Şimdi Ara

450 bin yıllık fosil dişler, Neandertal insanının evrimi hakkında ipuçları sunuyor (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
2
Favori
11.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bomanti

Evrimin ateistle ne alakası var? Ben Allah'a inanıyorum. Kuran'a da. Evrim de kanıtları ile gayet makul bir teori. Beyin beyin diyip gülüyormuş.. Celal Şengör'ün nasıl bir mantık hatası olduğunun farkında bile değilsin. Cehalet ancak güldürür...
    Bir tek bizim ulkede var galiba sizden. Hem dine inanip hem evrime inanan( inanan diyorum cunku inanmak yerine bilseydiniz ikisini ayni anda yurutemezdiniz).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam eğer evrimi araştırıyorsanhttps://forum.donanimhaber.com/evrim-hakkinda-sorular-ve-tartismalar--119248284#128745387 Bu konuya bakmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Elensar

Merhaba hocam eğer evrimi araştırıyorsanhttps://forum.donanimhaber.com/evrim-hakkinda-sorular-ve-tartismalar--119248284#128745387 Bu konuya bakmanı tavsiye ederim.
    Tesekkurler. Konuyu sik kullanilanlara ekledim.

Evrimi, Alllahin varligi yoklugu, baslangic hepsini arastiriyorum. Birinci asama bu. Asama asama gidiyorum.Bu arastirma 4-5 ay surecektir tahminim, bos muhabbetlerden daha cok sebep sonuclarla ilgileniyorum.

Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 13 Ekim 2018; 14:51:31 >
  • NoNickMan kullanıcısına yanıt
    :( Az araştırsan dediğinin yanlış olduğunu göreceksin. Evrim teorisinin benzerini yıllar önce İslam dünyasında bir nebze ortaya koymuş insanlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evrim ile dinin çeliştiğini düşündüren nedir=?
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael01

Evrim ile dinin çeliştiğini düşündüren nedir=?
    Binlerce sey var. Ancak aciklamanin en kisa yolu kurana gore insanin kendinden once baska bir canlidan yaratilmamis olmasi.

Kurandan dediğiniz yeri yazarsanız daha güzel olur. Dediğiniz ayet hangisi? Tam olarak buradan yazan evrimin şurasıyla çelişiyor derseniz güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi michael01 -- 13 Ekim 2018; 18:18:50 >
  • quote:

Kurandan dediğiniz yeri yazarsanız daha güzel olur. Dediğiniz ayet hangisi? Tam olarak buradan yazan evrimin şurasıyla çelişiyor derseniz güzel olur.
    Mü`minun, 23/12-14 olarak aratman yeterli. Ben olsaydım biz onu kendinden önceki bir primattan yarattik derdim. Bu bile hatali olurken o yazan ne kadar hatali sen dusun.

Yemin olsun ki, biz insanı topraktan oluşan bir özden yarattık.
    Sonra onu çok dayanaklı bir karargâhta bir damlacık yaptık.
    Sonra o damlacığı bir embriyo halinde yarattık, sonra o embriyoyu bir et parçası halinde yarattık, sonra o et parçasını bir kemik halinde yarattık ve nihayet o kemiğe de bir et giydirdik. Sonra onu bir başka yaratılışta yeniden kurduk. Yaratıcıların en güzeli Allah'ın kudret ve sanatı ne yücedir!

Buranın neresi çelişiyor? Daha topraktan başlatıyor yaratmaya. Anne karnındaki bebeğin her halini 6.yy da anlatıyor. Ayrıca topraktan/çamurdan yaratma bütün insanlar için kullanılıyor.
  • quote:

Yemin olsun ki, biz insanı topraktan oluşan bir özden yarattık.
    Sonra onu çok dayanaklı bir karargâhta bir damlacık yaptık.
    Sonra o damlacığı bir embriyo halinde yarattık, sonra o embriyoyu bir et parçası halinde yarattık, sonra o et parçasını bir kemik halinde yarattık ve nihayet o kemiğe de bir et giydirdik. Sonra onu bir başka yaratılışta yeniden kurduk. Yaratıcıların en güzeli Allah'ın kudret ve sanatı ne yücedir!

Buranın neresi çelişiyor? Daha topraktan başlatıyor yaratmaya. Anne karnındaki bebeğin her halini 6.yy da anlatıyor. Ayrıca topraktan/çamurdan yaratma bütün insanlar için kullanılıyor.
    Bu konuda tartismak istemedigim icin cevap yazmayacagim bir daha. Bu konuda birine laf anlatmak imkansiz, herkesin kendinin anlaması gerekiyor maalesef. Iyi forumlar.

