Şimdi Ara

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.388
Cevap
21
Favori
221.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada LG BX327 cihazını almak isteyen arkadaşlar için satış ilanı açtım ve fiyat çok uygundur.

http://www.sanalpazar.com/item_details.php?auction_id=926501

Ürün ile birlikte 2 adet DLP Link 3D gözlük verilmekte ve kredi kartınıza göre 9-12 ay arasında taksit yapılmaktadır.Bu fırsatı kaçırmayın.

Teşekkürler.
  • viewsonic pro 8200

evet Arkadaşlar Mastercodex abim işi ele almış ve p.tesi gün cevap gelecek ve iş kesinleşecek ancak konu hakkında bir yere dikkat çekmek istedim. Bence siteyi yapan arkadaş bir hata ile 3d yazmış. Çünkü ürünün datasheet PDF inde 3d ibaresi yok ve en önemlisi INPUT SIGNAL kısmında frekansı Fh: 31-91 KHz, Fv: 48-85 Hz ve hdmi 1.3 yani 3d standardı 1.4 veya 120 hz değil yani hiçbir 3d sistemi destekleyemiyor.. Saygılarla
  • Bende aynı şeyi düşünüyorum arkadaşım ama aslında bizlerde hata çünkü datasheet 'lerini incelemeden yorum yapmamak gerekiyor.Asıl yanlış ise google'arama sayfasına Viewsonic Pro8200 3D yazın bütün türkçe sitelerde hep 3D ibaresi geçiyor.Buda demektirki ne görürlerse onu yazıyorlar.Bu noktada işi düzeltmek yine bizlere düşüyor.Pazartesi günü cevap gelecek ve buradaki netteki tüm arkadaşlarımla paylaşacağım.Aslında şöyle düşünürsek en düşük fiyatlı 1080p Full HD 3D cihaz 3500-4000 USD civarında.Buda 5.500-6.500 TL yapıyor.Önemli olan yanlışları düzeltelim li hiçkimse bilgi kirliliği yaşamasın ve doğru seçimler yapsın.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: gagafan
    Bir çok 3D projektör ... 3D bluray filmlerde ve 3d ps3 oyunlarında kullanılan ''frame packing 3D'' formatını desteklemez. Fakat hepsi side-by-side, over-under gibi HDMI 1.4 desteği gerektirmeyen dosyaları destekler. Bu tip videolardan elimde tonlarca var bi ara upload edip 3D projektörü olan arkadaşların yararlanmasını istiyorum.

Soru 1: SBS yada half SBS mkv formatında film indirdik.Bunu Hd media player ımızla 3d ready (h5360 mesala) bir projeksiyonda herhangi bir dönüştürücü kullanmadan izleyebilir miyiz?

Soru 2: Çeşitli yerlerde okuduğum kadarıyla xbox sbs görüntü veriyor. yukarıdaki durum onun içinde geçerli midir?

Soru 3: HDMI 1.4 destekleyen projeksiyonlar hem frame packing, hem SBS-HSBS destekliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerter -- 29 Mart 2011; 17:19:49 >
  • Merhabalar ,

qwerter arkadaşıma ,

Cevap 1 : Bu konuda gerçekten bir denem yapmadım.Geöçen aylarda bu testleri yaparak burada paylaşacaktım ama şu anda elimde daha önemli bir proje var.Bu yüzden eğer media player üzerinden 3D videoları 3D projeksiyon ile izleyen arkadaşlarım varsa bizimle paylaşmasını isterim.

Cevap 2 : Bilfiğim kadarıyla Xbox cihazı HDMI 1.4 kablosu ile direk projeksiyona bağlanıp görüntü verebiliyor ama denemediğim için bilemiyorum.

Cevap 3 : Aşağıdaki tabloda sorunun yanıtı var.

