Şimdi Ara

3D Max Kart Tasarım / Materyal ve Substance Soruları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstatlar merhaba, altta görmüş olduğunuz oyun kart tasarımlarım var sorum şu acaba bu modellemeler doğru düzgün bir şekilde mi yapılmış bunu nasıl öğrenebilirim, ikinci sorum ise altta örneğini verdiğim substance materyali gibi bir materyal atadığımda modelde saçma sapan şekilde çıkıyor, unwrap işlemini mi yanlış yapıyorum bilemiyorum. Bu sorularımda cevabı bulabilmem için bana yardım edebilirseniz sevinirim.

Çerçevede olmasını istediğim materyal örneği;

• "saçma sapan şekilde çıkıyor" derken ?

• Evet haklısınız bir resim eklemeliydim, bunu yazarken demek istediğim uv mapping yapıp substance de mataryel atadığımda herşey yolunda gözükmüyor yani beklediğim etkiyi bir türlü yakalayamadım, bir çok kez yeniden unwarp yaptım tekrar tekrar fakat bir türlü istenilen işte bu denilen materyalin modele tam oturduğu görüntüyü yakalayamadım, bununla ilgili bir görsel paylaşacağım kısa zamanda.

Bir süre sonra, bir türlü istenilen görüntüyü elde edemememin sebebini modelin yanlış modellenmesi mi yani topology sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Bu konudaki görüşünüz nedir? Modellemede sıkıntı oldğu için materyal attığımda kötü gözükebilir mi ? Konuyu okuyanların değerlendirebilmesi için edgeleri gösteren bir detay görseli eklemiştim.

@iGroN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Runoart -- 21 Şubat 2022; 16:29:29 >
  • Büyük ihtimalle uv'dendir ama kaplamayı objeye attığınız programdaki uv ayarlarından da olabilir.

Oyununuzda bu yüksek poligonlu kart objesini mi kullanacaksınız ?

Kasmasın diye, highpoly to lowpoly yapılır oyunlarda, bilmiyorum biliyor musunuz.

Üçbeş karttan bişey olmaz derseniz tamam.

• Ufak kusurlar mevcut fakat çalışmanızın kötü olduğunu söyleyemem.

Bunun için nasıl bir sorun çıkarttığını paylaşırsanız ona göre yorum yapılabilir.

Ayrıca 2D görünüm kullanacaksanız 3D çizmeniz @limbesh arkadaşın dediği gibi poligon açısından uygulamada ağırlaştırıcı olacaktır.

Yok çizimleri resim formatında alarak kullanıyor, sadece tasarım için 3D çalışıyorsanız sorun değil tabi.

Bir de kurdelalarınız simetrik değiller sanırım, düzgün olduğunu düşündüğünüz tarafını mirror ile çoğaltabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.