Şimdi Ara

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
29
Favori
236.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boşta balkonda Türksat'a bakan çanak vardı hazır kurulu. Çanağı hiç oynatmadan lnb'yi tutan çubuğu hafif güneye kırdım. Anında buldu Azersatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azersatı ayarlamak çok kolay
  • Merhaba arkadaşlar. Ben forumda anlatıldığı gibi lnb yi turksatın kinin yanına bantla tutturdum. İntelsat uydusuna çanak ayarlarından girip tp değerlerini ekledim. (alıcım nextstar 2000 cx) tarattım fakat hiç bir kanalı bulamadım. nerede yanlış yaptım acaba. Bu konuda biraz acemiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazı arkadaşlar kurulum diye yazmış ama menü de kurulum seçeneği göremedim. diseq c1.1 yok yazıyor.
    baktım hotbırfd için diseq c1.0 A Turksat için de D seçili.

Teşekkürler.

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM 46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: eduardo01

Merhaba arkadaşlar. Ben forumda anlatıldığı gibi lnb yi turksatın kinin yanına bantla tutturdum. İntelsat uydusuna çanak ayarlarından girip tp değerlerini ekledim. (alıcım nextstar 2000 cx) tarattım fakat hiç bir kanalı bulamadım. nerede yanlış yaptım acaba. Bu konuda biraz acemiyim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bazı arkadaşlar kurulum diye yazmış ama menü de kurulum seçeneği göremedim. diseq c1.1 yok yazıyor.
    baktım hotbırfd için diseq c1.0 A Turksat için de D seçili.

Teşekkürler.

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM 46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM

Hangi çanağı çevireceksen o çanağa bağlı lnb'nin gösterdiği uyduya göre ayarla. Yani diyelim hotbird'ü izlediğin çanağı çevireceksin. Hotbird'teki disecq değeri neyse Azerspace'i ararken de diyelim azerspace'i ekledin yeni uydu olarak veya başka bir uydunun yerine, Azerspace'in diseqc değerine hotbird'teki diseqc değerinin aynısını yap öyle sinyal ara.
  • Azersatın sinyalleri Türksatın kadar güçlü geliyor cok kolay bulunuyor.

• Bu akşam şifreye girdiğinde keyleri yazdım açıldı Az ve idman

• Lnb yi turksatın kinin yanına bantladım. Benim uyduda disecq değerleri olarak A B C D var. Turksatınki D hotbirdinki A. hepsini tek tek denedim. olmadı. Az önce tekrar turksatile aynı olsun diye Dyi denedim olmadı. Lnb yi eski bir çanaktan sökmüştüm. Acaba bozuk olabilirmi. Teşekkürler.
  • quote:

Lnb yi turksatın kinin yanına bantladım. Benim uyduda disecq değerleri olarak A B C D var. Turksatınki D hotbirdinki A. hepsini tek tek denedim. olmadı. Az önce tekrar turksatile aynı olsun diye Dyi denedim olmadı. Lnb yi eski bir çanaktan sökmüştüm. Acaba bozuk olabilirmi. Teşekkürler.

LNB doğru bantlayıp sinyal alıp almadığına emın ol, şu frekans üzerinden sinyal almayı deneyin 10975 H(yatay) sembol or: 28500 bu frekans üzerinden arama yaparsanız sinyal alırsınız,dıseqcte Türksatı A(1) bağlayın,hotbırd B(2),Azersatı C(3) bağlayıp deneyin.

• Hepsini denedim olmuyor. LNB yi eski bir uydudan sökmüştüm. Benlki LNB den kaynaklanıyor diye Azersat için bağladığım kabloyu turksata bağladım yine olmadı (yalnız biliyorsunuz 45 doğu) turksatın mevcut konumuyla azersat kanallarını çekmesi mümkün değil değilmi ? Sonra hotbird un LNB sini söktüm getirip turksatın kinin sağ tarafına bantladım. Yine olmadı. Hotbird un de ayarını bozmuşum . 3. kata inip çıkmaktan telef oldum. Kafayı yemek üzereyim. Bu arada ilk girdiğim frekanslardan birinde (herhalde yanlış değer girdim )NHK, GEM, blOOMBERG gibi 14-15 tane kanal hemde çok net çıktı. O nasıl oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: technovaland

Arkadan görünüşü böyle. Ortadaki Türksat, sağındaki Azersat ve Intelsat 12 beraber.

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM
    (alıntı)

hocam bu multifeed'i nerden bulabiliriz? böyle birşey arıyorum bende, bulabileceğim veya alabileceğim yeri belirtirseniz çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunsalman

quote:

Arkadan görünüşü böyle. Ortadaki Türksat, sağındaki Azersat ve Intelsat 12 beraber.

