Şimdi Ara

4 Yıllık Açıköğretim için YGS Sınavı Yeterlimi? (ÖNEMLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
89.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 4 yıllık açıköğretim programlarına yerleşebilmek için sadece YGS sınavı yeterlimi? Daha sonra yapılan LYS yede girmek mi gerekiyor 4 yıllık için? Birde 180 barajını geçersek açıköğretimdeki tüm 4 senelik bölümlere yerleşebilirmiyiz? Başka bir forumda şöyle bir bilgi buldum bunun doğruluğu nedir? 180 bile yapmak gerekmiyor demiş

Lakin ygs de 140 puan alan birisi kontenjansız AÖF İşletme, İktisat, Felsefe, Sosyoloji, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Konaklama İşletmeciliği, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilir.

180 puan 4 yıllık örgün lisans programları ve LYS sınavlarına girmek için baraj puanıdır.

Bilgi sahibi olanlar bi cevaplasın lütfen hiçbiryerde kesin bilgi bulamıyoruz.

• Ygsden 180 yaparsan yeterli diye biliyorum

Zaten 160soru var.15 tane yapsan 180i buluyorsun
  • aynen bende açıköğretim düşünüyorum ama bazı bölümler kontenjanlı filanmış sanırım,
    sosyoloji veya felsefe kontenjanlımı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrovirus

aynen bende açıköğretim düşünüyorum ama bazı bölümler kontenjanlı filanmış sanırım,
    sosyoloji veya felsefe kontenjanlımı acaba ?

diğer forumdan verdiğim alıntıya göre kontenjansızmış ve benim istediğim 4 yıllık bölümde kontenjansız ve 140 puan yetiyormuş dediğine göre
  • ygs ye girmen yeterli bende maliyede okuyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

arkadaşlar 4 yıllık açıköğretim programlarına yerleşebilmek için sadece YGS sınavı yeterlimi? Daha sonra yapılan LYS yede girmek mi gerekiyor 4 yıllık için? Birde 180 barajını geçersek açıköğretimdeki tüm 4 senelik bölümlere yerleşebilirmiyiz? Başka bir forumda şöyle bir bilgi buldum bunun doğruluğu nedir? 180 bile yapmak gerekmiyor demiş

Lakin ygs de 140 puan alan birisi kontenjansız AÖF İşletme, İktisat, Felsefe, Sosyoloji, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Konaklama İşletmeciliği, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 4 yıllık lisans programlarını tercih edebilir.

180 puan 4 yıllık örgün lisans programları ve LYS sınavlarına girmek için baraj puanıdır.

Bilgi sahibi olanlar bi cevaplasın lütfen hiçbiryerde kesin bilgi bulamıyoruz.

• Arkadaslar peki okuyupta iş bulacagıından ümitli arkadaslar varmı yoksa herkes benim gibi askerlik içinmi okuyor Birde işe gireceginden ümitli olan arkadaslar varsa hangi bölümde okuyorsunuz yada hangi bölümleri önerirsiniz ? Bende gircemde
  • Kusura bakmayın ama Açık öğretimden hiç bir halt olunmuyor. Bende okuyorum ve bunu bile bile okumaya devam ediyorum. İtirazı olan, sağlam bir yere girmiş aöf mezunu bir kişi göstersin tamam diyeyim.
    Kamu hariç, oraya devlet açık, örgün gözetmeksizin sınav ile alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Highway to Hell -- 19 Mart 2011; 23:54:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DerinSular

Kusura bakmayın ama Açık öğretimden hiç bir halt olunmuyor. Bende okuyorum ve bunu bile bile okumaya devam ediyorum. İtirazı olan, sağlam bir yere girmiş aöf mezunu bir kişi göstersin tamam diyeyim.

yani hiçbir bölüm 5 kuruş etmez 2 yıllık oku daha iyi diyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicolo_Cieco

quote:

Kusura bakmayın ama Açık öğretimden hiç bir halt olunmuyor. Bende okuyorum ve bunu bile bile okumaya devam ediyorum. İtirazı olan, sağlam bir yere girmiş aöf mezunu bir kişi göstersin tamam diyeyim.

yani hiçbir bölüm 5 kuruş etmez 2 yıllık oku daha iyi diyorsun ?