3D Projeksiyon - 3D Projektör ve 3D DLP Link Projektör Gözlüğü
  • Buradan size Viewsonic firmasından gelen yanıtlarıda vermek istiyorum.Yazıları yeni okumaya başlayan arkadaşlarımıza hatırlatma olarak belirtmek isterim.Viewsonic firmasının çıkarmış olduğu Viewsonic Pro seirsi cihazlarında 3D özelliği olup olmadığı sorulmuştu.Viewsonic firmasından gelen yanıtta ,Pro 8200 ve Pro 8400 modelli cihazlarında 3D desteği bulunmadığını ama yine Viewsonic firmasının Pro 8450w (WXGA 1280x800 / Native ) ve Pro 8500 (XGA 1024x768 / Native ) modelli cihazlarında 3D desteğinin bulunduğunu tarafıma bildirmişlerdir.Bu konuda bana yardımcı olan ve bizleri bu konuda bilgilendiren Viewsonic Türkiye Yöneticisine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.Böylece bir bilgi kirliliğinide önlemiş olduk.Şimdi sırada bu cihazı 3D olarak lanse eden siteleri uyarmak kalıyor.Bu işide hep beraber yapabiliriz.Ben şu anda Viewsonic marka bir cihaz kullanmaktayım ve cihazın kalitesi yönünde şu ana kadar hiçbir problemim olmadı.Eğer Viewsonic markasını tercih edip kullanmak isteyen arkadaşlar varsa hiç çekinmeden bu markayı seçebilirler.Bu sadece marka yönünde bir tavsiyedir.

Siz arkadaşlarımada bu konuya gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.Burada hep böyle bilinçli adımlar atarsak ve birbirimizi uyararak oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçebiliriz.

Saygılarımla
    Mastercodex
  • Bugün sizlere Optoma firmasının çıkarmış olduğu 3DXL modelli HDMI converter cihazına rakip bir ürünü tanıtmak istiyorum.Mayıs ayında çıkması beklenen 3DXL modelli cihaz şu ana kadar pyasada tek gibi görünüyordu ama bunun öyle olmadığını size belirtmek isterim.İşte karşınızda Viewsonic firmasının çıkaracağı VP3D! modelli HDMI converter cihazı.Bu cihaz Optoma 3DXL modelli cihaz ile aynı işi yapıyor.Cihazlar arasındaki tek fark Optoma 3DXL modelli cihazda extra 3D Sync çıkışı var ama Viewsonic VP3D1 modelli cihazda bu çıkış yok.Bu çıkış o kadar önemli bir çıkış ünitesi sayılmaz çünkü biz zaten White Light DLP Link kullanıyoruz.Kendine farklılık yaratmak isteyen kullanıcılar için bir fark oluşturabilir.Cihazın fiyatı henüz belirenmedi.Nisan - Mayıs ayları içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.Eğer bu cihazdan ön sipariş vermek isteyen varsa benimle irtibata geçebilir.

• Viewsonic VP3D1 HDMI 1.4 Converter ve DLP Link gözlüğü

• Viewsonic VP3D1 HDMI 1.4 Ön ve Arka Yüz

• Arkadaşlar eğer bütçesi müsait olup Full HD 1080p 3D destekli cihaz satın almak isteyen varsa aşağıdaki şu modelleri tercih edebilirler.

Model Çözünürlük Fiyatı (Yurtdışı)
    -------------------------------------------------------------------------------
    SHARP XV-Z17000 1920 X 1080 3950 USD
    JVC DLA-X3 / DLA-RS40 1920 X 1080 4995 USD

Bu iki cihaz dışında kalan birkaç model daha vardır ama Türkiye şartları için şu anda çok pahalı olduğundan o modelleri yazmadım.
  • abicim mail atacaktın adres verecektim
  • Şöyle bir cihazdan behsediliyor ama Türkiye'de bulma şansımız var mı bilemiyorum ? Bir forum sitesinde de ayrıntılı yorum yapılmış ve performansının oldukça iyi olduğundan bahsedilmiş. Mastercodex senin bir bilgin var mı ?

