Şimdi Ara

4500 tl oyun-render sistem tavsiyesi. Sadece 4lü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, E8500, ati 4850, asus p5qlpro 8 gb ddr2 li emektar bir sistemim vardı 10 yıl kadar önce topladığım.
    İmzamdaki laptobu okul sebebiyle aldım ve o zamandan beri kullanıyorum lakin artık okulunda bitmesiyle yeni bir sistem toplayıp en az 5 sene kullanma niyetindeyim.

Mevcut PSU (coolermaster 600w 2 t ane 6 pinli pci-e güç çıkışı var. Yeni 8 pinli ekran kartlarına uygun değil sanırım), ssd, hdd, kasa (feel hurricane II) monitör ve sarf malzemeleri kullanacağım sadece 4 kalem alma niyetindeyim. (Akasa Nero cpu cooler mevcut buna adaptör bulabilirsem yeni İntel yada AMD soketlerine uydurup kullanma niyetindeyim. Hava soğutma olarak oldukça memnun olup kullandığım bir soğutucu tekrar kullanmayı isterim.) cpu, anakart, ram, ekran kartı. Bütçem 4500 Tl ye kadar. Lakin şu anda almayıp 6 ay sonra 5000 TL yede bir sistem toplama imkanım var. Sisteme acil ihtiyacım yok ancak bu bir kaç hafta yada 6 ay sonra kesinlikle yeni sistemim olmuş olmasını istiyorum. Sistem ile autocad photoshop ve bazı mimari render programlarının yanı sıra yoğun olarak oyun oynanacak. Monitör olarak 42" televizyon kullanıyorum ve sadece FULL HD 1080p çözünürlüğe ihtiyacım var. 4k monitöre geçme niyetim kesinlikle yok bu 3-5 senelik kullanım süresince. Sistemin 1080p çözünürlükte düzgün çalışması benim için yeterli.
    Herhangi bir marka model fanboyluğum bağlılığım yok.

gerek burada gerek diğer sitelerde örnek sistemler ile ilgili yazılar okudum ancak siz kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum bu bandda bir sistem için.

Şimdiden teşekkürler saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavil -- 11 Mart 2018; 17:38:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 4500 tl oyun-render sistem tavsiyesi. Sadece 4lü...

http://www.novabilgisayar.com/pc.asp

• Intel Core i5 8400 2.80 Ghz 9MB 1151p V2
    Asus Z370-P Prime
    Kingston 16GB(2x8) HyperX Fury Siyah 2400mhz CL15 DDR4 Ram
    MSI GeForce GTX1060 Gaming X+ 6G 6GB 

4250 tl,

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    Photoshop render yapacakmış i5 8600k olsa daha iyi olmaz mı? ( sadece soru soruyorum ben de çok bilgili değilim )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8700 ya da amd 1700x daha iyi olur.

• 4500 tl oyun-render sistem tavsiyesi. Sadece 4lü...
  • Tekrar merhaba herkese. Ryzen5 1600 serisi ile gtx 1070 darboğaz yapar mı? Teknobiyotikteki 2400tl ye gtx1070 i gördüm ve almaya niyetlendim. PSU 2 tane 6 pinli olması düşündürüyor beni yeni bir sistem toplama açısından lakin duruma göre PSU da alabilirim. Gel gelelim amazonun türkiyeye açılması takribi ne gibi bir fiyat sunar bize. Dolar malum oldu 4 kartların ucuzlayacağı ineceği yok her geçen gün daha eskimiş kartları daha pahalıya alıyoruz şu durumda. O sebeple biran önce toparlama niyetine giriştim.
    AMD platformunu tercih sebebim oyunda intelden çok geride kalamması+ anakartın daha uygun fiyatlı olması cezbetti. 1070 le darboğaz yapmayan bir amd yi alıp yoluma bakma niyetindeyim.
  • Ryzen5 1600
    MSI GTX1070 ITX
    MSI B350M PRO-VD
    Corsair Dominator Platinium DDR4 2*8GB 3000MHz
    Aldım. PSU olarak SilverStone 500W düşünüyorum. Monitöre karar verebilmiş değilim hala. Düzgün F/P bir monitör bulamadım. Tavsiyelere açığım. Bütçe sınırı yok ancak 1080p olması kritik.
  • Kavil kullanıcısına yanıt
    Max bütçe söylersen tavsiye verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

Ryzen5 1600
    MSI GTX1070 ITX
    MSI B350M PRO-VD
    Corsair Dominator Platinium DDR4 2*8GB 3000MHz
    Aldım. PSU olarak SilverStone 500W düşünüyorum. Monitöre karar verebilmiş değilim hala. Düzgün F/P bir monitör bulamadım. Tavsiyelere açığım. Bütçe sınırı yok ancak 1080p olması kritik.

İşlemci ve RAM güzel seçimler.. ama anakart ve ekran kartı pek olmamış.. anakart 30 - 40 lira farkla eksen den ASUS Prime B350M-A alabilirsin, alabilirdin.. yine ekran kartı olarak da micro ATX ya da HTPC sistemler için üretilmiş bir ekran kartı yerine tam performans veren çift fanlı bir model tercih edebilirsin, etmeliydin.. PSU, GTX 1070 için her ihtimale karşı 550 - 600 Watt ortalama bir ürün olmalı.. monitör için de bütçeni yazarsan ona uygun öneriler yapabiliriz..

• monitör olarak PHILIPS 23,6" 247E6QDAD/00 5ms Full HD MHL-HDMI VGA SPEAKER IPS MONİTÖR satın aldım Vatan dan. Kapalı kutu son 1 adet kalmış stoklarında 568 tl ye aldım.
    PSU olarak yazdığım Silverstone olanı aldım.

Ekran kartını ikinci el aldığım için seçme şansım çok olmadı. ITX model bende ön yargılıyım ve istemiyordum lakin biraz araştırdım bir kaç video izledikten sonra MSI 1070 ITX için fikrim olumsuzdan nötr hatta ufak olumluya döndü.
    Anakart konusunda çok araştırmadım en ucuz B350 çipsetli olanı seçtim desem yeridir.
    PSU olarak bir kaç kişiye danıştım 500w yeteceğini söylediler ki zaten işlemci 65w, GPU 163w, sistemde 2 tane sürücü olacak çok fazla fan bağlamıyorum önde 14cm lik bir arkada 12 cm lik bir tane exhaust fanı var kasanın.
    @Angelmax@ddyX
  • dostum bende aynı amaçlarda bi sistem almak istiyorum aylardır. Bir fırsat , 2000 serisinin çıkması , doların düşmesi , miningin çökmesi gibi şeyleri bekledim ama nafile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.