Şimdi Ara

3DS MAX + VRAY DONANIM TESTİ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
21.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı dosyayı herkes farklı yerden indirebilsin diye multiuploada yükledim
    http://www.multiupload.com/05I9CHR7G0 buradan buyrun
  • ALX arkadaşımızı teşşekür ederim güzel bi konu olmuş.
    Arkadaşlar 3 gün sonra gelicek olan,yeni aldıgım hp Z800 serisisi iş istasyonunda alıcam renderı.Daha önce i7 ile aldığım render 9 dk surmustu bakalım bu sefer kac dk surecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykosif

ALX arkadaşımızı teşşekür ederim güzel bi konu olmuş.
    Arkadaşlar 3 gün sonra gelicek olan,yeni aldıgım hp Z800 serisisi iş istasyonunda alıcam renderı.Daha önce i7 ile aldığım render 9 dk surmustu bakalım bu sefer kac dk surecek

hp Z800 performansını sabırsızlıkla bekliyoruz, bakalım nasılmış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykosif

ALX arkadaşımızı teşşekür ederim güzel bi konu olmuş.

Selamlar!

i7 tabanlı Xeonlar çok güzel performans sergileyebiliyor, tabi bu işlemci tercih edildiyse. Paylaşırsan iyi olur, ben de merak ediyorum.
  • Arkadaşlar dosyayı açarken vrayfur60.dll ve vrayplane60.dll dosyalarında miss dlls penceresi çıkıyor. vray plugins leri 3dsmax/plugins/vray pluginslerinde kurulu fakat görmüyor. Plane ve Fur Renderlarını alamıyorum. Ne yapmam gerek? Bilgi verirseniz?
  • Render'in ne kadar sürede bittiği nasıl anlaşılıyor? Bittiği zaman kendi mi söylüyor? Yoksa bir yerden mi bakılıyor?
  • Selam Arkadaşlar!!!
    V-ray de render alırken yükün sabit disklere düşme oranı hakkında sağlam bilgilere sahip olan var mı? Çünkü herkes farklı bir şey söylüyor, programı uzun süredir kullananlar dahi... Yeni sistem alıcam i7 tabanlı, bana bazı üstadlar SSD (Solid State Disk) lere kesinlikle yönelmem gerektiğini önerdi. Hatta sistemin ne kadar güçlü olursa olsun sabit diskin performansı onları yakalayamıyorsa bir anlamı olmadığını ve bu yüzden de performans için SSD lerin şart olduğunu öğrendim. (pc satıcıları da öneriyor fakat ilginçtir ki aradaki farka değmeyeceğini söylüyorlar)
    Ama en ucuz SSD 300 tl civarlarında olduğunu düşünürsek ve o paraya alınabilcek tek seçeneğimizin 30 gb gibi komik ötesi bir hacim olduğunu da hesaba katarsak şu anki imkanlarda SSD yi seçmenin çok ta mantıklı olmadığını düşünüyorum. Ki elimde 4 tb'a yakın external hdd var ve onlar bana yetmezken 30-60 gb komik rakamlar oluyor vereceğim parayı ve ihtiyaçları düşününce. Ayrıca Win7 için 30 gb lık bir çalışma alanı uzun süreli kullanımlarda ne kadar yeterli gelir o da tartışma konusu. 60 gb'lar ise 500 lerde seyrediyor:)
    Yalnız bu konudaki bilgisini deneyimleriyle pekiştirmiş arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.
    Ayrıca eğer SSD almazsam 7200 devir kategorisinden en performanslı olan WD Caviar Black 500 gb'tan 2 tane alınarak Raid yapılacak.
    2 x 500 gb WD Caviar Black HDD: Yaklaşık 275 TL
    1 x OCZ 30GB Solid 2 SSD: Yaklaşık 300 TL
    Not: 30 GB SSD alabilmek için, almayı düşündüğüm extreme parçaları normal parçalara indirgemek zorunda kalıyorum.
    Fikirlerini belirtecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. İyi günler!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sephia Tone -- 22 Mart 2010; 20:54:36 >

• OPTİMİZE BİLGİSAYAR.+VRAY SCRIPT (OTOMATIK BI AYAR YAPMIORUM)

2:35
    ILK SAHNE AYARLADI DEGISTIRMEDIM..

4:21
    IKINCI SAHNEDE KALITE YUKSELTMELERI YAPTIM VE TEKRAR ALDIM.
    CAUSTICS PHOTON MAP MAX PHOTOS 6000 GIBI (80 DI)
    HERSEYI YAZAMICAM..

