Şimdi Ara

4.5g çok yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom hat kullanıyorum istanbulda oturuyorum mobil internette çok sıkıntı yaşıyorum bazen sayfalar açılmıyor video hiç izleyemiyorum telefonumun sorunu yok mi8 4.5 g aktif bu dediğim 3 aydır var sadece geceleri hızlı gece 2 sabah 10 arası çok hızlı internetim videolar falan çok hızlı gün içinde kullanmıyorum interneti nasıl çözerim bu sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yoğun kullanımdan dolayı olabilir, isterseniz numara taşıma da yapabilirsiniz

• 3gyi deneyebilirsin, yoğunluk 4gde ise 3g hızlı olabilir.

• Turk Telekom kullanır iken bu hızları alıyordum

4.5g çok yavaş

• Depremden sonra kalıcı bir yavaşlık hissi var sanki, ben de hissediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu tt bende sundum yavaslama yok diyor tt anlamak imkansz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3g belki daha iyidir?

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Operatör olarak Turkcell yazıyor, Türk Telekom demişsiniz. TT zor verir bu hızı.

• Güldürdünüz
    Türk telekom zor verirmiş. En yüksek hızı türk telekomla aldım (299 mbit)
    Turkcell önce leş 4.5 g şebekesini düzeltsin. Şehir merkezinde bulvar üstündeki evimde 1 mbit hız alamıyorum, meydana gidersem 4.5g ile 5-6 mbit civarı hız alıyorum. Trukcell en rezil operatördür.
  • Türkiye'nin en iyi operatörü (hem hız hem kapsama) açısından Turkcell'dir. Bunu kime sorsanız hepsi der.

900 MHz kullanıyor, ve bu 900 MHz birçok binanın olduğu yerlerde daha iyi sinyal ulaşmasını sağlıyor.

Türk Telekom ise 1800 MHz kullanıyor. Kırsal kesimlerde 1800 daha avantajlı olduğundan Turkcell'den daha iyi performans sinyal açısından verebiliyor.

Fiyat/Performans operatörüdür. Vodafone gibi her yerde 4-5 mbps hız vermez.

Birde 299 mbit ise çok iyiymiş, ben burada 195 görüyorum birde speedtest sonucunu atarsanız

Bizim burada Türk Telekom 15-20 mbps veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 1 Aralık 2019; 20:37:16 >
  • 3 şehirde (yaşadığım yer,memleketim ve kuzenlerimin memleketi) yaptığım hız testlerinde turkcell hep en geride kaldı. 4.5g hız paylaşımı konusunda 3 operatörden de hattım olduğu için memleketimdeki evimde yaptığım hız testlerini bol bol paylaştım. Profilimden bakabilirsiniz. Turkcellin 0.xx mbit verdiği yerde vodafone 5 civarı türk telekom ise 25-30 civarı hız veriyor.

Aynı şekilde diğer evimde yaptığım hız testinde ise 299 mbit hız almıştım. bulursam ss'ini eklerim konuya, geçen ay telefonu değiştirdim, eski telefonumda kalmıştı.
    bilgisayarda bulduğum ssler bunlar. Telefonu sıfırlamamış olsaydım kayıtlı sonuçların hepsini uygulamadan ss alıp atardım.

şehir merkezinde 1 mbit bile hız veremeyen operatör tescilli olarak türkiyenin en berbat operatörüdür.

4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş4.5g çok yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazona53 -- 1 Aralık 2019; 21:18:43 >

• İmkânsızı başarmış gibisiniz 3 yerde çok düşük hız almışsınız. Ben en kotu ceken yerde 59 mbps aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 1 Aralık 2019; 21:41:4 >
  • 4.5G

4.5g çok yavaş

Odam sinyali fazla engelliyor o yüzden 2 dış çekiyor ancak diğer odada full

3G
    4.5g çok yavaş

Konum İstanbul bölgemde şanslıyım çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 1 Aralık 2019; 21:55:15 >

• Buyur buda benim şehir merkezinde ki TT ve Turkcell testim.

4.5g çok yavaş
    4.5g çok yavaş

4.5g çok yavaş

4.5g çok yavaş

Hani sen böyle balla kaymak yapınca taktım TT hattı ve durum bu. Hem 3g hem 4g testleri..

Depremden sonra Turkcell'e çullandılar burada ve akşamlari download böyle 3 4 saat. Sonra düzeliyor ve tüm gün 80 90mbps hep. Zaten upload ve download arasında ki farktan olayı ayıkırsın..

