Şimdi Ara

44 lira elektrik kullan 84 lira fatura gelsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ne ya arkadaş ödemeyen,vergisini vermeyen,kaçak kullanan o kadar adam var ödeyenlerin ne suçu günahı var şimdi ?
  • Cevrenizde kacak kullanan varsa rica edin size de taksin. Olmadi evde silahlanin, okuyucu geldiginde tehdit edip sayaci okutmazsiniz.

Oyle haram olsun diyerek sorunlar cozulmuyor. Artik eylem zamani geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Haram olsun, zehir zıkkım olsun , burunlarından fitil fitil gelsin.

Yok mu bir teknoloji , çamaşır bulaşık makinası buz dolabı vs. gibi şeylere yetecek kadar elektrik üretecek ev yapımı bir sistem?Gerek rüzgar olsun gerek güneş enerjisi?Maliyeti pahalı olsada ilerde hiç elektrik ödememek için değer.

Adamlar resmen kürtten para almaya korkuyorlar hayret bir şey

sanırım güneş enerji sistemleri var.fatura gelirse de çok az geliyormuş diye biliyorum.
    detayları bende bilmiyorum

Detaylar şöyle
    Fotovoltaik denilen sistemler kurluyor. Bunlar kısacası güneş panelleryiel elektrik üretme. Güneş paneli aldığı elektriğe çevirip doğru akım üretiyor. Bu doğru akım şarj kontrolcüsü denilen bir cihazla bildiğimiz akülere şarj ediliyor. Akülerde depolanan elektrik inverter aracılığı ile 220 v alternatif elektriğe çevriliyor. İşte bu elektriği evinde kullanıyorsun. Dolayısıyla kurduğu sistem kendisini zaten 4-5 yılda maximum amorti ediyor. İlk girişte 5-10 bin tl ile bu sistem kurulabiliyor.

• yaklaşık 5-6 daydan beri boyle dağıtım bedelleri uçık bizim faturadada 9-11 tl arası bişeydi o rakam şimdi 35-45 arası müşşş
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    var ama A++ kullanırsan ancak b sınıfı ise unut o işi. güneş paneli ile o iş halloluyor aslında pahalı olan sistemi değil aküler. ben antalyadayım ve terasım var en üst kattayım çok iyide alan var panel sistemi kurabileceğim şu anda hazırlık aşamasındayım yurt dışı menşei Alman malı kullanmayı planladığım için biraz tuzlu. hava ala bulutluyken bile enerji üretiyor o paneller. evimdeki lambalarımı bilgisayarımı televizyonumu buzdolabımı rahatlıkla çalıştırıyor rezistanslı cihazlarda çok güç ihtiyacı olduğu için çalışır mı bilmiyorum A++ cihaz olunca.
  • Geçen bizde hatırladığım kadarıyla 80tl'lik faturaya 113tl ödedik.Yav bu para nereye gidiyor kardeşim?Sen nasıl benim parasını ödediğim hizmetin daha fazlasını benden zorla alıyorsun?

Akıl alır gibi değil,deli bir memleket olmuş burası.Bir AKP seçmeni neden çıkıp buna tepki göstermiyor?Fazladan para ödemek kimin hoşuna gidiyor,fazladan haraç kesen devlete neden hesap sorulmuyor??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsntrk -- 8 Temmuz 2016; 21:20:40 >
  • Sıkıntının sebebi sanırım şu, 2010 yılında elektrikte özelleştirildi. Eh ihaleyi alanlarda bir şekilde paralarını çıkartmaları lazım. Onlarda dağıtım bedeli diye bir şey kitliyorlar, devlette cash para aldığı için sıkıntı yaratmıyor. Doğu ve güneydoğuda da kaçak elektrik yaygın olduğu için ve paralar tahsil olmadığı için bu yola başvuruyorlar...
  • ses çıkarmadıkça daha da artıracaklar arapları beslemek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: asau

Bu iktidar gidince, 100 liralık faturanız 50 lira olacak, kesin bilgi yayalım!!

gerçekten vergi ve bu tarz ek ödemeler çok yansıdı faturalara bunların nedeni sorulmalı açıklama istenmeli. Kaçak kullananların suçu neden masum insana kesilir? Buna herkes karçı çıkmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: patya

quote:

gerçekten vergi ve bu tarz ek ödemeler çok yansıdı faturalara bunların nedeni sorulmalı açıklama istenmeli. Kaçak kullananların suçu neden masum insana kesilir? Buna herkes karçı çıkmalıdır.

Benim mesajımı niye alıntıladın? Saf ve masum duygularla neyi anlatmak istiyon? Çünkü alıntıladığın mesajla yazdığının hiç bir alakası yok!

• quote:

quote:

quote:

Benim mesajımı niye alıntıladın? Saf ve masum duygularla neyi anlatmak istiyon? Çünkü alıntıladığın mesajla yazdığının hiç bir alakası yok!

İronik mesajına cevaben alıntıladım. Saf masum duygularla derken? Anlayamadım ne var bunda?

• quote:

quote:

quote:

quote:

İronik mesajına cevaben alıntıladım. Saf masum duygularla derken? Anlayamadım ne var bunda?

hocam onu pek takma forumun eglencesi o. kendi kendine takiliyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam onu pek takma forumun eglencesi o. kendi kendine takiliyor .

Tanımıyorum kendisini ama sanırım yanlış anladı.

Hayırlısı

• Haram zıkkım olsun nedir ya. Anca kendinizi avutun öbür dünya, hesap günü falan hepsi masal. Herkesin yaptığı yanına kar kalacak şunu bir anlayamadınız.
  • Hepsi aynı İzmir de 30 liralık su faturası 60-70 lira geliyor. CHP Sİ AKP Sİ AYNI
  • muratdm M kullanıcısına yanıt
    belediye elektrik satmadigindan olabilir mi?
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    su faturasından bahsettim. İzsu kardeşim.
  • muratdm M kullanıcısına yanıt
    tamam kizma. baska yere yazarken gozden kacirmisim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Audi383848

Akp yanlısı kanalın yanlışı.

[simage][/simage]

Ya kendileri geri zekalı
    Ya da halkı aptal sanıyorlar

• 127 geldi bu ay. 200'e yakın görmüşlüğüm olmuştu bir ara. Ulan sanayide ki dükkan bu kadar ödemiyor be
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.