• https://www.youtube.com/watch?v=I7sb1YjPcx0

• varoluşu en iyi açıklayan teori evrimdir.

• Ne evrimi! Ara geçiş formu nerde? Protein kendi kendine olamıyor ve indirgenemez komplekslik siz önce bunlara bilimsel cevap verin. Evrim tarihi 150 yıldır sahtekarlıklarla dolu. Zaten Darwin de Türlerin orjinin de itiraflarını anlatmış. Haeckel in itiraf ettiği sahte çizimler hala dünya da bilim gibi öğretiliyor artık gerisini siz düşünün.

Bizim ülkemizde diyorsanız evet. Dinimize eklenmiş dolu hürafeler var. Ama islam aleminde evrim kabul edilmiş.
    Ayrıca Kuran'ı ve evrimi bildiğim için inanıyorum. İnandığım için değil. Dediğiniz gibi arada çok fark var. Örneğin Adem ve Havva gökten indi veya topraktan bir anda çıktı gibi hurafeler Kuran ile çelişir. Kuran'ı okusa idiniz insan süresinde insan oluşumunun çok uzun zaman sürdüğünü bahseden ayetler var. Ama bu sürenin evrim ile geçip geçmediğinden bahsetmez, bunu bulmakta insanlara düşen bir görevdir.

Ara formlar nerede diye soran arkadaşlar bu kavramı yanlış anladıklarından soruyorlar. Ara geçiş formları şu anki bütün insanlardır. Sen ben biz onlar hepimiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bomanti -- 18 Ekim 2018; 19:6:36 >
  • quote:

Bizim ülkemizde diyorsanız evet. Dinimize eklenmiş dolu hürafeler var. Ama islam aleminde evrim kabul edilmiş.
    Ayrıca Kuran'ı ve evrimi bildiğim için inanıyorum. İnandığım için değil. Dediğiniz gibi arada çok fark var. Örneğin Adem ve Havva gökten indi veya topraktan bir anda çıktı gibi hurafeler Kuran ile çelişir. Kuran'ı okusa idiniz insan süresinde insan oluşumunun çok uzun zaman sürdüğünü bahseden ayetler var. Ama bu sürenin evrim ile geçip geçmediğinden bahsetmez, bunu bulmakta insanlara düşen bir görevdir.

Ara formlar nerede diye soran arkadaşlar bu kavramı yanlış anladıklarından soruyorlar. Ara geçiş formları şu anki bütün insanlardır. Sen ben biz onlar hepimiz :)
    Bence boşuna bir çaba sarfediyorsunuz. Dile ile evrimin birleştiği tek bir nokta bile yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Bence boşuna bir çaba sarfediyorsunuz. Dile ile evrimin birleştiği tek bir nokta bile yok.

Alıntıları Göster
    Bir zahmet edinde okuyun.Bunu söyleyerek okumadığınızı çok belli ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bomanti -- 18 Ekim 2018; 20:45:44 >
  • quote:

Bir zahmet edinde okuyun.Bunu söyleyerek okumadığınızı çok belli ediyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Hangisini?

Eğer evrimse emin ol senden çok okumuşumdur. Eğer kuransa emin ol senden daha anlayarak okumuşumdur. O yüzden tartişmaya gerek yok bence

• quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Hangisini?

Eğer evrimse emin ol senden çok okumuşumdur. Eğer kuransa emin ol senden daha anlayarak okumuşumdur. O yüzden tartişmaya gerek yok bence

Alıntıları Göster
    Siz golü başta kendinize atıyorsunuz. Tartışmaya gerek diyerek kaçıyorsunuz.
    Benden daha anlayarak okuduğunu iddaa edip tartışmamak ne demek? Korktuğunuzu anlıyorum bu söylemlerinizden.

• quote:

Siz golü başta kendinize atıyorsunuz. Tartışmaya gerek diyerek kaçıyorsunuz.
    Benden daha anlayarak okuduğunu iddaa edip tartışmamak ne demek? Korktuğunuzu anlıyorum bu söylemlerinizden.

Alıntıları Göster
    Peki. Umarim bir gun gercegi anlarsiniz. Geri bundan bana ne degil mi?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.