkmıyor nasıl ekleyebilirim, tşk.ler...

kullanmadığın herhangi bir uyduya azersat ismini verip frekansları manuel girersen kanalların çıkması lazım.ben goldmaster 9400 de öyle yaptım.

Alıntıları Göster
    aynen öyle kardeş

azersat kurulumu resimli anlatım

http://www.full-hdready.com/2013/08/azersat-uydusunu-uydu-alicisina.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technovaland -- 8 Eylül 2013; 12:27:24 >
  • quote:

Hocam uydu ayarlarinda yeni uydu ekle ama 46 derece dogu olacak.Ben bu sabah catiya ciktim tek seferde sistemi yaptim turksat lnb yanina 2.lnb bantladim aşağı geldim yeni uydu ekledim frekanlari tp ekle diyerek ayarladim cok şükür hiç sıkıntı olmadi simdi aksam maç sirasinda eski sifre kabuledecekmi bakacagiz.Fakat bazi kanallarda ses gidiyor mesela cnninternationalda sizde ses var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightjedi80x

Hocam uydu ayarlarinda yeni uydu ekle ama 46 derece dogu olacak.Ben bu sabah catiya ciktim tek seferde sistemi yaptim turksat lnb yanina 2.lnb bantladim aşağı geldim yeni uydu ekledim frekanlari tp ekle diyerek ayarladim cok şükür hiç sıkıntı olmadi simdi aksam maç sirasinda eski sifre kabuledecekmi bakacagiz.Fakat bazi kanallarda ses gidiyor mesela cnninternationalda sizde ses var mi?
    bugün diseq ve lnb aldım, yarın kurarım nasipse yardımlarınız için tşk.ler...
  • quote:

bugün diseq ve lnb aldım, yarın kurarım nasipse yardımlarınız için tşk.ler...

Alıntıları Göster
    idman azerbaycan ve az tvnin bisskeyini yazarmısınız ?
  • quote:

quote:

Selam akman acaba Biss ayarı girdinizmi ? 9400. Bendede var kısaca tarif edermisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acıyok -- 8 Eylül 2013; 15:38:40 >
  • Arkadaşlar bazi kanallarda ses gidip gelmesi sizdede var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Boşta balkonda Türksat'a bakan çanak vardı hazır kurulu. Çanağı hiç oynatmadan lnb'yi tutan çubuğu hafif güneye kırdım. Anında buldu Azersatı
    gs ın şampiyonlar ligi maçlarını, premier ligi, ispanya ligini , italya ligini izlemek isteyen herkes kursun derim. evinizde bedava maç keyfi yaşayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: acıyok

quote:

quote:

Selam akman acaba Biss ayarı girdinizmi ? 9400. Bendede var kısaca tarif edermisin

Biss girerek izliyorsun aztv ve idman tv'yi. maç esnasında şifre giriyor. Goldmaster 9400'de menü'yü, sistem ayarları kısmı üzerindeyken 121'i tuşlayın, key menüsü gelicek, kumandadan kırmızıyla biss kısmına gelin, yeni key ekleyip 16 haneli keyi girin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acıyok

quote:

quote:

Aleyküm selam.kısa süreliğine azersatı ayarlamıştım.biss olayına gelince maçlarla aram olmadığı için ayarlama ihtiyacım olmadı.
  • bugün azersat ı kurmayı denedim hiç sinyal alamadım, bnm uydu alıcıda uydu ekle diye bi yer çıkmadı :-(
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.