Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.620
Cevap
125
Favori
210.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z ekseni profillerinden 16 cm olan profil 15.9 cm olması yazıcıyı ne kadar etkiler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryuu

Z ekseni profillerinden 16 cm olan profil 15.9 cm olması yazıcıyı ne kadar etkiler ?

1mm bir darlik olur. Z asansor yukari cikinca Sıkışabilir. 1mm esnerse soeun olmaz. Ama z asansordeki merkezler arasi mesafe 160mmye gore ayarlanmis. Ama yeniden kestirmek yerine bir taraftan araya 1mm parca koyarak sıkın, sorum kalmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim z ekseni aksine yukarı çıkarken değil endstopa yaklaşırken sıkışıyordu. Söküp tekrardan toplamaya başladım. Bakalım yarın belli olucak.
  • Merhabalar,

Sigma profiller birleştirilirken tek vida ile bağlantı yapıldığından vidaları sıkma esnasında profiller dönme eğiliminde. Marangozların kullandığı işkenceler ile tespit edilip vidalar sıkılınca çok rahat bir şekilde dönme olmadan birleştirilebiliyor.

Ayrıca profiller birleştirilirken elinizin altında bir gönye bulundurmak faydalı olacaktır.
  • Öncelikle selamlar
    Çok yararlı bir yazı dizisi olmuş.
    Benim toplayacak zamanım ve sabrım yok bu nedenle ya cinden gerireceğim yada buradan alacağım. Ben buradaki arkadaşların kazanmasını isterim fakat öyle fiyatlar varki 2,3 katı
    Uygun bir şekilde edinebileceğim turk müh. Eli değmiş bulabilir miyim ilginen varsa pm bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacoban -- 19 Nisan 2016; 10:59:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba.
    Benim bed ısınmıyor.
    Şöyleki 3. Ramps kartım bu yani 3 farklı kart ike denedim ve D8 çalışmıyor.
    Nozzle yerine yani D10 A taktığım zaman bed i sorunsuz çalışıyor ve bu seferfe nozzle çalışmıyor.
    D8 de bir problem var 3 kartta da aynı şey, parçalar ayrı ayrı çalışıyor ama D8 de tık yok...
    Bunu D9 A alma yöntemi falan yok mu, firmware değiştirip

edit: olayı farklı şekilde çözdüm, bed in +sını direk güç kaynağından gelen yere bağladım -sini de d8 de bıraktım.Problemsiz çalışıyor yazıcı şuan ama motor sürücüsünü bozmuşum 1 tanesini onu sipariş ettim bekliyorum bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 21 Nisan 2016; 16:06:53 >
  • @serkanc ile görüşün tasarımcılarından birisi o başkasından almayın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Oreily

Herkese merhaba.
    Benim bed ısınmıyor.
    Şöyleki 3. Ramps kartım bu yani 3 farklı kart ike denedim ve D8 çalışmıyor.
    Nozzle yerine yani D10 A taktığım zaman bed i sorunsuz çalışıyor ve bu seferfe nozzle çalışmıyor.
    D8 de bir problem var 3 kartta da aynı şey, parçalar ayrı ayrı çalışıyor ama D8 de tık yok...
    Bunu D9 A alma yöntemi falan yok mu, firmware değiştirip

edit: olayı farklı şekilde çözdüm, bed in +sını direk güç kaynağından gelen yere bağladım -sini de d8 de bıraktım.Problemsiz çalışıyor yazıcı şuan ama motor sürücüsünü bozmuşum 1 tanesini onu sipariş ettim bekliyorum bakalım :)

Normalde 3 Ramos bozuk olma oranı düşük. D9a almak kolay. Ama sorunu bu şekilde tam anlamazsınız. Bence sorunun esas nedenini aradınız daha iyi. Bir yerde bir terslik var. Sürücü de bozulduysa zaten var bir anormallik demektir.

