Şimdi Ara

4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caniturk -- 18 Ağustos 2019; 14:49:23 >

• hayatınıza dair bayağı bilgi sahibi olduk, teşekkürler
  • hocam hep demişimdir kolay kızın altından illaki birşey çıkıyor
  • Yazmayı_Severim kullanıcısına yanıt
    yok yahu bu 4 senecik kısmı
  • Benim anlam veremediğim nasıl bir psikolojileri var bu insanların.

Hiç mi suçluluk duygusu veya vicdan azabı çekmiyorlar? Düşünün o gün biriyle yatıp kalkıyor ertesi gün omuzunuza uzanmış seni çok seviyorum diyor. Her şeyi geçtim kendine saygısı olan bir insan yapmaz bunu.

Uzun ilişki sürecinde insanın bahtı baya bir açılır bilen bilir. O dönem bile aklımdan aldatmak geçmedi. Birine olan sevgim bitmişse ayrılırım. Akşam kafamı yastığa koyduğumda rahat uyuyayım yeter..
  • Khabib Nurmagomedov kullanıcısına yanıt
    ben askerdeyken yaptı bi de bunu. ben hakkımı helal etmedim o zaman da etmedim hala da etmiyorum.
  • Film gibi hayat...
  • Hocam uzak mesafe konularında endişelerim var benimde, sevgilim Mersin'de Tıp okumak için gidiyor ailesinin durumu iyi olduğundan ev kiralayacaklar ilk birkaç ay kızın annesiyle birlikte kalacaklar daha sonra kendisi hayatını devam ettirecek. Sık sık gidip gelmeyi düşünüyorum aynı şekilde kızda Ankara'ya gelip gidecek. Aramızdaki bağın çok kuvvetli olduğundan eminim, çok düzgün bir kız ve her zaman bana karşı saygılı ve sevgi dolu davrandı bu zamana kadar. Yeri geldiğinde kavga ettik ama bu kavgalar ilişkimizi güçlendirdiğini farkettik. Aylar geçtikten sonra ben kızın annesiyle ve babasıyla tanıştım ikisi de harikulade insanlar ayrıca beni beğendiklerini ve ilişkiyi desteklediklerini gördüm. Özellikle bu yazı birlikte geçirdik, kızın benim için ne kadar büyük önem taşıdığını anladım. O kadar ay sonra kızın iki hafta sonra gidecek olması benim için ne kadar büyük hayal kırıklığı anlatamam. Ankara üni elektrik-elektronik bölümünü okumaktayım bu süre zarfında bölümümü terkedip kızla birlikte Mersin'de yepyeni hayat kurmayı düşündüm fakat fikirlerimin ve planlarımın ne kadar saçma olduğunu farketmem çok kısa sürdü. Bu zamana kadar kariyer için yaşadığım hayatta mutluluğum adına adım atmak benim huzuruma kavuşmamı sağlayacağını düşündüm ama yanıldım. Özellikle bu birkaç ay kız beni hayatımın en mutlu insanı yaptı diyebilirim. O aylarda bu toz pembe rüya gibi günlerin bitmeyeceğini düşünüp kendimi kandırıyordum. Bundan sonra bizi çok zor bir yolculuk bekliyor hem benim hemde sevgilim adına umarım istediğimiz gibi olur ve ilişkimiz uzun mesafeden dolayı daha çok güçleneceğini umut etmek istiyorum.

Neden yazdığımı bilmiyorum ama uzun mesafe diyince içimi dökmek istedim, iyi geceler hocam.

Ayrıca uykuluyum birkaç gecedir çok az uyuyorum cümleleri ardı ardına sıraladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotha -- 17 Ağustos 2019; 1:59:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Khabib Nurmagomedov

Benim anlam veremediğim nasıl bir psikolojileri var bu insanların.

Hiç mi suçluluk duygusu veya vicdan azabı çekmiyorlar? Düşünün o gün biriyle yatıp kalkıyor ertesi gün omuzunuza uzanmış seni çok seviyorum diyor. Her şeyi geçtim kendine saygısı olan bir insan yapmaz bunu.

Uzun ilişki sürecinde insanın bahtı baya bir açılır bilen bilir. O dönem bile aklımdan aldatmak geçmedi. Birine olan sevgim bitmişse ayrılırım. Akşam kafamı yastığa koyduğumda rahat uyuyayım yeter..
    Bu hikaye gerçekten kötüymüş.

Hocam ben de anlayamıyorum gerçekten, nasıl bu kadar soğukkanlı bir şekilde sevgiline yalan söyleyebilirsin? Daha da önemlisi neden söylersin? Bir kişi yetmiyor mu sana? Ne bu son zamanlarda insanlardaki aç gözlülük? İnsanlar sırf yapabildiği için yapabildiği şeyleri yapmak zorunda değil ki.