Bölgesel olarak şehirde de olsan hızlar farklılık gösterebilir. Sürekli merkezlerde takılan ve hiz testlerine her ay 8 10GB kota veren biri olarak sıralamam belli, Turkcell-TT-Vodafone.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 1 Aralık 2019; 22:12:43 >

• Köy de test etmiştim kırsal alanda
    Buyurun

4.5g çok yavaş
    4.5g çok yavaş
    4.5g çok yavaş
    4.5g çok yavaş
    4.5g çok yavaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 1 Aralık 2019; 22:26:0 >

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Senin yaşadığın yer istisna olmuş, 3 şehri merkezinde, günde en az 5 defa speestest yapan biri olarak benim sıralamam ise TT-Kazıkcell-Vodafone. Sadece Rize'de Vodafone turkcellden daha iyi.

3G'ye gelince, köyümde şehir merkezinde nereye gittiysem turkcellin 3g'si, 4.5g'sinden kat kat hızlı. 3g'de 10 mbiti bile gördüm turkcell gibi bir hatta. 4.5 g ile stabil 3 alsam öpüp başıma koyacam.

Benim yaşadığım yerde turkcellde yoğunluk yok, hatta çekmediği için çoğunluk tt kullanıyor. Ama birşeye fayda ettiği yok zaten yavaş. Köyde tt çekmiyordu, arayıp kayıtr bıraktım baz diktiler. Merkezde en kalabalık mahallede turkcell rezalet bir hız veriyor, aradım, btk ya yazdık, açık kapıya yazdım yine sonuç yok.

Turkcellden çok bir beklentimde yok, stabil 10 mbit verse razıyım. Şu an wifi'ı kapatsam turkcell mobil ile whatsapptan bir video indirmek dakikalar sürüyor.
  • Köy de böyle

4.5g çok yavaş

• Rize-Ardeşen Turkcell
    4.5g çok yavaş

• Bak kendin diyorsun, ÇEKMİYOR..

Doğru düzgün çekmiyorsa tabiiki Turkcell'i tam performans kullanamazsın, bu tümü için böyle zaten. Turkcell dünya para basıp oraya istasyon dikecek ve sana 1mbps bile veremeyecek?? Ula bu Turkcell 4.5G ihalesinde boşuna mı onca parayı bastı? Belli ki oralarda bir yetersizlik var.. Senin mahallene 3 istasyon kurulmasi gerekirken 1 istasyon kurarsa işte aynı o hızları alırsın.

Yanında yörende Turkcell'in bir istasyonu varsa tam kapasite kullanır 4/4'lük hizmet alırsın.

Sırtında TT'un baz istasyonuda olsa alabileceğin hizmet sınırlı. Daha doğru düzgün volte veremeyen operatorü pohpohluyorsun. 26 eylül de kendini belli etti zaten. Sen sabahlara kadar OHAAA TT EN İYI, 299MBPS VERİYOR diyip dursanda farketmez, benim için şu hizmetiyle vasat operatör konumundadır.

Ayrıca göz denilen bir organımız var. Forumda TT için ve Turkcell icin çekmiyor/hızlar düşük diye açılan konu sayısı ortadayken TT bu kadar pohpohlaman (ki bu konu bile TT'un vasat hızları için açılmış) sadece onu kullanabilecek olduğundan kaynaklanıyor, objektif bir kullanıci yorumu yapmıyorsun.

2 senedir bu bölümdeyim ve 2 senedir burada Turkcell çekmiyor, hızlar düşük diye kullanamayandan ziyade başka operatörler çekmediği için Turkcell kullanmak zorunda kalan uye sayısı gırla.. TT çok iyi bişey olursa 10 lira zamda bile kimse kaçmaz. TT'a 40 lira vereceğime Turkcell'e 50 lira verip adam gibi hizmet alırım üye sayısı gırla.

Önceden Bursa'da Turkcell çekmiyor derlerdi şimdi Rize'de eklendi sayende. Görende orada hiç Turkcell kullanabilen bile yok sanacak. Koskoca bir il de tabiiki bazı yerlerde kötü olacak, bu hepsi için böyle.

Selam ve dua ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 2 Aralık 2019; 7:37:1 >

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Şehir merkezinde en büyük mahallede bulvar üstünde oturmama rağmen çekmiyorsa o hat vasattır benim için.

Ki full çektiği noktada bile internet hızı yavaş, yaptığım tonlarca speedtest var. Yaptığım hız testlerinde hep en geride kalan turkcell oluyor.

26 eylülde türk telekom ile turkcelli kullanamadım, sadece vodafone çalışıyordu. Gece yarısından sonra hepsi düzelmişti sanırsam.

TT volte bende çalışıyor, sizin cihazınızda problem olabilir. Turkcelle gelecek olursak rize merkezde volte hizmeti yok, ilçelerde sorunsuz çalışıyor ama.

Turkcell kullanan var tabiki, yaşlılar 2g bana yeter diyenler, köyde yaşayanlar(köylerin hemen hemen tamamında 3g sorunsuz turkcellde,merkeze göre çok daha yüksek hız

Ben sözleşmemin bitmesini bekliyorum, TT hat ile devam edecem. Turkcell için tek ümidim 5g’nin gelmesi. 5g gelirse belki türk Telekom gibi yüksek hızlar verebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.