Şimdi Ara

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.389
Cevap
21
Favori
221.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    epeyde araştırmıştım 3D projeksiyonlarla uyumlu gözlük sadece dlp-link gözlüklere ulaşabilmiştim. nvidia gözlüklerde bazı cihazlarla uyumlu ama çok az sayıda projeksiyonla uyumlu ve ekran kartı vs. bir sürü derdi var, ayrıca dlp linklerin iki katı fiyatına almıştım, fiyatları hala da ucuz sayılmaz.
    hoş bende nvidia ekran kartı var, ayrıca dizüstü bilgisayarımın ekran kartıda ati, neyse,
    elimde bir dünya 3d gözlük oldu ancak hiçbirisi bir diğerinin yerine çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 16 Şubat 2011; 21:37:27 >
  • :D harddisk yollamana gerek yok yılmaz arkadaşım. ben burdan hotfile linklerini paylaşacam. en geç 2 güne hazırlamış olurum... bu aralar iş güç yoğun olduğundan geç geliyorum eve...

gerçi forumdonanımhaberde video linklerin paylaşılması kurallar dahilinde mi bilmiyorum... ayrıca 3d adult videolar da var onlara izin var mı emin değilim... yönetici bi ark bu konuda bizi aydınlatırsa ona göre yüklerim...

Arkadaşlar H5360BD 3D projektör hem HD ready hem de 3D Bluray filmlerle ve 3D PS3 oyunlarıyla uyumlu + 3D digitürk ve 3d d smart yayınları ile uyumludur ilgilenenler aşağıdaki videodan detaylı bilgi edinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gagafan -- 12 Haziran 2011; 16:16:59 >
  • gagfan kardeş. o zaman linklerini en kısa zamanda bekliyoruz. olmadı. txt dosyası olarak mail atarsın bizlere olmaz mı?
  • EPSON TW700
    OPTOMA HD66
    LG AH215

ARKADAŞLAR BİR TÜRLÜ BU PROJEKSİYON CİHAZLARINI BULAMIYORUM NEREDEN BULABİLİRİM BİLEN VARMI
  • Yönetim pek ilgilenmiyor sanırım burayla... nese 3D Projektör, 3D Monitör ve 3D TV si olan arkadaşların içeriğin az olduğu konusunda yakındıkları aşikar.

Bir kaç yeni nesil 3D stereoscopik filmi hotfile a upload ettim, isteyenler burdan indirebilirler.

videoları zaman oldukça yüklemeye çalışıyorum... 460 civarındaki videoyu hemen upload edemedim
  • Bunlarda 2011 model 3d projeksiyonlar.3d-thx serifikalı imiş
    JVC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicandemir -- 7 Şubat 2011; 22:09:20 >
  • gagafan buradan indirebilir derken nerede linkler
  • :) linki burdan yazısının içine gömdüm...

tekrar vereyim...

http://3ddonanim.com/index.php/board,19.0.html
  • İyi akşamlar beyler benim beynim dumur oldu. 3D tv mi projeksiyon mu alcam bilemedim.2000-2250 civarı çıkabilirim max.
    Ps3 de var 3d film de gelecek haftaya 10-15 çeşit bluray ama projeksiyonda nasıl olur görmek lazım ve extra ne masraf çıkar acaba
    Hoparlör ses desibel önemli değil zaten z5500 var duymuyom kimseleri
  • fateeh33 3d projeksiyon mu yoksa 3d tv mi alman konusu tamamen neye önem verdiğin ile ilgilidir.

Eğer kontrast, renk, led ekran gibi görüntü kalitesi diyorsan 3d tv mantıklı olacaktır.

Fakat 3 boyut algısı önemli diyorsan, ekranın büyüklüğü daha fazla önem arz ediyor.

Bütçe açısından limitin olmasaydı.... hem büyük ekran hem de süper görüntü alabileceğin her iki medyumdan önerilerim olurdu.

Bütçeni referans alırsak, 3D TV alman pek mantıklı olmayacaktır. Örneğin LG 42 inch TVsini dahi almaya yetmez bu bütçe, ki daha bunun gözlükleri var.

3D Projektörde, LG-BX327 alsan 1150$ civarı, 2 tane de dlp link 3d gözlük alsan 200$, Ps3 ün zaten varmış ( ben de ps3 + lg-bx327 + dlp link gözlük kullanıyorum)

Bu şekilde olayı 2000-2500e kapatırsın.
  • ya açıkçası şöyle bir durum var. evde 2 tane tv var.önce 106 lcd full hd phlips almıştım,odaya sıgmadı açıkçası, sonra salona koydum, scart (!) dan tv izliyor gelen misafirler
    daha sonra LG LE5300 aldım 120 hz yazıyordu sitesinden 3d ready tarzı gibidir düşünüp onu almıştım LED 32 " .şuanda onu kullanıyorum fakat odada değişiklik yaptım ve tv koyacak yada duvara monte edicek yer yok.