(alıntı)

hocam bu multifeed'i nerden bulabiliriz? böyle birşey arıyorum bende, bulabileceğim veya alabileceğim yeri belirtirseniz çok sevinirim

bu uydu alıcısı menusu benimkiyle aynı. aynen böyle girdim. olmadı
    http://www.full-hdready.com/2013/08/azersat-uydusunu-uydu-alicisina.html
  • quote:

Hepsini denedim olmuyor. LNB yi eski bir uydudan sökmüştüm. Benlki LNB den kaynaklanıyor diye Azersat için bağladığım kabloyu turksata bağladım yine olmadı (yalnız biliyorsunuz 45 doğu) turksatın mevcut konumuyla azersat kanallarını çekmesi mümkün değil değilmi ? Sonra hotbird un LNB sini söktüm getirip turksatın kinin sağ tarafına bantladım. Yine olmadı. Hotbird un de ayarını bozmuşum . 3. kata inip çıkmaktan telef oldum. Kafayı yemek üzereyim. Bu arada ilk girdiğim frekanslardan birinde (herhalde yanlış değer girdim )NHK, GEM, blOOMBERG gibi 14-15 tane kanal hemde çok net çıktı. O nasıl oldu ?

lnb niz de sorun olabilir belkide. uydu bulma yöntemlerinden biriside; uydu bulma cihazına sahip değilseniz; ben antenleri çatı balkonunun duvarına montajlamıştım saplama

diye tabir edilen civatalı demir çubuklarla çokta sağlam oldu. benim uydu bulma cihazı olmadan yaptığım yöntem; küçük bir tv var, tv'yi ve uydu cihazını balkona çıkarıp

uydu cihazından ayarlamak istediğim uyduyu seçip ( uydu açık konumda iken ) menüden anten ayarını seçiyorum daha sonra antenin somunlarını gevşetip anteni yavaş

yavaş soldan sağa ve aşağı yukarı hareket ettirerek sinyali yakalıyorum. zaten tuner diye bi kısım var sinyali yakalayınca kilitlendi diye yazıyor. bu şekilde daha iyi

bulunabilir sinyal. tabi bi uydu tarama cihazı kadar yüksek sinyallere ulaşmak mümkün olmaz orası ayrı bişey.

benim 2 tane anten var, biri türksat, diğer antene 10 liraya aldığım bi aparatla ( 3 lü multifeed ) yukarıda yazdığım şekilde hotbirdi buldum ve anteni hotbirde sabitledim.

daha sonra bu aparatı bu lnb ye sabitledim, yabancı uydular için konuşuyorum, aparatı biraz sağ aşağı eğdim sol kısmı yukarıda kalıcak şekilde 40-45 derece eğdim aparatı.

ve bu şekilde elimde boşta olan lnb leri değerlendirmek için, lnb nin tekini hotbird in sol tarafına yani aparatın yukarı kalan kısmına, aparatın sol tarfına taktım hotbird ortada

kaldığı için kısımları sağ sol diye ayırdım. lnb yi o kısımda yukarı gezdire gezdire siriusu buldum, digitürkü buldum, eurobird 9 u buldum, sirirusa sabitledim sonra.

aparatın sağ aşağı kalan kısmına diğer lnb yi taktım astra ya ayarladım uydu alıcısını aynı işlemi uyguladım astrayıda bu şekilde buldum.

şimdi gelelim sizin sorununuza, 3'lü bir tane multifeed alın 10 lira falan uyducularda bulabilirsiniz. türksatın olduğu lnb'ye bağlayın aparatı, türksatın hemen yanındaymış

zaten hemen sinyali alırsınız ama önce uydu alıcısından menüden lnb konfigürasyonu menüsünden belirtilen uydunun değerini uyduya girin, mesela türksatın pozisyonu

nasıl 42°E derece ise, aradğınız uydu da 46°Doğu AZERSPACE UYDUSU, yeni uydu ekleyip pozisyon kısmına 46° yazıp kaydetmelisiniz ki frekansı yakalayabilesiniz.

umarım anlattıklarım başkalarının da işine yarar faydası olur. he unutmadan, türksat için lnb yanılmıyorsan hafif sola yatık olucak, diğer hotbird,astra,sirius için hafif sağa

yatık olsa sinyal artışı olabiliyor bu sayede. ben bu şekilde yapıyorum ayarlamalarımı.
  • quote:

