Şimdi Ara

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021 (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
6.921
Cevap
191
Favori
287.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusuforhan

Hareketli bir extruder kullanıyorsanız motora giden kabloyu kontrol edin ya kabloda çatlak yada motor giriş pinlerinde temassızlık vardır.

Sürücülerinizi fan ile baskı süresince soğutun.
    Baskı başladıktan bir müddet sonra 10-20 saniye aralıklara durmaya başlıyor. Sürücüde ısınma yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Heysenfatih H kullanıcısına yanıt
    Diğer eksenler harekete devam ederken sadece extruder duruyorsa dediğim gibi kablo ve soketleri kontrol edin. Eğer makina tamamen duruyorsa dilimleme ayarlarınızı kontrol edin.
  • yusuforhan kullanıcısına yanıt
    kablodan kaynaklı bir sorun değil. Her baskıda belli bir yerde duruyor çünkü. birkaç saniye aralıklarla durup devam ediyor. slic3r ile dilimlemeyi denedim ama sorun hala devam ediyor. yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum.

• .

(
    )

Ender 3ten aldigim baski

• Arkadaşlar merhaba,

3 boyutlu yazıcı yapmak isteyenler için kendime aldığım ve fırsat bulamadığım için malzemeleri uygun fiyattan satıyorum. İlgilenen arkadaşlar için linki aşağıya bıraktım
    https://forum.donanimhaber.com/3d-printer-3-boyutlu-yazici-malzemeleri--137910183
  • Arkadaşlar Herkese merhabalar, benim yazıcım sigma 3D

Benim sorunum motorların çalışmaması NEMA 17 motor kullanıyorum
    kartım MKS GEN 1.4 diğer bütün bileşenler çalışıyor. Fakat yazılımdan motorlara hareket veremiyorum.
    Bu arada sürücüleri de A4988 kodlu sürücüler

Akım ayarlarını yapmaya çalıştım fakat beceremedim AVOMETRE ile her ölçümde farklı sonuçlar alıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Bilen yokmu hiç??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Sigma3d marlin yazılımının son halini bulamadım. Eski postlarda aradım ama sank eski gibi geldi. DRV8825 için son halini nasıl bulabilrim?
  • alfawise u 20 kullanıyorum baskıyı pause yapıp devam ettikten sonra bir miktar bosluk bırakıyor filament ittiği halde nozzle dan çıkıs olmuyor beklerken sızan filament yüzünden diyerek devam etmeden önce bir miktar filamenti bosa akıtıp devam ettirdiğimde yine aynı sıkıntı oluyor

|3D Printer| Hakkında Açık Paylaşım Konusu Güncelleme: 11.06.2021

bunu yazdırıp extruder üstüne taksam baskıya devam ettirdikten sonra elle ittirsem fazladan extruder step motoruna zararı olur mu aceba?

• akcanon kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam hangi ayarlarda hangi filament markası ile ulaştınız bu sonuca?
  • Arkadaşlar merhaba,

Ender 3 yazıcım var. Tablasını değiştirmek istiyorum. Videolarda falan cam kullanıldığını gördüm. Birkaç yere baktım bazıları normal cam, bazıları borosilikat cam kullanmış. Hatta ayna kullananlar bile var. Hangisini kullanmak daha doğru olur? Üçünden birini kullandığımızda modelin cama yapışmama sorunu olur mu? Yorumlarda bazılarında yapışmama sorunu olmamış bazılarında olmuş. Önerileriniz nelerdir?
  • arkadaşlar 2d duvar süsleri için büyük çıktı almak istiyorum bu baskıları parçalı yazmanın kolay yolu nedir? yani yazıcımın baskı alanı 30x30 ama ben 1 metre baskı istiyorum örneğin cura yada başka bir program mı gerekiyor

bir de dilimleme için cura kullanıyorum aynı objede birden fazla katman yüksekliği kullanabilir miyim? Yani ilk 10 katmanı 0.3 sonraki 10 katmanı 0.2 gibi... öyle bir ayar var mı biraz baktım ama göremedim herhangi bir açıklama da bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NocHe -- 24 Mayıs 2019; 12:9:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NocHe

arkadaşlar 2d duvar süsleri için büyük çıktı almak istiyorum bu baskıları parçalı yazmanın kolay yolu nedir? yani yazıcımın baskı alanı 30x30 ama ben 1 metre baskı istiyorum örneğin cura yada başka bir program mı gerekiyor

bir de dilimleme için cura kullanıyorum aynı objede birden fazla katman yüksekliği kullanabilir miyim? Yani ilk 10 katmanı 0.3 sonraki 10 katmanı 0.2 gibi... öyle bir ayar var mı biraz baktım ama göremedim herhangi bir açıklama da bulamadım.
    parçalı basma olayını kendin çizim programıyla halledebilirsin diye düşünüyorum.
    Katman ayarları var.Biraz karıştır şuan kendi pc de değilim gösteremiyorum.
  • Merhaba 3d yazıcı konusunda yeniyim.Alfawise ex8 3d yazıcı aldım kurulumu tamamladım fakat aynı bu videodaki sorun oluyorhttps://www.youtube.com/watch?v=n9MCPUc62Ac .Y motor boşa dönüyor tabla switche değmiyor.Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wetafx

Merhaba 3d yazıcı konusunda yeniyim.Alfawise ex8 3d yazıcı aldım kurulumu tamamladım fakat aynı bu videodaki sorun oluyorhttps://www.youtube.com/watch?v=n9MCPUc62Ac .Y motor boşa dönüyor tabla switche değmiyor.Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz?
    içim cız etti neden durdurmadın.Elle sensörü kapatınca duruyor mu?
    CEvap evet ise yerleşimi yaparken motor çarpmadan sensrü kapatabileceği bir pozisyonda bağla.
    Hayır ise o zaman sensör bozuk veya pini yanlış olabilir.x ekseni yerine y ekseni pinine takmı olabilirsin.

• bende bir 3d yazıcı topluyorum.
    marlin fw kullanmayı planlıyorum. ekran ve trimpot bağlamak istemiyorum.
    başlangıçta doğrudan pc'den sonradan da raspberry pi octoprint ile kullanabilirmiyim ?
  • orcnd kullanıcısına yanıt
    pcden kullanırsında öbürünü bilmem.
  • Arkadaşlar bir yıl beklemiş filamenti sorunsuzca kullanabilir miyim yoksa sıkıntı çıkartır mı bana?

Kutusu açıldı. 2-3 hafta kadar kullanıldı. Geri kalanı ise içinde geldiği plastik paketin içine koydum. Paketin içine yanında gelen silika jel paketini de koyup bantladım (Çok iyi bantladığımı zannetmiyorum %100 izole olmamış olabilir ama en azından hava ile temasını büyük oranda kesmesi lazım). O zamandan beri bekliyor. Sanırım bir yıl kadar olmuştur.
  • benimde aynen duruyor.kullandın mı hocam.Bir hevesle yaptık yazıcıları kullanmıyoruz:D
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Şimdilik duruyor hocam 2 hafta kadar sonra düzgünce ilgilenmeye başlayabileceğim sanırım ama merak ettim filament bana sorun çıkartır mı diye
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.