3D de büyük olmaı çok önemli onu denedim bende 42" en az lazm dediğiniz gibi o da baya maliyet ve şimdi çalışıp çalışıp Tv ye de yatırım yapmak olmuyor

projeksiyon düşünüyordum açıkçası lg hs201 kullanmıştım önceden,ondan alıcaktım sonra dikkatimi şu acer ın 3d yazan uygun fiyatlı modelleri çeldi.ama onlarda da sinyal çakışması oluyormuş ve çözünürlük sağlam değil.o zaman da malum bi anlamı yok.

bende o yüzden projeksiyonların 3D modellerini düşünüyorum ama tam 3D sinyal verecek olanları lazım.
    sizin dediğiniz model ( lg bx327 ) sanırım tam destekliyor. fakat yine kafama takılacak soru-n , lamba ömrü

lg hs201 i diğerlerinden ayıran Led olması dolayısıyla lamba ömrününün 30000 saat olması yani kafa rahat.ama bunlarda durum ne şekil olur bilinmez işte .
  • Merhaba Arkadaşlar ;

Öncelikle buradaki tüm yazıları okdum.Tabiiki 3D konusunu doğru bilen , yanlış bilen veya hiç bilmeyip öğrenmek isteyen arkadaşlarımız var.Sizlere bu konuda biraz bilgi vermek isterim.Daha doğrusu bilgilerimi paylaşmak isterim.Şu ana kadar piyasadaki aşağı yukarı tüm 3D sistemleri denedim.İlk sistemim Nvidia 3D cision oldu.Bu 3D gözlük seti ile ister 3D 120 Hz destekli bir monitörde isterseniz arkadaşlarımında bahsetmiş olduğu gibi 3d destekli bir projeksiyon cihazı ile film izleyebilir veya oyun oynayabilirsinz.Nvidia 3D vision Gözlük seti ile sadece uyumlu olduğu 3D projektörler ile 3D görüntü alabilirsiniz.Mesela Benq MP 772 ST DLP-Link ve 3D destekli müthiş bir cihaz olmasına rağmen Nvidia 3D vision ile uyumlu olmadığı için 3D görüntü alınamıyordu ama Takii AMD HD3D sistemi çıkasıya kadar.Şu anda bende hem Nvidia 3D sistemi hemde AMD HD3D sistemi mevcut.
    Bu arada arkadaşlarım sormuşlar hangi projektörler HDMI 1.4 diye işte size listesi.İncelerseniz seçimleriniz çok daha kolaylaşacaktır.i Aşağıda listesini verdiğim sistemlerin çoğu tarafımdan test edilmiştir.İnşallah öğrenmek isteyen arkadaşlarıma yardımcı olur.

Sistem 1
    --------
    3D PC (Nvidia Uyumlu)
    3D Monitör (Samsung 2233RZ,Viewsonic,Benq,Acer)
    3D Gözlük Seti (Nvidia yada Gonbes)

Sistem 2
    --------
    3D PC (Nvidia Uyumlu)
    3D Projektör (Benq,Acer,Optoma,Viewsonic,LG)
    3D Gözlük Seti (DLP-Link , Nvidia yada Gonbes)

Sistem 3
    --------
    3D PC (AMD HD3D Uyumlu)
    3D Monitör (Samsung 2233RZ,Viewsonic,Zalman)
    3D Gözlük Seti (Mastercodex System,Viewsonic)

Sistem 4
    --------
    3D PC (AMD HD3D Uyumlu)
    3D Projektör (Benq,Acer,Optoma,Viewsonic,LG)
    3D Gözlük Seti (DLP-Link ve Mastercodex System)

Sistem 5
    --------
    3D Blu-ray Player
    3D HDTV Televizyon
    3D Glasses (Xpand,Sony,Samsung,LG,Panasonic)

Sistem 6
    --------
    3D Blu-ray Player
    3D Projektör (HDMI 1.4 uyumlu)
    3D Glasses (DLP-Link)

Sistem 7 ( Bu Sistem Pasif 3D polarize gölükler ile izlenir.)
    --------
    3D Projektörü ( 3D destekli DLP-Link uyumlu yada HDMI 1.4 destekli )
    AMD HD3D veya 3D Blu-ray Player
    3D Polarization Sistemi ( Yaklaşık 6250 USD )
    3D Pasif Linear yada Circular polarization gözlükler.

