Şimdi Ara

4 yıllık işletme mezunu olup kpss yi kazanan varmı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
34.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bna nasıl kazandığını neler yapmam gerektiğini anlatabilir mi..bi de elindeki kaynakları kullanmıyorsa bana verebilir mi ücreti dahilinde

• arkadaşım A grubu uzman kadrosu vardır bir de B grubu düz memurluk kadrosu ikisi de birbirinden farklı şeyler...

A grubu için alan bilgisi çözmen gerek ondan sonra da kurumun kendi sınavı ve mülakat sürecin var... A grubu kadroların sınavı her yıl yapılır

B grubu için de sadece gen kültür gen yetenek bölümünü çözmen yeterlidir sonra puanın dahilinde tercih yapıcaksın ilan edilen kadrolardan ....

bunun sınavı da 2 yılda bir yapılır...
  • yani ben 2 sine de girebiliyorum ama A grubu daha iyi...peki aynı anda 2 sine de aynı anda girebilir miyim
  • hem uzman kadrosuna girip hem düz memur olamazsın dostum uzmanlığı kazanırsan zaten düz memurluğa tenezzül etmezsin

sınavına tabii ki girebilirsin ama yerleşme durumunda birini seçmen gerekicek...

ikisi de ciddi çalışma gerektiriyor ama düz memurlukta bile baraj yok ama 80 altında alanların hiç şansı yok ...

A grubunda da baraj var ama bu demek değil ki işe giriş sınavına katılacaksın başvuran çok olduğu için baraj puanını bayağı bir geçmen gerekicek...
  • anladım çok zormuş şimdiden başlamam lazım çalışmaya...
  • sınav hazirandan zaten uzmanlıkları araştır derim ben hepsinin istediği puan türü farklıdır...

mesela vergi denetmenliği p49 istiyor...

p49 da esas alınan dersleri incele mesela onda işletme gerekmiyor ama maliye var ....

ama maliye çözmezsende puanın hesaplanmıyor öyle de bir durum var...
  • çok karışık ya bunları araştırabileceğim hepsini tek sitede bulabileceğim bi site var mı bildiğn ?
  • www.memurlar.net adresinden forumlara giriniz...
  • memurlar.net var ama o sitede karışık biraz...

bence bir dershaneye git hatta istanbul kariyer merkezi çok güzel bir kitapçık hazırlamış bedava dağıtıyor uzmanlık için git onu al derim ...

yukarda demek istediğim şuydu karışık yazmışım hakikaten ...

p49 için diyorum ....

hesaplanırken alan bilgisinden hukuk,iktisat,maliye,muhasebe dersleriyle oluyor sen hukuk çözmezsen p49 puanın hesaplanmaz o yüzden bu derslerden en az bir soru çözmek zorundasın...

ama hesap uzmanlığı var mesela bu yukardaki derslere ek olarak işletme dersini de katıyor hesaplamaya onun puanı da p54...
  • http://www.kpssuzmani.com/

burdan da bakabilirsin.

bu arada polis alımı var 9bin kişi.Kendine pek güvenemiyorsan veya kolay yoldan memur olmak istiyorsan polisliğede bi bak derim.Ayrıca eski adıyla gardiyan yeni adıyla infaz koruma memuru alımı var kasımda.onun içinde takipte ol.Ben mezun olsaydım bunlara başvuracaktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

http://www.kpssuzmani.com/

burdan da bakabilirsin.

bu arada polis alımı var 9bin kişi.Kendine pek güvenemiyorsan veya kolay yoldan memur olmak istiyorsan polisliğede bi bak derim.Ayrıca eski adıyla gardiyan yeni adıyla infaz koruma memuru alımı var kasımda.onun içinde takipte ol.Ben mezun olsaydım bunlara başvuracaktım

kendime güveniyorum iniglizcem iyi iktisat muhsabe işletme hepsi hala aklımda... biraz hukuk falan lazım o kadar...site için de ayrıca teşekkürler

• quote:

burdan da bakabilirsin.

Sende her yere başvuruyorsun kardeşim.Mis gibi kimyager olacan polislik,işletme,sağlık bir sürü yeri istiyorsun.Okulun bitince güzel bir mesleğin olacak neden başka bölümler istiyorsun anlamıyorum.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 10 Mayıs 2017; 15:48:18 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84
    quote:

burdan da bakabilirsin.

Sende her yere başvuruyorsun kardeşim.Mis gibi kimyager olacan polislik,işletme,sağlık bir sürü yeri istiyorsun.Okulun bitince güzel bir mesleğin olacak neden başka bölümler istiyorsun anlamıyorum.

hocam birincisi sağlık işi yattı.çünkü lisanstan mezun olunca önlisans kpssye girme hakkımız olmuyormuş.2 yıllık bölüm bitirmiş olsak bile.bunları uzun uzun araştırdım..

ikincisi hiçbir kimyager(istisnalar hariç) polisin aldığı 1932 liralık maaşı almıyor..

üçüncüsü kimyager olarak devlet en son atamada 29 kişi aldı ve sonuncu kişi 89 puan ile atandı..

Yani aslında olunabilse bende kimyager olmak isterim ama 90 üstü alamazsamda zaman kaybetmek istemiyorum.Sırf bu nedenle başvurmak istiyorum..

Demek lisanstan sonra ön lisans olarak sınava girilmiyor?Yaktın beni resmen hayallerim yıkıldı.Kimyayı bitirince polis olursun o zaman 4 yıl niye kimya okudum diye kendini yersin.Kendi mesleğin dışında bir yerde çalışmak zor gelir.O zaman sana 2 yıllık açıköğretim tavsiye ederim.2 yıllığı bitirince dgs sınavına girersin kazanırsan süper olur kazanamasan bile sene kaybetmeden açıktan 3. sınıfa geçersin.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 10 Mayıs 2017; 15:48:39 >
  • şu siteyi bende inceleyeyim erdenar sağol
  • quote:

hocam eğer radyoloji gelse bile gitmeyin işletmeyi bırakmayacaksanız.çünkü işletmeden diplomayı alınca orda okumanın hiçbir faydası olmayacak.lakin ders bırakıpda atama sonrası işletmeyi bitiriseniz o zaman iş değişir.mühim olan şuymuş.mesela ders bıraktınız ve önlisanstan kpssye girdiniz.Kadrolar açıklandığı anda bir üst öğrenimden mezun olmuş olmamanız gerekiyor.Diyelim lisans mezunu vaziyette atandınız.O zaman bulunduğunuz yerden atıyorlarmış.Memurlar.net te yazıyordu bunlar.neyse artık hayırlısı olsun

Radyoloji için son atama taban puanlar ve atanan kişi sayıları;
    liseliler için puanlar

önlisans için

Ya anlamıyorum 2-3 üniversite okusam onlara ne?Lisans tamamlama olayı yapmıyorum ki?Radyoloji nere işletme nere.Aralarında bir alaka yok.İstediğim diplomayı kullanma hakkı verilmeli.İşletmeyi bitirip bir sene sonra radyolojiyi bitirecem.Memurlar forumunda seni görüyorum aynı nicki kullanıyorsun

• bana mi dedin dostum

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 10 Mayıs 2017; 15:48:55 >
  • benimde aynı nick var da o yüzden bana dedi sanmıştım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.