Askerlik için okuyorsan 2 yıllık daha karlı olur, bunun dışında okulu bitirdiğimde diplomayı elime aldığımda iş bulabileceğimi hiç mi hiç sanmıyorum. Hele ki amcam ve dayım yok iken.

• Tesekkür ederim yardım için . Bişey daha şimdi ben 2 yıllık okusam sonra açıktan +2 daha okuyup 4 yıllık diploması alsam benim diplomamın sizinkiden bir farkı olurmu birde bunları okuduktan sonra kpssde iki yıllıkların girdigi sınava girebilirmiyim yoksa dört yıllıkların girdigi sınava girmek zorundamıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vicolo_Cieco

Tesekkür ederim yardım için . Bişey daha şimdi ben 2 yıllık okusam sonra açıktan +2 daha okuyup 4 yıllık diploması alsam benim diplomamın sizinkiden bir farkı olurmu birde bunları okuduktan sonra kpssde iki yıllıkların girdigi sınava girebilirmiyim yoksa dört yıllıkların girdigi sınava girmek zorundamıyım ?

Bir fark olmaz, elinde 2 yıllık diploma ve 4 yıllık benim diplomadan olur. İstediğin sınava girersin, ister 2 yıllık ister 4 yıllık.
  • Arkadaşım öncelikle şunu düzeltmek istiyorum YGS sınavı demişsin.Yüksek öğretime geçiş sınavı sınavı demişsin yani.Soruna gelirsek bence 4 yıllık biyer tutturmaya çalış açık öğretimden bi halt olmaz millet açık öğretimi elimin kiri diyip fazladan bi diploma olsun diye okuyor..
  • YGS sınavı 4 yıllık açık öğretim için yeterlidir.

Bende İşletme okuyorum 2.sınıftayım şuan ama sana tavsiyem Örgün oku, Örgün oku, Örgün oku
  • Ben aöf mezunu olarak aöf'ün kapatılmasını istiyorum.Askerlik dışında birşeye yaramıyor aöf diplomasıyla iş bulunmaz, üniversite mezunu sayılmaz ve ciddiye alınmazsınız.Şu milletin aklına 4 yıllık olayını kim soktuysa Allah onu bildiği gibi yapsın.Ayrıca aöf sistemine böyle düşük puanla öğrenci sokan kim varsa Allah onu da bildiği gibi yapsın.Biz en azından eski sistemle 185 baraj puanıyla girmiştik iyice rezil ettiler.11 yıl okula gidip hiçbir şey öğrenmemiş biri aöf okuyup üniversite mezunuyum diye ortalıkta geziyor.
    Hele 2 yıllık okuyup askerden kaçmak için aöften lisans tamamlayanlar ayrı bir olay.Adam elektrik gibi alakasız bir bölüm okumuş 3 yılda işletme diploması alıyor olacak iş değil.Kısa dönem askerlik kalkınca bakalım aöf okuyan kalacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Ben aöf mezunu olarak aöf'ün kapatılmasını istiyorum.Askerlik dışında birşeye yaramıyor aöf diplomasıyla iş bulunmaz, üniversite mezunu sayılmaz ve ciddiye alınmazsınız.Şu milletin aklına 4 yıllık olayını kim soktuysa Allah onu bildiği gibi yapsın.Ayrıca aöf sistemine böyle düşük puanla öğrenci sokan kim varsa Allah onu da bildiği gibi yapsın.Biz en azından eski sistemle 185 baraj puanıyla girmiştik iyice rezil ettiler.11 yıl okula gidip hiçbir şey öğrenmemiş biri aöf okuyup üniversite mezunuyum diye ortalıkta geziyor.
    Hele 2 yıllık okuyup askerden kaçmak için aöften lisans tamamlayanlar ayrı bir olay.Adam elektrik gibi alakasız bir bölüm okumuş 3 yılda işletme diploması alıyor olacak iş değil.Kısa dönem askerlik kalkınca bakalım aöf okuyan kalacak mı?