Sistem 8 ( Bu Sistem 3D sinemalar içindir )
    --------
    3D Sinema Projektörü ( Barco , Nec , Christie )
    3D Digital İmage Server Sistemi
    3D Polarization Sistemi

Arkadaşlar bu sistemler hakkında sormak istediğiniz tüm sorulara yanıt verebilirim.Şu anda Sistem 1,2,3,4,5,6 sistemler ve piyasadaki tüm 3D Bluray filmler elimde mevcuttur.Eğer 3D DLP-Link gözlüğe ihtiyacı olan varda bana PM atması yeterli

Son olarak bence 3d konusunda hergün yeni bir gelişmeler olarak yeni ürünler çıkmaktadırBu gelişmeleri takip ederek cihaz alınımında ve sistem kurulumunda acele etmemek gerekiyor.Daha yeni 3D sistem kuracak ve kısıtlı bütçesi olan arkadaşlar benimle irtibata geçerler ise istedikleri tüm sistemleri kurabiliriz.Bu kadar yazıdan sonra sormak istediklerinizi siz sorun ben cevaplayayım ama burada bilgi paylaştığımızı unutmayıp lütfen birbirimize saygılı olup güç birliği yapalım.

Teşekkürler

Mastercodex
  • Arkadaşlar ;

HDMI 1.4 uyumlu cihazların liste linkini yazmayı unutmuşum.Buyrun size link ,

http://www.3dmovielist.com/projectors.html

Mastercodex
  • @Mastercodex,

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.

Benim şöyle bir sorum olacak. Şimdi aşağıdaki linkte bulunan cihaz 3d ready olarak satılmakta;

http://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-pjd5122-pjd5122,-svga-3d-%28800x600%29,-2700-ansi-lumen,-3000:1,-120-hz,-40006000-saat/productdetails.aspx?I_ID=48070

Şimdi bu ürünün 3d özelliğini kullanabilmek için, kaynağımız 3d blu-ray player mı olacak?

Projeksiyonun üstünde hdmi girişi olmadığına göre vga bağlantısı 3d görüntüde sıkıntı oluşturur mu?

Son olarakta, 3d görüntüyü alabilmek için nasıl bir gözlük kullanmak gerekmekte?
  • Merhaba Yakuza07 arkadaşım ;

Öncelikle kesinlikle orada linkini verdiğin ürünü alma.En azından bütçen kısıtlıysa Viewsonic PJD 6381 modelini satın al.Bu modelin altındakiler işine yaramaz ve ileride çok başını ağrıtır.Bundan dolayı 3D cihaz bakarken ilk yapman gereken şey hangi amaçla ve kaynak olarak ne kullanacağın.Şu anda dünyada 3D konusunda yeni bir standart haline gelen ve bundan sonra üretilecek cihazların çoğunda olacak olan HDMI 1.4 satandartı.Bu standart ile 2K ve 4K içerikler HDMI 1.4 kablo yardımıyla projektöre aktarılıp full hd görüntü kalitesi alınabilecek.Buraya ladar anlattığım bilgilere göre linkini verdiğin cihaz ile ancak AMD HD3D kurulu bir sistemden 3D içerik alabilirsin.Bunun dışında 3D Blu-ray Palyerları direkt olarak projeksiyon cihazına bağlayıp film izlemek istiyorsan LG BX 327 cihaz bu iş için biçilmiş kaftan.Hem bu cihaza ister 3D blu-ray player ister PS3 ister Xbox istersen yakında Türkiyeyede girmesini beldiğimiz Full HD uydu alıcısını bağlayabilirsin.Bu cihazın fiyatı ortalama 1050 USD + Kdv civarında.Bir adette 3D blu-ray player alsan senin 3D sorunun çözülmüş olur.

