Şimdi Ara

3g yi acınca boom

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar,3gs te sebeke sorunu yasıyorum,hattım vodafone.sürüm 5.0.1 jb li.örneğin sebeke 4 çekerken,3g yi acınca 1 e iniyor.ve dolayısıyla sebeke yeterli olmadıgı ıcın cogu zaman kopuyor ve edge ye geçiyor.edge de sorun yok.ama bu bulundugum konumla alakalı.merkez yerlerde sebekede düsme olmuyor.daha önce böyle bır sorunum yoktu 5.0.1 kullanırken,5.1 yükleyıp tekraar ifaith ile 5.0.1 e downgrade yaptıktan sonra oldu bu durum.ben downgrade le alakalıdır die düşünüyorum,doğrumudur?

not: önceden de sebekede düşme söz konusu idi ama bu kadar deil.en fazla iki diş kalıyodu sebeke göstergesi,kopma falan olmadan görütüyodu 3g de.

• sebekeyi baska biri kullanmaya basladiysa sizin sinyalleri kesiyo olabilir yada kullanici sayisida artmis olabilir.
  • Mecburen iFaith ile restore yapıyorum, böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bence baz istasyon kaynaklı bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 20 Nisan 2012; 14:05:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

merhaba arkadaslar,3gs te sebeke sorunu yasıyorum,hattım vodafone.sürüm 5.0.1 jb li.örneğin sebeke 4 çekerken,3g yi acınca 1 e iniyor.ve dolayısıyla sebeke yeterli olmadıgı ıcın cogu zaman kopuyor ve edge ye geçiyor.edge de sorun yok.ama bu bulundugum konumla alakalı.merkez yerlerde sebekede düsme olmuyor.daha önce böyle bır sorunum yoktu 5.0.1 kullanırken,5.1 yükleyıp tekraar ifaith ile 5.0.1 e downgrade yaptıktan sonra oldu bu durum.ben downgrade le alakalıdır die düşünüyorum,doğrumudur?

not: önceden de sebekede düşme söz konusu idi ama bu kadar deil.en fazla iki diş kalıyodu sebeke göstergesi,kopma falan olmadan görütüyodu 3g de.

aynı sorun cogu iphone da var. artık olağan karşılıyoruz bunu :( düzeltilebiliyorsa nasıl yapabiliriz yardımcı olunursa sevinirim.

• ...

3g yi acınca boom
  • butun iphonelarda boyleki zaten bu durum..
  • baz istasyonunun altında olmadığınız sürede edge ile 3g aynı derecede çekmez. 3g her zaman daha az çeker. sizden kaynaklanan bir sorun degil vodafone un çekim kalitesinden kaynaklanan bir sorun bu.
    Saygılar...
  • aynı durum bende de var, edge açıkken şebeke çekimide normal ancak 3g açtığım an şebeke çekimi 1 veya 2 lere düşüyor . bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum tamamen bulunduğunuz yerin şebeke çekim alanı içinde olmanız veya yakınlığınız ile alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESSAH !

baz istasyonunun altında olmadığınız sürede edge ile 3g aynı derecede çekmez. 3g her zaman daha az çeker. sizden kaynaklanan bir sorun degil vodafone un çekim kalitesinden kaynaklanan bir sorun bu.
    Saygılar...

3g, edge ye gore tabiki daha zayif ama,onceden 3g yi actigimda tek cubuk dusuyodu,simdi direk hepsi dusuyo,tek cubuk kaliyo.downgrade le alakalidir die dusunuyorum,bakalim bir ara temiz bi restore atip deniyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ESSAH !

baz istasyonunun altında olmadığınız sürede edge ile 3g aynı derecede çekmez. 3g her zaman daha az çeker. sizden kaynaklanan bir sorun degil vodafone un çekim kalitesinden kaynaklanan bir sorun bu.
    Saygılar...

3g, edge ye gore tabiki daha zayif ama,onceden 3g yi actigimda tek cubuk dusuyodu,simdi direk hepsi dusuyo,tek cubuk kaliyo.downgrade le alakalidir die dusunuyorum,bakalim bir ara temiz bi restore atip deniyim..

sonucu mutlaka buraya yazın hocam...
  • iphone da 3g nin gerekliligi nedir acaba? Yani 2g hic is gormuyormu? Android kullanicisiydim sattim,e72 kullaniorum suanda ama siparis verdim yakinda 4s kullaniyor olacagim o yuzden merak ediyorum. Edge hizi nette gezerken yeterli olmuyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

iphone da 3g nin gerekliligi nedir acaba? Yani 2g hic is gormuyormu? Android kullanicisiydim sattim,e72 kullaniorum suanda ama siparis verdim yakinda 4s kullaniyor olacagim o yuzden merak ediyorum. Edge hizi nette gezerken yeterli olmuyor mu?

Hocam edge idare etsede bazi zamanlar bezdiriyor,o yüzden 3g yi acinda kendine geliyo baglanti..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

iphone da 3g nin gerekliligi nedir acaba? Yani 2g hic is gormuyormu? Android kullanicisiydim sattim,e72 kullaniorum suanda ama siparis verdim yakinda 4s kullaniyor olacagim o yuzden merak ediyorum. Edge hizi nette gezerken yeterli olmuyor mu?

Hocam edge idare etsede bazi zamanlar bezdiriyor,o yüzden 3g yi acinda kendine geliyo baglanti..

neyse bakalım gelsinde hele bir alet bende duruma göre artık açar kaparım heralde teşekkürler.
  • quote:

merhaba arkadaslar,3gs te sebeke sorunu yasıyorum,hattım vodafone.sürüm 5.0.1 jb li.örneğin sebeke 4 çekerken,3g yi acınca 1 e iniyor.ve dolayısıyla sebeke yeterli olmadıgı ıcın cogu zaman kopuyor ve edge ye geçiyor.edge de sorun yok.ama bu bulundugum konumla alakalı.merkez yerlerde sebekede düsme olmuyor.daha önce böyle bır sorunum yoktu 5.0.1 kullanırken,5.1 yükleyıp tekraar ifaith ile 5.0.1 e downgrade yaptıktan sonra oldu bu durum.ben downgrade le alakalıdır die düşünüyorum,doğrumudur?

Bunu anormal bir durum olarak görmeniz fazlasıyla ironik olmuş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.