http://www.3d-vip.com/#!purchase
  • bald71 arkadaşım bu cihazın ithalatını yaptım şu anda gümrükte.Sorun oluşturmazsa önümüzdeki hafta tüm denemeleri yapacağım sonra satacağım ama önce denemem gerekiyor.Fiyatı ise sitesinde 189 USD ama işin için gümrük masrafları girince bir ürün ikiye katlanır.Eğer bu malı direk olarak istersen gümrüğe kesin takılır.Ben ürünü istedim 100 USD üstü olduğundan takıldı ürün.Herneyse en iyisi ithal etmek bence.İşlemler ve bürokrasi biraz uzun sürüyor ama en azından risk almıyorsun.Bu ürün yaklaşık olarak gümrük masrafları ve kar marjıda üstüne binice ortalama 350 USD civarına gelir.Firma ile tüm görüşme ve anlaşmaları yaptım.Tek geriye kalan ürünü test edip onaylamak ve satmak kalıyor.Ürün geldiğinde test sonuçlarını sizinle paylaşacağım ve sizlerden gelen istekler doğrultusunda hareket edeceğim.

Bu arada ithalatını yaptığım şu ürünler stoklara girmiştir.

1- Nvidia 3D Vision extra gözlük Fiyatı : 150 TL / Adet ( Nvidia 3D Vision Set ile %100 uyumlu süper kalite extra gözlükler. ) / Kalan Stok : 3 Adet
    2- DLP Link Active Shutter Gözlük Fiyatı : 150 TL / Adet ( DLP Link uyumlu tüm projeksiyonlar ile uyumlu süper hafif gözlük ) / Kalan Stok : 5 Adet
    3- DLP Link Active Shutter Gözlük Fiyatı : 225 TL / Adet ( DLP Link uyumlu tüm projeksiyonlar ile uyumlu EDGE 1.1 Süper Kalite ) / Kalan Stok : 1 Adet
    4- 4D Efect Titireşim Aparatı ve Anfis Fiyatı : 300 TL / Set ( 3D le birlikte kullanıldığında resmen bütün film efektlerini içinizde hissedeceksiniz / Sistem tarafımdan test edilmiştir. Kalan Stok : 1 Adet

Satın almak isteyen arkadaşlar bana PM atabilirler.
  • Arkadaşlar

Satışlarımı >>>http://www.sanalpazar.com/item_details.php?name=DLPLink-3D-Active-Shutter-Gozluk&auction_id=1003018 linkinde açtım bilginiz olsun.Diğer ürünlerimede bakmayı unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastercodex

bald71 arkadaşım bu cihazın ithalatını yaptım şu anda gümrükte.Sorun oluşturmazsa önümüzdeki hafta tüm denemeleri yapacağım sonra satacağım ama önce denemem gerekiyor.Fiyatı ise sitesinde 189 USD ama işin için gümrük masrafları girince bir ürün ikiye katlanır.Eğer bu malı direk olarak istersen gümrüğe kesin takılır.Ben ürünü istedim 100 USD üstü olduğundan takıldı ürün.Herneyse en iyisi ithal etmek bence.İşlemler ve bürokrasi biraz uzun sürüyor ama en azından risk almıyorsun.Bu ürün yaklaşık olarak gümrük masrafları ve kar marjıda üstüne binice ortalama 350 USD civarına gelir.Firma ile tüm görüşme ve anlaşmaları yaptım.Tek geriye kalan ürünü test edip onaylamak ve satmak kalıyor.Ürün geldiğinde test sonuçlarını sizinle paylaşacağım ve sizlerden gelen istekler doğrultusunda hareket edeceğim.

Bu arada ithalatını yaptığım şu ürünler stoklara girmiştir.

1- Nvidia 3D Vision extra gözlük Fiyatı : 150 TL / Adet ( Nvidia 3D Vision Set ile %100 uyumlu süper kalite extra gözlükler. ) / Kalan Stok : 3 Adet
    2- DLP Link Active Shutter Gözlük Fiyatı : 150 TL / Adet ( DLP Link uyumlu tüm projeksiyonlar ile uyumlu süper hafif gözlük ) / Kalan Stok : 5 Adet
    3- DLP Link Active Shutter Gözlük Fiyatı : 225 TL / Adet ( DLP Link uyumlu tüm projeksiyonlar ile uyumlu EDGE 1.1 Süper Kalite ) / Kalan Stok : 1 Adet
    4- 4D Efect Titireşim Aparatı ve Anfis Fiyatı : 300 TL / Set ( 3D le birlikte kullanıldığında resmen bütün film efektlerini içinizde hissedeceksiniz / Sistem tarafımdan test edilmiştir. Kalan Stok : 1 Adet

Satın almak isteyen arkadaşlar bana PM atabilirler.