Böyle bir konfigurasyon sana ;

Projeksiyon cihazı 1.950 TL ( LG BX 327 )
    3D Blu-ray Player 650 TL ( SONY , PHILIPS , LG , SAMSUNG , PANASONIC Vb...)
    HDMI 1.4 Kablo 50 TL ( Herhangi bir marka üst kalite bir HDMI 1.4 kablo )
    240x200 Perde 450 TL ( Xblack , Codegen , Mastercodex vb ... )
    DLP-Link Gözlük 150 TL ( Mastercodex , Xpand x102 , Acer 3D , Optoma ZD101 , Viewsonic PGD150 Vb.... )

TOPLAM 3.250 TL

Yukarıdaki fiyat ortalama alınmış bir fiyat olup biraz aşağı yukarı oynayabilir ama Eğer benim bu kadar bütçem yok diyorsan o zaman yukarıdaki sistemlerimden 1,2,3,4 nolu sistemleri toplayabilirsin.Böylece bütçeni kendin belirlemiş olursun.Öncelikle hangi sistemi kuracağın ve ne amaçla kullanacağın ilk düşünmen gereken konu.Ondan sonra hesap olayı başlıyor.Sen karar ver ben sana kuracağın sistemi hemen söyleyeyim.
  • Bu arada 3D projektörler için gözlük bulamayan arkadaşlarım üzülmesinler bana PM atsınlar hemen temin edeyim.Şu anda ithalatını yaptığım 3D gözlükler gümrükte ve önümüzdeki hafta satışa sunacağım.Bunun yanında 4D olarak film izlemek ve oyun oynamak isyen arkadaşlarda bana PM atarlarsa yardımcı olabilirim.
  • http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers sitesinden indirdiğim kullanım kılavuzu 19 sayfa da bulunan ıbare (resım dosyasında mevcut)
    ayrıca optama 3D Projector Adapter un web sayfasında
    http://www.optomaeurope.com/projectordetailshccs.aspx?ShowMenu=HE&PTypedb=Home%20Entertainment&PC=3D-XL
    3D Viewing Requires DLP-Link shutterglasses - supplied (alıntıdır) dlp lınk tavsıye edılıyor..

bu durumda Acer H 5360 ıkı farklı teknolojıyı desteklemektedır.
    öğrenmek istediğim TI DLP 3d secenegı kullanılarak PS3 oyunları ve Bray fılmlerı aktıf sutter gozluklerle ızlemek mumkunmudur..
    degılse neden mumkun degıldır..
    yardımcı olacak tum uyelere sımdıden tesekkur ederım..saygılar

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü
  • Değil Malesef çünkü bunlar 3D ready
    Mitsubishi yasa optoma 3dxl converter lari beklemek gerek
    Ben acer alicaktim ama optoma aldım hd66 1 hafta kadar oldu.ürün fenaa birsey ayrıca lamba ömrü , ikamlerine gore yüksek ve native 720p.
    Projeksiyonda da 3d icin 720 p yeterli çünkü 1080p fiyatlar absurt
    Ayrıca bende son 2 haftadır araştırdım baya yer gezdim.sonunda bunu aldım.tercih sebebim de 3d xl
    Bekliyoruz bugün yarın çıkacak alet.sonrasında 720p yi upscale de ediceksiniz ayrıca side by side Active shutter gozlukle kullanılabilecek .
    Suanda direk kullanilabilen sadece Lg bx327 var onunda çözünürlük yerlerde.ve lamba ömrü yarısı
  • Merhaba

Öncelikle eroloğus arkadaşım öncelikle Acer ve Optoma 3D konusunda çok iyi cijhazlar üretmişler ve hala üretmeye devam ediyorlar.Acer H 5360 3d projeksiyonunda HDMI 1.3 destekli bir giriş bulunuyor ama direk PS3 , Xbox ve 3D blu-ray cihazları bağlayamıyorsun.Optoma ise bu konuda atılım yaparak HDMI 1.4 açığını kapatmak için Optoma 3DXL modelli HDMI 1.4 sinyallerini HDMI 1.3 'e çeviren bir cihaz üretti.Böylece bu cihaz vasıtasıyla HDMI girişi olan 3D projeksiyonlarımıza direk PS3 , Xbox ve 3D Blu-ray playerları bağlayabiliyoruz.Buraya kadar anllattıklarım cihazı olanlar içindi.Yeni 3D cihazı alacak arkadaşlar eğer beklemek istemiyorlarsa hemen LG BX 327 alarak hiç beklemeden PS3 ,Xbox ve 3D blu-ray cihazlarını direk bu cihaza bağlayarak 3d oyun oynamanın ve 3d film izlemenin tadına varabilirler ama eğer aceleniz yok ise beklemenizi ve piyasaki HDMI 1.4 destekli cihazların çıkmasını bekeleyebilirsiniz.Eğer gerekli 3D donanımı olan bilgisayarından oyun oynamak ve film izlemek istiyorsan o zaman Acer h5360 çok güzel bir cihaz.Bu arada Optoma markasınıda tercih edebilirsin.

