Şimdi Ara

3dsmax ram hatası MİMARLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayar ın ram 4 gb am render da yateriz ram diyor ne yapalım

• Nasıl bir rendermış o yahu, max dosyasını gönderebilirseniz birde biz deneyelim, rapid share falan upload edebilirsiniz.
  • Arkadaşım ilk önce işletim sisteminin ne olduğunu söylemen gerekiyor.Eğer 32 bit işletim sistemi kullanıyorsan ram kullanımını max 1.86 gb görecektir.Bu kullanımı boot ini dosyasını editleyerek Render sırasında ram kullanımını 2.75 Gb çıkarabilirsin.Tamamını kullanmak istiyorsan 64 bit işletim sistemi kurmalısın.
  • Disk belleği dosya boyunu arttır.Ama yanlışım yoksa oda 2gb ile sınırlı.
  • arkadaşlar sistem core duo 2600 anakart s3 gigabayt ekran kartı saphire 1650 boot ini dosyasında düzenleme yaptım ama yinede olmadı bu bir restorasyon villası demır ferforje demirleri çok fazla yoruyor render da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deppblue -- 22 Mayıs 2007; 15:13:52 >
  • Mesela ferforje korkulukların bir kısmını arkaplan mavi olarak render et ondan sonra resim işleme yazılımlarında mavileri şeffaf yap png kaydet yada mavi kısımları maske yap.Ferforje korkuluk yerinede yüzey koy bu elde ettiğin korkuluk resminide döşeme(tile) kaplama olarak yüzeye ata(Aynı oyunlardaki gibi).Benzer şekilde diğerlerinide böyle yapabilirsin.Bu hızını oldukça arttırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sse -- 22 Mayıs 2007; 11:47:43 >
  • teşekkür ederim cevabınıza ama sorunuma çare degil.ben tüm ram ları kullanmak istiyorum 64 bit sorunu mu halledecl mi nasıl olacagını da bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deppblue -- 22 Mayıs 2007; 15:30:27 >
  • program hangi dizinde kurulu ? d de falan olabilir mi?
    eger oyle ise d nin sanal bellek ayarlarini manual den yukseltseniz?
  • pinkcrow7 nin dediği gibi işletim sistemi 32 bit de 4Gb belleğin hepsini görmüyorsa.64 bit destekli Xp yada Vista kurman lazım.Tek kurtuluşun bu
    Yok 64 bit ise(cevabın 64 bit değil diyor :) ) yapabileceklerini dedim aklıma başka çare gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sse -- 22 Mayıs 2007; 16:36:14 >
  • tek kurtulusu bu degil, yanlis yonlendirmeyelim.işleme klasorunun oldugu dizindeki sanal bellek ayarlariyle bu is halledilir.
  • hard diskim bölunmüş degil sadece c var toplam 250 gb.64 bit olup olmadıgını bilmiyorum onu degerlendirmek daha iyi olur diye düşünüyorum 4 gb lık ram görülmedi sadece 3.5 ram var diyor bilgisayar
  • 32 bit işlemcilerde sınır uygulama başına 2gb -> bknz:http://www.microsoft.com/turkiye/windowsxp/64bit/teknikbakis.asp
    ayrıcahttp://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/winxppro/tr/maintain/sp2mempr.mspx bunuda okumakta fayda var
    (Maksimum bellek adreslemede en iyi ihtimal 3.73GB )
    İlk linkten alıntı:
    32-bit ve 64-bit Windows platformları arasındaki en önemli farklılık destekledikleri bellek büyüklüğüdür. Şu anda, 32-bit Windows platformu 4 GB'a kadar sistem belleğini ve her süreç için 2 GB'a kadar ayrılmış bellek büyüklüğünü destekleyebiliyor. Windows XP 64-Bit Edition 16 GB'a kadar RAM ve donanım özelliklerinin gelişmesine ve bellek büyüklüklerin artmasına bağlı olarak, 16 terabayta kadar sanal bellek kullanımını destekleyecek.

• 64 bite geçtigimde sorunum çözülecek diyorsunuz arkadaşlar bunun için yeni hp mi almalıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: deppblue

64 bite geçtigimde sorunum çözülecek diyorsunuz arkadaşlar bunun için yeni hp mi almalıyım

İşletim sistemini değiştir yada yükselt.Bunun için yeni makine almana gerek yok.İstersende kaçak 64 bit xp yada vista kullan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.