Şimdi Ara

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.621
Cevap
125
Favori
210.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jamiryuu

Mr105/685 rulmanın iç çap dış çap kalınlığını bilen var mı ?
    2 yere sordum ölçü getir dediler.

685 rulman kolay bulundugu ıcın Mr105e gore muadıl onu seçtik. 685 bulmanız çok kolay.
  • Teşekkürler
  • Arkadaşlar sigma 3d için elektronik aksamın yazılımının nasıl yapıldığı ile ilgili kaynak video önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_exelance_25

Arkadaşlar sigma 3d için elektronik aksamın yazılımının nasıl yapıldığı ile ilgili kaynak video önerir misiniz ?

Yazılımın nasıl atıldığı demek istediniz sanırım...
    https://www.youtube.com/watch?v=nZAqgStiEsY
    firmware dosyasina dahttp://www.thingiverse.com/thing:817504 bu sayfadan ulasabilirsiniz...
    Aslinda tek yapmaniz gereken firmware dosyalarina indirip, Marlin,ino dosyasini acip, portu ve Arduino Mega secip upload demek... Ama video da detayli bahsedilmis.

• Merbalar son durum bu sıkıntı bitti gibi fakat ince uzun yapılar hep sıkıntı nasıl baskı alıyorsunuz ince uzun yapılara misal benim baskıda geminin bacası olmadı gibi
    Bu mesaja eklenen görseller:

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

• mercyofgod M kullanıcısına yanıt
    Minimum katman süresini artırım dilimleme proğramından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mercyofgod

Merbalar son durum bu sıkıntı bitti gibi fakat ince uzun yapılar hep sıkıntı nasıl baskı alıyorsunuz ince uzun yapılara misal benim baskıda geminin bacası olmadı gibi

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

Katman sogumadan ust katmani atinca sonuc boyle oluyor. Dedigi gibi minimum layer time kismini artirinl bu arada hotendlerde sorun kalmadi dimi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok sukur suan sikinti yok gibi tabi arada oluyor ama olayi cozdum fansiz calistirmadigim surece sorun sifir.dilimleme programindan sureyi 15 sn ayarladim ama yetersiz geliyor sanirim 20 ye arttirip deniyecem.cok saolun sayenizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben sigma 3d yapacagim en güncel malzeme listesi ve en güncel yapım aşamları nerede link verebilir misiniz
    Teşekkürler

• Merhaba

Parça listesinihttp://s3.dosya.tc/serv...T_v40_11022016.pdf.html
    Bu adresten indirebilirsiniz. 3dprintermacerasi.com da eski de olsa anlatım var, bazı parçalar güncelledi forum konumuzu baştan aşağı okursanız size yardımcı olacaktır.

Kolay gelsin

• Sigma3D olarak aylardır desteklediğimiz yarışma gerçekleşti :)

http://www.darussafaka.org/haberler/2016/turkiye-nin-liselerarasi-ilk-3d-yazici-atolyesi-ve-yarismasi
  • Ozo3d Printer....
    Fuara gelenler görmüştü. uzun zamandır fotoğfralarını koyamadım. Hem Çift kafa, hem de corexy. Z

3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

Düzeltme : Makinanın ismi Ozo3d. Özgür beyin tasarımı olduğu için. Makina deneme için bende sadece.
     3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source ) 3D Printer Projesi ( Sigma3d ) ( Open Source )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanc -- 17 Mart 2016; 18:35:52 >

• Serkan Bey bir yazıcı için seçim ve araştırma yapıyordum, core xy sistemli veya sigma 3d ve abbas arasında gidip gelirken bu yazıcıyı gördüm. Bilgilerine nereden ulaşabilirim.
  • Çok güzel gözüküyor @serkanc @ozgurtheking ellerinize sağlık abim. Makina da ince ince düşünülmüş herşey.
    Z baskı yüksekliği ne kadar abi ?

Hotend iç çapı bizim sigma hotend ler ile aynı mı yoksa 3 mm mi ? Bowden extruder da 1.75 sorun oluşturuyor diye okumuştum da bir yerde.

Birde filament makaralarını nereye asıyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Çok güzel gözüküyor @serkanc @ozgurtheking ellerinize sağlık abim. Makina da ince ince düşünülmüş herşey.
    Z baskı yüksekliği ne kadar abi ?

Hotend iç çapı bizim sigma hotend ler ile aynı mı yoksa 3 mm mi ? Bowden extruder da 1.75 sorun oluşturuyor diye okumuştum da bir yerde.

Birde filament makaralarını nereye asıyoruz ?

Özgürün eline sağlık :) 1.75 bowden sorun yapmadı bana hiç. Z baskı yüksekliği 210 mm. Makaraları extruderlerin olduğu yere asmak lazım yan olarak.:)
    Makina bassin da...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

Serkan Bey bir yazıcı için seçim ve araştırma yapıyordum, core xy sistemli veya sigma 3d ve abbas arasında gidip gelirken bu yazıcıyı gördüm. Bilgilerine nereden ulaşabilirim.

Su an sadece prototip makina var, aslinda maker fuarinda da makina calisiyordu. Su an ogrenmek istediklerinizi bana sorarak ulasabilirsiniz.
  • Gercekten cok guzel elinize saglik.Bu tasarimda acik kaynak kodlu olacak mi

• mercyofgod M kullanıcısına yanıt
    merakla beklenen soru :D
  • serkanc kullanıcısına yanıt
    Evet gerçekten de diğer arkadaşların sorduğu üzere, yine açık kaynak kodlu mu olacak, ve tabii muhtemel takvim nedir. Şu an sadece arduino, ramps vb gibi elektronik bileşen topluyorum. Core xy sisteme karar verdim gibi, Sigma XY çok iyi bir başlangıç tercihi olacak benim için. Hele arkasında sizler gibi emek verip bu emeğin sonucunu ilgi ve istekle paylaşan arkadaşlar olunca...
  • Arkadaşlar,

opensource konusunu destekliyoruz ancak bu ciddi bir sorumluluk,
    yeterince denenmemiş, aylarca çalışıp kendini ispatlamamış bir tasarımı yayınlayamayız ki bu kadar denemedik.
    Kendi işlerimizin yoğunluğu nedeniyle gelişme çok yavaş ilerliyor malesef, bunlar bizim hobimiz, asıl işimiz değil.

Şu aşamadaki halini isteyen olursa *.IGS ya da *.STP olarak kaynak dosyalarını e-mail atabilirim.
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.