fateeh33 arkadaşımızın almış olduğu Optoma HD66 modelli cihazda çok güzel bir cihaz.Bu cihazıda tercih edebilirsin.Ayrıca şunu belirtmek isterim şu ana kadar kullanış ve denemiş olduğum o kadar çok 3D projektör varki bunlarıun içinde LG BX327 cihazı ( fateeh33 ) arkadaşımızın söyelmiş olduğu kadar çok kötü bir cihaz değil.Benim elimde şu anda Benq Mp772 St , Viewsonic PJD6381 , Acer H5360 ve LG BX327 modelli cihazlar mevcut.Bu cihazları karşılaştırdığım zaman LG BX 327 mükemmel sonuçlar veriyor.Cihazları test ederken Hem x1,5 gain oranlı Projeksiyon perdesi hemde x2 gain kazanımlı Gümüş projeksiyon perdesi kullanıyorum ve tüm testlerimi 3x2.5 mt ölçülerinde perlerim ile yapıyorum.

Optoma firmasının çıkarmış olduğu Optoma 3DXL converter cihazı çok güzel bir cihaz ama zaten piyasada böyle bir cihaz mevcut.Tabii bu cihazında biraz geliştirilmesi gerekiyor.İncelemek isteyen arkadaşlar bu linkten inceleyebilirler.

Fiyatlar
    ----------

Optoma 3DXL 300-350 Sterlin (Yaklaşık)
    3D-Gamer 189 USD

Link :http://www.curtpalme.com/3DGamer.shtm

Bu arada 3D projeksiyonu olup DLP-Link 3D gözlük almak isteyen arkadaşlar benimle irtibata geçerlerse hemen temin edebilirim.Pyasadaki DLP-Link gözlüklerin alış mesafesi 8 mtdir.Oysaki benim DLP-Link gözlüklerimin mesafesi 10-13 mt arasındadır.Bunu yanında oyunlarda ve filmlerde 3D nin yanında tüm efektleri hissedip 4D'yi yaşamak isteyen arkadaşlarım için Bass Shaker modülüm mevcuttur.İnşallah vermiş olduğum bilgiler size faydalı olmuştur.Bu arada < fateeh33 > arkadaşım cihazın hayırlı olsun güle güle kullan almış olduğun cihaz çok kaliteli ve çok iyi performans veren bir cihazdır.

Unutmadan <erologuz > arkadaşımızın şu sorusunada cevap vereyim

Soru :
    bu durumda Acer H 5360 ıkı farklı teknolojıyı desteklemektedır.
    öğrenmek istediğim TI DLP 3d secenegı kullanılarak PS3 oyunları ve Bray fılmlerı aktıf sutter gozluklerle ızlemek mumkunmudur..
    degılse neden mumkun degıldır..

Cevap:
    Acer H5360 cihazı Nvidia lisanslı bir cihaz olduğu için iki farklı modda çalışmaktadır.İlk mod Nvidia 3D Vision , ikinci mod ise DLP-Link modudur.Eğer Nvidia 3D vision destekli bir 3D donanımınız var ise Acer H5360 projeksiyon cihazından iNvidia 3D opsiyonunu seçerseniz Nvidia 3D gözlükler ve emiiter ile bu projeksiyonu kullanabilirsiniz.Yada bu projektörün 3D menüsünden DLP 3D opsiyonunu seçerek hem Nvidia gözlükler ile aynı anda DLP-Link gözlükler ilede kellanabilirsiniz.Acer H5360 cihazından HDMI 1.4 dönüştürücü olmadan PS3 , Xbox ve 3D Blu-ray player gibi cihazlar direk bağlanarak 3D görüntü alınamaz.

Eğer henüz 3D sistem kurmamış arkadaşlar varsa Nvidia 3D visionyerine AMD HD3D sistemi tervih edebilirler çünkü çok daha ucuza mal olmaktadır.AMD HD3D sistem kurmak isteyen arkadaşlar benden yardım alabilirler.Şu anda hem Nvidia hemde AMD HD3D sistem bende kuruludur.Bu iki sistemide ister 3D moitör ile ister 3D projeksiyon cihazı ile kullanılabilir.AMD HD3D sistemi 3D monitörler ile kullanmak için gerekli 3D gözlük sistemi bende mevcut olup isteyen kişilere temin edebilirim.Böylece istediğiniz 3D donanıma 3 'te 1 daha ucuza sahip olabilirsiniz.

Mastercodex
  • peki sayın hocam internetten indirdiğimiz 3d filmleri media player a atıp (media player hdmi 1.2) bx 327 ye bağlayınca izlenebilirmi.yoksa media player inde 120 hz mi olması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.