Hayırlı satışlar Mastercodex, gayet makul fiyatlar...
    Urunlerin screenshotları varsa iyi olur...
  • linkini verdiğim sitede satışlarım ve resimleri mevcuttur.
  • Mastercodex,3D ile ilgili bilgilerinden ve deneyimlerinden forum olarak daha sağlıklı yararlanacağımızdan kuşkun olmasın.3D merakımdan dolayı BENQ MS612ST 3D READY DLP PRJKSYON aldım.Arkadaştan 2. el DLP -LİNK Active Shutter Gözlükte geliyor.Siparişi verdim.Acaba 3D deneyimi bu cihazla yaşayabilir miyim? Medya olarak Projeksiyona Media Mania bağlıyorum.1080p ve MKV oynatan 1 TB. Harddiskli bir ürün bu.1 TB Harddisk içinde 3D belgeseller ve filmler var.Henüz gözlükler gelmediği için deneyemiyorum.Acaba 3D sonuç alabilir miyim? Eğer sonuç alamazsam Wiewsonic'in yukarıdaki cihazından mı almam gerekir? Yanıtların için şimdiden çok teşekkürler üstadım.Çalışmalarında kolaylıklar dilerim!!

BENQ MS612ST 3D READY-DLP-PRJ. linki ve sistem bilgileri:
    http://www.sunumsistemleri.com/benqweb/Bq09-10htm/benqms612st.htm
  • Merhaba memo10 Arkadaşım ,

İlginden dolayı çok çok teşekkür ederim.Bilgi paylaşıldıkça büyür.Eğer daha fazla DLP Link gözlüğe ihtiyacın olursa bendede sıfır olarak mevcut.Satın almış olduğun BENQ MS612ST modelli ürün süper bir projeksiyon cihazı.3D ready , HDMI 1.3 girişi mevcut , 5000:1 kontrast oranı var ve herşeyden önemlisi short throw özelliklerinin hepsi bir arada.Tabiki daha iyi cihazlarda var piyasada ama senin cihazında çok iyi.Cihazının tek dezavantajı 800x600 çözünürlükte olması.Çünkü 3d görüntülerde iyi bir performans alabilmek için enaz olması gereken çözünürlük bence 720p olmalı.Tabii bunun yanında bütçeye göre performans feğerlendirmesi yaparak 1024x768 çözünürlükte bir 3D cihazda kabul edilebilir ama bunun altı çözünürlükler kötü değil ama vasat sayılabilir.Bu cihaz ile Nvidia 3D vision sistemi kurulu bir sisteme yada AMD HD3D sistem kurulu bir sisteme bağlanarak 3D film izleyebilirsin.Bunun yanında eğer bu cihaza PS3 veya 3D Blu-ray Player bağlamak istersen HDMI 1.4 converter kullanman gerekiyor.Piayasaya yakında çıkacak olan Optoma ve Viewsonic marka converter cihazları bu olanağı bize sunacaklar.Eğer Viewsonic VP3D1 modelli cihazı almak istersen sana yardımcı olabilirim.Nisan sonu yada Mayıs ayı içinde piyasaya çıkmış olacak.Eğer Optoma 3DXL modelli cihazı satın almak istersenhttp://www.gozluk3d.com/optoma-3d-xl-projektor-adaptoru--u linkinden ön sipariş verebilirsin.Eğer başka yardımcı olabileceğim bir konu olursa hiç çekinmeden mesaj atabilirsin.Bu arada media mania ile 3D denemelerini bizimle paylaşırsan çok memnun olurum.

Saygılarımla
  • Mastercodex
    hocam sıze ozelden pm gonderdım bana donersenız sevınırım
  • http://www.casio-projectors.eu/euro/products/xjh1650/

casio yaza 3d projeksiyonlar cikariyormus
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.