(alıntı)

technovaland hocam sizden de rica etsem bu multifeed aparatını nerden aldığınızı yazarmısınız acaba? böyle bi aparata ihtiyacım var bendeki danki bişey. gördüğüm

kadarıyla 2 taneyi birleştirmişsiniz. yardımcı olursanız sevinirim hoşuma gitti sistem.
  • Kardeş resşm alıntıydı.zamanınında turksat lnbsinin yayına lnb bantlayıp hellassatı izlemiştim
  • Kafayı yememe az kaldı. hotbird ün lnb sini çıkardım azersat için denedim yine olmadı. Hotbirdün lnb sini yerine taktım o da ne bu defa hotbird de gitti. Çanak gayet sağlam duruyor konumu değişmedi ama lnb yi söküp takınca hotbird de gitti.
  • quote:

Kafayı yememe az kaldı. hotbird ün lnb sini çıkardım azersat için denedim yine olmadı. Hotbirdün lnb sini yerine taktım o da ne bu defa hotbird de gitti. Çanak gayet sağlam duruyor konumu değişmedi ama lnb yi söküp takınca hotbird de gitti.

Hocam azerspace'i ararken, uyduya azerspace diye uydu eklediğinizde diseqc'yu hangi lnb'yi oynatacaksanız ona göre seçiyorsunuz değil mi? Örneğin hotbird'ü ayarlı lnb'yi çevirecekseniz azerspace'te de o diseqc'da o lnb'yi seçmeniz gerekiyor. Ben aynı yerde hata yapmıştım bir türlü sinyal bulamıyodum sonradan diseqc kısmına dokunmadığım aklıma geldi, hotbird'de nasıl ayarlıysa diyelim 2/4 azerspace'te de aynısını yazdım. Hotbird'ün bağlı olduğu çanağı çevirerek sinyal aldım azerspace'ten.
  • quote:

Kafayı yememe az kaldı. hotbird ün lnb sini çıkardım azersat için denedim yine olmadı. Hotbirdün lnb sini yerine taktım o da ne bu defa hotbird de gitti. Çanak gayet sağlam duruyor konumu değişmedi ama lnb yi söküp takınca hotbird de gitti.

hocam uğraşmak istemiyorsanız en iyisi bi uyducuya ayarlatın derim, multifeed alın 1 adet uyducu cihaz ile sinyali bulup 2 dk da ayarlar kanalları taratır işlem tamam.
  • quote:

Kardeş resşm alıntıydı.zamanınında turksat lnbsinin yayına lnb bantlayıp hellassatı izlemiştim

tamam, ben sizin sisteminiz sanmıştım, ama kuran kişi güzel yapmış hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttbarracuda

Bende parabol çanağıma yaptım böyle bişey aparatsız.

Merhaba arkadaşlar. Ben de hotbird için olan lnb'yi söküp, yukarıdaki resim gibi türksat lnb'sinin yanına monte ettim. Yalnız, kafama bir şey takıldı. Lnb'yi takarken, ince ayar gerekiyor mu? Mesela lnb'nin ön yüzü, 2-3 mm sağa, sola, aşağı, yukarı baksa, sinyal kalitesini etkiler mi? Kısacası milimetrik bir ayar mı yapmamız gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaregi -- 2 Eylül 2013; 13:59:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeBron James10

quote:

Hocam azerspace'i ararken, uyduya azerspace diye uydu eklediğinizde diseqc'yu hangi lnb'yi oynatacaksanız ona göre seçiyorsunuz değil mi? Örneğin hotbird'ü ayarlı lnb'yi çevirecekseniz azerspace'te de o diseqc'da o lnb'yi seçmeniz gerekiyor. Ben aynı yerde hata yapmıştım bir türlü sinyal bulamıyodum sonradan diseqc kısmına dokunmadığım aklıma geldi, hotbird'de nasıl ayarlıysa diyelim 2/4 azerspace'te de aynısını yazdım. Hotbird'ün bağlı olduğu çanağı çevirerek sinyal aldım azerspace'ten.

Lnb den gelen kabloyu diseqc te B ye bağladım azerspace te de taratmadan önce B yi yani 2 numarayı seçtim. Hotbird ün kü diseqc te 1 numara (alıcıda C ) Turksatınki 4 (alıcıda D) LNB yi turksatın kinin yanına bantladım. 2 ve 3 yani B ve C ye bağlayıp denedim. taratıyorum olmuyor. Arkadaşın biri sormuş. LNB 1-2 mm aşağı yukarı yada sağa sola oynasana sinyal kaybolurmu ? Hotbirdün çanağa dokunmadım. Lnb yi denemek için söküp taktım. sinyal kayboldu. yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.