OPTIMIZE MAKINE OPTIMIZE VRAY DIYORUM

MAKINE DETAYLARI--------------------

CORE I7 920 OC 4.2GHZ 1.375V
    CPU SOGUTUCU TERMALRIGHT (GIZLIDIR)(1100RPM TEK FAN MAX 58 DERECE)
    12GB SUPERTALENT (@1600MHZ 7-8-7 DOWNCLOCK FOR NO BUG)
    EVGA 3SLI
    EL YAPIMI ATI FIRE PRO V8700 1GB

OCZ SSD 60GB (1.5 TRIM)
    1.5TB+1.5TB+1TB+1TB+500GB HDD LER.
    3D CONNEXION SPACE PILOT PRO( LCD EKRANLI SOL EL MAUSU)
    RAZER NAGA +RAZER XMAT PAD
    CRT PROFESYONEL MOTINORLER
    XCLIO A380 (TERS HAVA SIRKILASYON MOD)

SUREYI DUSUREN MAKINEMDE KURULU OLAN KENDI YAZDIGIM VRAY SCRIPTIR.

3DS MAX + VRAY DONANIM TESTİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YüksekFrekans -- 25 Mart 2010; 14:27:06 >

• Bunu unutmuşum
    8:21

• Core i5 750 + 4gb 1333mhz ram + 64bit 3dsmax2008 + 64bit vray1.50.17 = 13 dakika

Core i5 ve Q8400 işlemci aynı sürede bitirdi. ben i5'in daha hızlı olacağını düşünüyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: partyboy

Bunu unutmuşum
    8:21

Selamlar!

Süreyi düşürmek çok iyi tabi, ama subdivs yetersiz gibi görünüyor. Gölgelere ve şeffaf yüzeylerde pürüzlük oluşmuş. Zaten, sanırım bunu göz önünde buldurarak süreyi düşürmüşsündür. Koyulaştırılmış resme bir şey diyemem, renk, gamma, kamera, ışık ayarları zevk meselesi ve resmin ne için kullanılacağı ile ilgilidir.

Script konusunda Solidrocks'un iyi olduğunu biliyorum. Render süresini yarı yarıya düşürebiliyor. Açıkçası kendim denemedim, ama ne şekilde çalıştığını merak ediyorum. Sonuçta bir şekilde bazı ayarları kısıyor hem de kaliteden fazla ödün vermeden. Belki de bu ayarlar manuel atılabilir.

• Sistemde kendim bikac degişiklilik yaptım Buyrun Hp z800 İş İstasyonu

Power : 1100 Watt
    Çip Set : Intel 5520
    İşlemci : Çift Intel Xeon X5550 (8 Çekirdek) (2.66GHz, 8MB, 6.4GT/s)
    Ramler :24GB DDR3 2000MHz (12x2GB) (maks. 192GB)
    Ekran Kartı :nVidia Quadro FX4800
    Sabit Disk : Çift 300GB (15,000 rpm) SAS (RAID 0)
    İşletim Sistemi : Windows 7 Pro 64bit

Arkadaşlar kurulan sistem agırlıklı animasyon projelerınde kullanılacagını göz önünde bulundurarak topladım.Gönül isterdiki ekran kartının fx5800 serisini almak

Performansa gelince kesinlikle tartışılmaz bir sistem oldu.i7 de aldıgım 9 dk lık renderları hp z800 sayesinde %50 gibi kısa sürede (3-4 dk) sürede render işlemini bitirdi.Alınan renderları suan paylasamıyorum (Firma ürün tanıtımı oldugu için) v-ray test renderını alıcam.Umarım beğenirsiniz..

• 11:47:22

11 dk 47 sn

İ5 750 2.67 GHZ , 4 GB ram DDR 3 1333, Ati hd 4830 1 GB

Windows 7 Ultimate, 3DS MAX 2010 SP1 - VRAY 2010 SP4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilginc44 -- 19 Haziran 2010; 12:31:52 >

• I7 980X 3.3 Ghz
    Corsair 6 Gb

5:42

• Yander, bu konuyu nasıl buldun . İyi ki buldun. Ben de çok merak ediyordum bu işlemciyi, render için gerçekten çok iyi. OC yapmayı denedin mi?

P.S. Avatar Death Note'tan mı?
  • Hiçbir ayar değiştirilmeden 100% stabil makina.

3:09 SN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YüksekFrekans -- 5 Aralık 2010; 22:20:05 >

• Bunu ancak bir dual XEON yapabilir. Makine özellikleri nedir?
  • @Alx
    Aklima geldi gecenlerde oyle bir test edeyim dedim : ) Yok O.C yapmadim henuz yapmam heralde su an yeterli gayet.

Malesef Desu Noto degil :) Van Helsing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yander -- 7 Aralık 2010; 21:46:40 >
  • 94 sn (1 dak 34 sn)

Vray frame buffer

4500 usd bütçeli 2 makine.

Network bağlantı dışında hiçbir ayar değiştirilmemiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YüksekFrekans -- 7 Aralık 2010; 21:47:31 >
  • Evet, proxy aklıma geldi aslında. Gerçeten iyi süre.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.