• serkanc kullanıcısına yanıt
    Sürücüyü ben bozdum yanlışlıkla o benim hatamdı, elektronik cihazları çok zorlamaya gelmiyor, ardunio nun regülatörü yanmıştı onu değiştirmiştim, belkide farklı bir yerine daha birşey oldu, fakat şuan sorunsuz ısınıyor nozzle da bed de fazla ısınma ya da çabuk ısınmada söz konusu değil, durumı böyle çözdüm şimdilik bakalım.
    Gökhanda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama oda ilk defa benim gibisine rastladı:)
    Elektronik parçaları biraz hor kullanıyorum sanırım

• quote:

Sürücüyü ben bozdum yanlışlıkla o benim hatamdı, elektronik cihazları çok zorlamaya gelmiyor, ardunio nun regülatörü yanmıştı onu değiştirmiştim, belkide farklı bir yerine daha birşey oldu, fakat şuan sorunsuz ısınıyor nozzle da bed de fazla ısınma ya da çabuk ısınmada söz konusu değil, durumı böyle çözdüm şimdilik bakalım.
    Gökhanda elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ama oda ilk defa benim gibisine rastladı:)

:) Sürücüyü nasıl zorladınız merak ettim açıkcası. Gökhan yardım ede ede öğrenecek... Biraz daralsa da sorunu çözünce hoşuna gider :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanc

quote:

:) Sürücüyü nasıl zorladınız merak ettim açıkcası. Gökhan yardım ede ede öğrenecek... Biraz daralsa da sorunu çözünce hoşuna gider :)

Şimdi sürücüyü değiştirdim yine x ve extruder hareket etmiyor,motorları tek tek denedim hepsi çalışıyor,sanırım sıkıntı ardunio da onun regülatörü yaktığım zaman başka şeylerde oldu sanırım şimdi bide arduino almak lazım amma masraflı oldu yahu

edit: arduino regülatörünüde endstopları yanlış yere bağladığımiçin yanmıştı benim uno vardı onun regülatörü ile değiştirmiştim ama dediğim gibi başka yerlerinede birşeyler oldu çünkü 3 tane ramps kartında aynı problemi verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 22 Nisan 2016; 14:22:38 >

• Herkese merhaba,

Sigma3D ile olan birlikteliğim yaklaşık olarak 2 yılını doldurdu. Bu gün cihazın ekstruder dişlisinin yedeğini bastım ve bu parça benim cihazı kurduğumda ilk bastığım parçalardan biriydi (aşınabilir diye basmıştım, hiç aşınmadı :) ). Hala ilk parçalardan olduğu için onu saklıyorum ve bu günkü baskı ile yan yana koyarak bir resmini çektim. Hala kat edecek mesafe var ama nereden dereye demek istiyorum. Gerçekten de 3 boyutlu yazıcıda deneyim ve küçük mekanik modifikasyonlar ile baskı kalitesi çok değişiyor ve şu anda içinde 6 adet farklı marka 3 boyutlu yazıcı bulunan bir laboratuarda da çalışma fırsatı olan birisi olarak Sigma 3D'nin piyasadaki birçok cihaza göre çok daha kaliteli baskı alabildiğini belirtmek istiyorum.

Bu vesile ile cihaz ile tanışmamı sağlayan Özgür ve Serkan Bey'lere de teşekkürlerimi ve selamlarımı iletiyorum.

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrMaestro -- 23 Nisan 2016; 13:56:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DrMaestro

Herkese merhaba,

Sigma3D ile olan birlikteliğim yaklaşık olarak 2 yılını doldurdu. Bu gün cihazın ekstruder dişlisinin yedeğini bastım ve bu parça benim cihazı kurduğumda ilk bastığım parçalardan biriydi (aşınabilir diye basmıştım, hiç aşınmadı :) ). Hala ilk parçalardan olduğu için onu saklıyorum ve bu günkü baskı ile yan yana koyarak bir resmini çektim. Hala kat edecek mesafe var ama nereden dereye demek istiyorum. Gerçekten de 3 boyutlu yazıcıda deneyim ve küçük mekanik modifikasyonlar ile baskı kalitesi çok değişiyor ve şu anda içinde 6 adet farklı marka 3 boyutlu yazıcı bulunan bir laboratuarda da çalışma fırsatı olan birisi olarak Sigma 3D'nin piyasadaki birçok cihaza göre çok daha kaliteli baskı alabildiğini belirtmek istiyorum.