Para tuzağı, başka birşey değil. Harçlar nereden baksan 2 yıllık örgün harçlarıyla yarışıyor. Aöf mezunuyum demişsiniz, iş başvurularında soruyorlar mı aöf mi örgün mü diye, eminim ama tam anlamıyla emin olayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Ben aöf mezunu olarak aöf'ün kapatılmasını istiyorum.Askerlik dışında birşeye yaramıyor aöf diplomasıyla iş bulunmaz, üniversite mezunu sayılmaz ve ciddiye alınmazsınız.Şu milletin aklına 4 yıllık olayını kim soktuysa Allah onu bildiği gibi yapsın.Ayrıca aöf sistemine böyle düşük puanla öğrenci sokan kim varsa Allah onu da bildiği gibi yapsın.Biz en azından eski sistemle 185 baraj puanıyla girmiştik iyice rezil ettiler.11 yıl okula gidip hiçbir şey öğrenmemiş biri aöf okuyup üniversite mezunuyum diye ortalıkta geziyor.

Para tuzağı, başka birşey değil. Harçlar nereden baksan 2 yıllık örgün harçlarıyla yarışıyor. Aöf mezunuyum demişsiniz, iş başvurularında soruyorlar mı aöf mi örgün mü diye, eminim ama tam anlamıyla emin olayım.

Sormasına gerek yok.100 tane açıköğretim diploması getir içine bir tane örgün işletme diploması koy ben sana örgün diplomasını bulurum.Çünkü örgünle aöf arasında diploma farkı var.Üzerinde aynı şeyler yazmıyor.
    Hem seni işe alacak adam aöf mezunu olduğunu biliyor yüzbinlerce aöf okuyan var.%95'i boş adam normalde liseyi bile bitiremeyecek tipler.Örgün 500 mezun veriyorsa aöf 50 bin mezun veriyor.Aöf'ü tanımayan bilmeyen yok.Aöf'ten başarılı bir öğrenci olsa bile adam çıkmaz.Çünkü adı yeterince kirlenmiş.Üniversiteye giremeyen aöf'e giriyor.Aöf'e gireni diploma farkı yok, iş bulursun diye kandırıyorlar.Amaç en az 4 yıl para almak+kurslara ve kitapçılara para kazandırmak.
    Açıkçası işe girerken sormuyorlar aöflü müsün diye.Çünkü sınav ilanı verirken örgün üniversite mezunu diyorlar.Yani aöf'lüler başvurmasın yani sınava girmeden kapılar yüzüne kapanıyor.

• ygs de baraj 140, 4 tane bölüm var ygs sınavında ve her bölümden 4 er net çıkarsan toplam 16 net ile 140 puanı tutturuyorsun.
  • aof aklından at bi kere çok saçma .
    ayrıca 2 yıl okusan
    dgs gircen ondada kontejan sınırlı sayıda
    dgs de iyi puan alman lazım.
    en iyisi 4 yıllık tutdur.
    keyfine bak
  • sınav gırıs belgesı gelmeyenler nasıl gırcek sınava
  • quote:

Orijinalden alıntı: *AXI*

sınav gırıs belgesı gelmeyenler nasıl gırcek sınava

sınav giriş belgesi eve gelmiyecek, kendin internetten çıktısını alıcaksın.
    http://www.osym.gov.tr/belge/1-12389/2011-ygs-sinava-giris-belgelerinin-edinilmesi-07032011.html

oku ordaki adrese (http://ais.osym.gov.tr ) tc kimlik no ile sen başvurduğunda veridkleri internet şifresi ile giriş yapıcaksın (https://ais.osym.gov.tr/default.aspx) (ben denemiştim internet explorer(eski) sürümü açmamıştı mozilla firefox indirip açmıştım). sonra bu adresten sınav giriş belgesi çıktısı alıcaksın. "yazdır" diye yazar, tıklaman yeter yazıcıdan çıktısını alıp sınava o kağıtla gireceksin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.