Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar, mümkünse dilimleyici ayarlarınızı atabilir misiniz?
  • Bu da benim sayfamdır arkadaşlar. Takip ederseniz sevinirim.
    https://www.instagram.com/aksiz3d

.

(
    )

.

(
    )

• Arkadaşlar yeni başlayan bir kullanıcıyım güncel olarak toplamak istersem kaynak olarak nelere ihtiyacım olur. Motorlar zaten belli önemli olan kart ve motor sürücüleri birde extruder acaba tavsiyeleriniz neler olur. Atmega 2560 mı? MKS GEN V1.4 mı? Motor sürücüsü olarak oneriniz nedir? Birde extrududer şu an icin aklima takılanlar arasında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Yaptığınız yazıcının modelini bilmediğim için genel konuşuyorum.

MKS GEN1.4 öneririm, zaten üzerinde yine benzer bir işlemci takılı. Artısı tüm komponentlerin bir arada ve uyum içinde çalışması. Bütçeniz varsa X ve Y ekseni için TMC serisi sürücü alın örn TMC 2130 gibi. Sessiz bir yazıcı elde edersiniz. Z ve Extruder için DRV8825 yeterli olacaktır.

Extruder için titan extruder öneririm.
  • Cevabınız için teşekkür ederim. A4 yada a4 ebadından biraz daha büyük ölçülerde yapmayı planlıyorum. Toplayarak yapıcam :) bakalım yavaştan siparişleri vericem. Dikkat etmem gereken başka neler var acaba

• ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Dünya genelinde var olan yazıcıların büyük çoğunluğu 20 cm3 baskı alanı sunar. A4 boyutunda çıktı almak isterseniz özel ölçüler ile tekrardan yapacağınız yazıcıyı planlamanız ve üretmeniz gerekir.

Öncelikle çok yapılmış standart ve kaynağı bol bir yazıcıyı hayata geçirin sonrasında özel ölçülerde yeniden çalışmalar yapmak sizin için daha rahat olacaktır.
  • İyi günler.Lisede öğretmenim.okula 3d yazıcı almak istiyoruz.Bütcemiz 5bin lira.Modeller tasarlamak öğrencilerin hayallerini 3 boyuta dönüştürebilecek sağlam sarf malzemeleri çok pahalı olmayan kullanım sırasında tıkandı ısındı kalibrasyonu bozuldu vs gibi sorunlarla bizi uğraştırmayacak bir printer önerebilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.

• ototube kullanıcısına yanıt
    CR10S PRO

• quote:

Orijinalden alıntı: ototube

İyi günler.Lisede öğretmenim.okula 3d yazıcı almak istiyoruz.Bütcemiz 5bin lira.Modeller tasarlamak öğrencilerin hayallerini 3 boyuta dönüştürebilecek sağlam sarf malzemeleri çok pahalı olmayan kullanım sırasında tıkandı ısındı kalibrasyonu bozuldu vs gibi sorunlarla bizi uğraştırmayacak bir printer önerebilirmisiniz.Şimdiden teşekkür ederim.
    Gorseldeki ürün nasıldır?
    |3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

• ototube kullanıcısına yanıt
    Gayet güzel bir üründür. Firma sahibi Mehmet SÜTAŞ bey de çok ilgilidir. Alacağınız ürünün arkasında sağlam bir firma olduğunu ve her aşamada destek bulabileceginizi bilin. Kafanız rahat olsun yani, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

• İlgilenen varsa JGAurora A5, çok sayıda yedek parça ve çeşitli renklerde filament satıyorum.Sahibinden de ararsanız görürsünüz. Fiyatta yardımcı olurum.
  • Arkadaşlar Ender3 Pro mevcut ona ANYCUBIC Flexible 1.75mm ABS Filament aldım ancak ürün kırılıyor nedeni ne olabilir?

Bu ayarlarda da denedim.
    Nozzle: 240
    Hotbet: 110
    -
    Nozzle: 225
    Hotbet: 110
    -
    Nozzle: 225
    Hotbet: 90
    -
    Nozzle: 210
    Hotbet: 70
    -
    Nozzle: 210
    Hotbet: 65

[simage]https://i.imgyukle.com/2019/09/04/oONTPe.jpg[[/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broon -- 4 Eylül 2019; 17:10:41 >

• Broon kullanıcısına yanıt
    ABS basılırken ortam ısısına çok dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle parça soğutma fanının kapalı olduğundan emin olunuz. Baskıyı olabildiğince yavaş basmaya özen gösteriniz. Yazıcıya doğrudan hava üfleyen bir vantilatör yada klima olmamasına özen gösteriniz.

Eğer hala problemleriniz devam ederse yerli olarak ürettiğimiz ve bu tip kırılmaların yaşanmadığı PowerABS filament den size numune göndereyim bir de onu deneyin.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler hocam sanırım soğutma fanı çalışıyor abs basarkende onu kapatıp deneyeceğim. Filamentide araştırarak almıştım ender3 te kullananlar var diye, ancak soru cevap yapamadığımdan problemi anlamamıştım.
    hocam soğutma fanı kapalı 65 derece yatak sıcaklığında (manyetik yatak olduğundan 60 diyelim) parça yataktan ayrılıyor tutmuyor yani. Kırılmalar fandan dolayı diye tahmin ediyorum yatak problemini de çözersem en azından küçük parçalar basarım boşa gitmez.

Yerli bir filament üretildiğini bilmiyordum. Mevcut filamentlerimden sonra denemek isterim.
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    hocam ürün duruyorsa ilgileniyorum
  • gnr.strk G kullanıcısına yanıt
    Satıldı malesef.

Yaklaşık 2 yıl önce power abs almıştım.Hala bitmedi ara ara birşeyler basıyorum hiç kırılma yaşamadım.Zehirlemese çok güzel filament aslında.

Edit:Hocamhttps://www.thingiverse.com/thing:1347129 bu linkteki parçayı basıcam ama uzun aralıklarla yazıcıyla ilgilendiğim için ayarları unuttum siz hangi ayarlarda basardınız bunu ? dolluluk draft vs hiç hatırlamıyorum hep eski ayarlarla basıyorum genelde ama bu aralar yine ilgilenmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmin -- 30 Eylül 2019; 18:19:46 >
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Küçük bir baskı olacağı için 216 derece hotend, 30mm/s hız ile yavaşça basmak lazım. Bu tip baskıları aslında abs ile değil pla ile basmak daha doğru. Çünkü fan ile anında dökülen filamenti soğutma imkanımız oluyor. Böylelikle ince detayları daha iyi elde ediyoruz. 100 mikron ve altı deneyebilirsiniz, desteksiz basabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Saolun hocam.Ben power abs ile fanıda çalıştırıyorum hep fan çalıştırmamak mı gerekiyor normalde?
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.