Bu vesile ile cihaz ile tanışmamı sağlayan Özgür ve Serkan Bey'lere de teşekkürlerimi ve selamlarımı iletiyorum.

Sizin de katkınız bu projed tartışılmaz. Sigma 3D ekibi olarak ben de bir teşekkürü size borç bilirim. Sizinle tanıştığıma ben de çok memnunum. Bu ilk baskı benim ilk çektiğim filamentler di mi ? O zaman çekim hassasiyeti 1.60-190 dı. Şimdi 1.72-.178 seviyelerine geldik. Bu konuda sabır gösterip bize destek olan herkese de teşekkürler.
    Çalışmalarınız konusunda bizimle paylaşabileceğiniz birşeyler olursa da çok sevinirim. En azından Sigma yazıcı nerelerde kullanılıyor görenler olur.
    Bu arada sizin araştırma ve arge gayretinize de hep hayram kalmışımdır.

• Arduino için firmware verebilir misiniz acaba serkan bey

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Thingverse'de var hocam. Sigma 3d'nin sayfasında.

• teşekkür ederim yeni arduino aldım ona attım yazılımı ve diğer arduino ile aynı problemleri verdi.
    şaka gibi gerçekten elimde 3 farklı ramps 2 farklı arduino ve problemler aynı.
    yatak problemini d8 ile d9 yerini değiştirerek çözdüm firmware ile ama extruder i hareket ettiremiyorum.X yerine bağladığım zaman mesela hareket ediyor yani motorda sıkıntı yok 3 farklı ramps ile denedim 3üde aynı problem bende d8-d9 gibi bunuda değiştireyim dedim ve
    #define E1_STEP_PIN 26
    #define E1_DIR_PIN 28
    #define E1_ENABLE_PIN 24

#define E0_STEP_PIN 36
    #define E0_DIR_PIN 34
    #define E0_ENABLE_PIN 30

bu şekilde ayarladım motor sürücüsünün yerinide değiştirdim fakat yine çalışmadı.
    motor sürücülerini kontrol ettim hepsinin üzerinden 12v akım geçiyor.
    benim problemim ne olabilir yahu?

EDİT: yabancı kaynaklara baktım benim gibi aynı problemi yaşayan birçok kişi var fakat sigma için çözüm yok doğal olarak, bu problemi nasıl çözeceğim?
    https://www.google.com.tr/search?q=extruder+not+working&oq=extruder+not+&aqs=chrome.4.69i57j0l5.8764j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 24 Nisan 2016; 11:00:02 >

• Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    Extruder ısınmadan extruder motoru hareket etmez. Öncelikle hotend i ısıtın sonra hareket edecektir.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler vizelerim geldi bunla uğraşmaktan pek ders çalışamadım sonraya bıraktım artık

• Yazıcı sonunda bitti z ekseni takılma sorununu hallettim.
    Onun dışında ilk resimde görülüyor baskıya ilk başlarken filament atmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
    2. Baskım hala devam ediyor bitince resimlerini koyarım.
    Buda kısa bir video :)
    https://youtu.be/KptCfn4M180

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jamiryuu -- 27 Nisan 2016; 21:36:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jamiryuu

Yazıcı sonunda bitti z ekseni takılma sorununu hallettim.
    Onun dışında ilk resimde görülüyor baskıya ilk başlarken filament atmıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
    2. Baskım hala devam ediyor bitince resimlerini koyarım.
    Buda kısa bir video :)
    https://youtu.be/KptCfn4M180

Elinize sağlık güzel baskı olmuş. İlk başlarken filament atmıyor derken dışarıdan geçen borş bir katman atmıyor musunuz ? Skirt diye geçer programda.

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.