Şimdi Ara

40 lt tank max 27 lt alıyor neden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
58.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tank 40 lt, gaz bitene kadar kullanıyorum benzine geçiyor, daha sonra full diyorum, aldıgı max 27 lt.

acaba nerede sorun olabilir.

• aynı olayı ben de yasıyorum.41 lik depo en fazla 27 küsür lt alıyor.ilk zamanlar 31-32 alıyordu zamanla 27ye düstü.sanırım içinde bir kaç litre kalıyor ama kullanamıyoruz.zaten deponun tam olarak dolması şamandırada bir arızanın olduğu göstergesidir. şamandıra; güvenlik amaçlı olarak yaklasık %80 oranında dolum olacak sekilde ayarlanıyor benim bildiğim kadarı ile..
    quote:

Orjinalden alıntı: kelcevat1976

tank 40 lt, gaz bitene kadar kullanıyorum benzine geçiyor, daha sonra full diyorum, aldıgı max 27 lt.

• quote:

Orijinalden alıntı: STasdemir

aynı olayı ben de yasıyorum.41 lik depo en fazla 27 küsür lt alıyor.ilk zamanlar 31-32 alıyordu zamanla 27ye düstü.sanırım içinde bir kaç litre kalıyor ama kullanamıyoruz.zaten deponun tam olarak dolması şamandırada bir arızanın olduğu göstergesidir. şamandıra; güvenlik amaçlı olarak yaklasık %80 oranında dolum olacak sekilde ayarlanıyor benim bildiğim kadarı ile..
    quote:

Orjinalden alıntı: kelcevat1976

tank 40 lt, gaz bitene kadar kullanıyorum benzine geçiyor, daha sonra full diyorum, aldıgı max 27 lt.

aynı sorun bendede var benim depo da 40lt ama 27 alıyor daha önce bi kez 38 bikez de 37 lt almıştı,,,,

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet nazlı

aynı sorun bendede var benim depo da 40lt ama 27 alıyor daha önce bi kez 38 bikez de 37 lt almıştı,,,,

Alıntıları Göster
    ya benimkide 32 lt diyo ama 28-29nalıyo neden yaaaa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzzylife

ya benimkide 32 lt diyo ama 28-29nalıyo neden yaaaa?

Alıntıları Göster
    Şamandıra arızalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemca06

Şamandıra arızalıdır.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: cemca06

Şamandıra arızalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: rechan_cdx

quote:

Orjinalden alıntı: cemca06

Şamandıra arızalıdır.

Alıntıları Göster
    gerçi ilk depomdu onun etkisi olabiilir mi?

• 40 lt lik tank standardı nolan %80 doluluk oranıyla 32 lt gaz alır ama sıralı sistemler belirli bir basınçla çalıştığı için tank içerisinde maksimum 5 lt minimum 3 lt gaz kalır.27 lt yada 29 lt alması bir sorun teşkil etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzzylife

gerçi ilk depomdu onun etkisi olabiilir mi?

Alıntıları Göster
    tankın üstünde max %80 der ki deponuz 41 litre ise 32 litre normaldeir simit ise depo tam bitmez kolay kolay 27-28 litre alır ayrıca istasyonlarda basınçlara farklıdır benim aldığım yerde max %85 doldurun yazıyor şehir içi kullanımda 28 litere flan alıyor gaz bitti uyarısından sonra ama uzun yolda stabil sürüşte 30 -31 alıyor eğer 38 litre alıyo diyorsanız ya pompa yalan söylüyor ya da deponuzda şamandrada sorun var max %80 i geçmek çok doğru değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

tankın üstünde max %80 der ki deponuz 41 litre ise 32 litre normaldeir simit ise depo tam bitmez kolay kolay 27-28 litre alır ayrıca istasyonlarda basınçlara farklıdır benim aldığım yerde max %85 doldurun yazıyor şehir içi kullanımda 28 litere flan alıyor gaz bitti uyarısından sonra ama uzun yolda stabil sürüşte 30 -31 alıyor eğer 38 litre alıyo diyorsanız ya pompa yalan söylüyor ya da deponuzda şamandrada sorun var max %80 i geçmek çok doğru değil

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

Sn. binbaşım kaptınız siz bu işi

• quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

Sn. binbaşım kaptınız siz bu işi

Alıntıları Göster
    yarbayım saolsun :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

yarbayım saolsun :D

Alıntıları Göster
    saolun arkadaşlar,

peki tankın hava yapması gibi bir problem olabilir mi zamanla

şamandıranın orada hava alma için bir tertibat olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelcevat1976 -- 26 Mayıs 2009; 21:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelcevat1976

saolun arkadaşlar,

peki tankın hava yapması gibi bir problem olabilir mi zamanla

şamandıranın orada hava alma için bir tertibat olabilir mi

Alıntıları Göster
    evet benim tankımda 40 lt 6 ay önce ipragaz dan depo boştu fulledim 38 lt aldı yaklaşık 290 km yol yapmıştım ozaman,,daha sonra gene aynı yerden fullettim 37 lt almıştı,,ayara göütrdüm usta pompadan po mpaya farkeder dedi,,daha sonra aygaz dan almaya başladım 27,27.5 lt aldı o gün bugündür hep aynı 27 lt alıyor ,,aygaz dan alıyom memnunumm...

• quote:

evet benim tankımda 40 lt 6 ay önce ipragaz dan depo boştu fulledim 38 lt aldı yaklaşık 290 km yol yapmıştım ozaman,,daha sonra gene aynı yerden fullettim 37 lt almıştı,,ayara göütrdüm usta pompadan po mpaya farkeder dedi,,daha sonra aygaz dan almaya başladım 27,27.5 lt aldı o gün bugündür hep aynı 27 lt alıyor ,,aygaz dan alıyom memnunumm...

Alıntıları Göster
    allah kötü pompalardan herkezi korusun

• quote:

Orijinalden alıntı: uysalotogaz

Alıntıları Göster
    Benim aracımdada 40 lık simit depo var şu ana kadar 32 litre aldı hep
    quote:

Orjinalden alıntı: uysalotogaz

• quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Benim aracımdada 40 lık simit depo var şu ana kadar 32 litre aldı hep
    quote:

Alıntıları Göster
    kötü pompaya denk gelmemişsiniz

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

aamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ustam.......

• quote:

quote:

aamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ustam.......

Alıntıları Göster
    bunlar bu paraları nasıl yiyiyorlar haram yiyenlerin gırtlaklarında kalsın inşallah bizide uğraştırıyor ş.....z ler.

• quote:

bunlar bu paraları nasıl yiyiyorlar haram yiyenlerin gırtlaklarında kalsın inşallah bizide uğraştırıyor ş.....z ler.

Alıntıları Göster
    Beni depoda 40 lık silindi depo ve 24 lt diyince tamam zorlaya zorlaya 28lt anca aldırtıyorum depom tamamen boş oluyor şamandıranın değişmesimi gerekli yada şamandıra ayarı varmı birde lovatanın şamandıra fiyatını bilen varmı arkadaşlar
  • silindir tankın açısını ayarlattırın sorun düzelir çoğu şamandıranın açısı 30 derecedir. şamandıra üzerinde açısı yazar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.