Hakikaten sizin de dediğiniz gibi bilen bilir, erkeklerin de bahtı sevgilisi varken çok açılır. Ama ne gerek var ki? Sevmesem sevdiğim kızla beraber olmazdım, ee 20 tane de kız istemediğime göre tamam işte.

Sanırım kızların burada o "alışveriş ruhu" kabarıyor ve hepimizi birer ürün olarak görüp kıyaslama gafletine düşüyorlar. "Şunun bu özelliği iyi", "bunun şurası farklı", armudun sapı, üzümün çöpü falan derken kendilerini ihanet ederken buluyorlar. Birazcık o alışveriş yaparken kapıldıkları iradesizlikle eş değer görüyorum. Bir nevi olgunlaşmamış, oturmamış bir karakter, çocukluk.

Böyle insanlardan umarım hayatımız boyunca uzak kalabiliriz. Erkekleri son zamanlarda çok daha iyi anlamaya başladım. Şu kızları tek gecelik olarak görenlerin de mantığını anlamaya başladım. Her biri hayatında şu kız tiplerinden en az birisi tarafından ihanete uğramış saf anadolu çocukları. Zamanla öyle bir nefret besliyorlar ki, hayat onları da o kızlara benzetiyor.

Mesajımı okuyan herhangi bir kız varsa da buradan ona tavsiyemdir, çocuk kalmayın. Hayat bir süpermarket değil, siz müşteri değilsiniz, bizler ürün değiliz. Duygularımız var.

Hayat bir süpermarketse, siz bir müşteriyseniz bile, elinizdeki kredi kartının limiti sonsuz değil. Herkesin tüketebileceği bir miktar, bir limit var. Aç gözlülük yaparsanız hayata borçlu kalırsınız. O borcun asgari ödeme tutarı namusunuzdur. Ödemeyemezseniz haysiyetiniz kullanıma kapanır, kredi notunuz öyle bir düşer ki bir daha hiç kimse size o krediyi vermez.

İşte bu durumları tahayyül ederek yaşamak, hesapsız hareket etmemek, onurlu bir insan olmaya gayret göstermek bu yüzden mühimdir.

İyi günler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Filip Filipoviç -- 17 Ağustos 2019; 7:44:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: caniturk

yok yahu bu 4 senecik kısmı
    Üzüldük o zaman hocam biz tümünü istiyoruz
  • Hocam kız okuyor muydu çok merak ettim
  • ilk başlarda lisedeydi sonra açıktan maliye okumaya başlamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caniturk

ilk başlarda lisedeydi sonra açıktan maliye okumaya başlamıştı.
    Boş bölümlerde okuyan kızlar aldatmaya meyilli oluyorlar
  • Harbi kötü olmuş bence. Özellikle askerdesin falan başına ne geleceği belli değil sürekli düşündüğün kız gidip millete yürüyor , öpüşüyor , evine alıyor falan. Umarım başıma gelmez çünkü ben sadece yüzüğü alıp hadi sg diyerek bırakmam sanırım daha beter intikam alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4A8869BBB

Boş bölümlerde okuyan kızlar aldatmaya meyilli oluyorlar

Alıntıları Göster
    Üst bölümlerde meyilli olmuyorlar diyorsunuz siz hocam da bir sürü örnek görüyoruz. Umarım siz haklısınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Filip Filipoviç

Üst bölümlerde meyilli olmuyorlar diyorsunuz siz hocam da bir sürü örnek görüyoruz. Umarım siz haklısınızdır.

Alıntıları Göster
    İstinalar var elbet ama boş bölüm okuyan tayfanın tek derdi erkek olduğu için aldatmak onlar için su içmek gibi rutin haline gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4A8869BBB

İstinalar var elbet ama boş bölüm okuyan tayfanın tek derdi erkek olduğu için aldatmak onlar için su içmek gibi rutin haline gelmiş

Alıntıları Göster
    Size güvenim sonsuz Sayın Çakmaktaş.
  • quote:

Size güvenim sonsuz Sayın Çakmaktaş.

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam biliriz bu işleri
  • quote:

Alıntıları Göster
    Üst bölümlerde okuyanlarda aynı halt.

Dişi değil mi olm ikiside sonuçta.Aynı zihniyet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

Üst bölümlerde okuyanlarda aynı halt.

Dişi değil mi olm ikiside sonuçta.Aynı zihniyet.

Alıntıları Göster
    Siz de haklısınız ama insan inanmak istiyor, bir kez daha hayal kırıklığına uğrayana kadar buna inanacağım. Son kez hayatımda inanacağım. Sonra da bırakırım zaten bu işleri. Ben yalnızken minimal stres seviyemle oldukça rahatım sanırım, bazıları gibi yalnızlık bana batmaz. Okul, iş hayatımdaki ilişkiler benim o yalnızlık hissimi almada yeterlidir, evimdeyken kimseye ihtiyacım yok zaten pek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.