Şimdi Ara

3D Blu-ray Film nasıl izlenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
19.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni aldığım lg 3d led tv de bir kaç 3d mkv formatlı film denedim gayet iyi sonuçlar aldım. Bunun üzerine denemek için gittim 35 gb boyutundaki Harry Potter and the Deathly Hallows part 1' in 3D bluray iso' sunu internetten indirdim. Sonra baya uğraştım bir sürü media player denedim ve en sonunda totalmedi theatre ile filmi menüsü ile herşeyi ile düzgün bir şekilde çalıştırdım. Son olarakta notebook' uhdmi üzeriden tv ye bağladım. Buraya kadar her şey güzel. Ama sorun şu ki 3D diye indirdiğim filmi bir türlü 3D onatamıyorum. 2Doynatırken sıkıntı yok gayet düzgün. Şimdi sorum şu;

Acaba indirdiğim film 3D blu ray değil de normal blu ray mi? (zamundadan indirdim ve 3d yazıyordu)
    Peki filmin 3d olup olmadığını en kesin hangi yöntemle anlarım?
    Bir de eğer film 3d bluray ise 3d sini nasıl aktif edeceğim? Film menüsünden seçenekler arasında 3D seçeneği gibi bir şey yok?
    Hangi oynatıcı işimi görür bu tip bir durumda?

Yaklaşık 10 saattir uğraşıyorum, yardımcı olacak arkadaşa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Ekran kartının hdmi 1.4 çıkışı olması lazım, bide doğru biliyorsam 3d bluray için hdmi 1.4 kablo lazım. Tv 3d sinyal yok faln diyebilir bu yüzden eğer öyle bişey diyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Ekran kartının hdmi 1.4 çıkışı olması lazım, bide doğru biliyorsam 3d bluray için hdmi 1.4 kablo lazım. Tv 3d sinyal yok faln diyebilir bu yüzden eğer öyle bişey diyorsa.

Evet çok doğru, ekran kartınızın uyumlu olması, aynı zamanda HDMI çıkışın kesinlikle 1.4 uyumlu ve kablonuzunda aynı özellikte olması şart ayrıca Total Media'nında 3D özellikli olması varsa ayarlarının önceden yapılması benimde aklıma gelenler bunlar kolay gelsin.
  • quote:

Ekran kartının hdmi 1.4 çıkışı olması lazım, bide doğru biliyorsam 3d bluray için hdmi 1.4 kablo lazım. Tv 3d sinyal yok faln diyebilir bu yüzden eğer öyle bişey diyorsa.

cevabın için teşekkürler ama tam yardımcı olmadı yanıtın. Daha doğrusu bir kaç soru işareti daha oluşturdu bende?
    Bilgisayarımın veya hdmi çıkışını 1.4 versiyon olup olmadığını nasıl anlayacağım?
    Bir de eğer hdmi 1.4 değilse bluray 3d film izleyemezmiyim?
    Bir de daha önce bluray 3d film izleyenlere sorum şu olması gereken nedir? Yani mkv 3d filmlerde yanyana yada altalta iki görütü birden tvv ye yansıtılıyor ve sizde kumandanızda ki 3d tuşuna basıp filmi 3d olarak izleyebiliyorsunuz. Bu durum 3d bluray filmlerde de aynı mı?
    Çünkü denemediğim media oynatma programı kalmadı ama hiç bir şekil görüntüyü 3d olarak izleyemedim. 2d olarak sorun yok ama 3d olarak izleyemiyorum. 35 gb lık iso dosyası elimde kaldı. Şunu halledip bluray 3d filmin nasıl olduğunu test etmek istiyorum ama nafile yardımıc olun lütfen bayadır uğraşıyorum ve internette bu olayla ilgili yeterli kaynak yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

quote:

Evet çok doğru, ekran kartınızın uyumlu olması, aynı zamanda HDMI çıkışın kesinlikle 1.4 uyumlu ve kablonuzunda aynı özellikte olması şart ayrıca Total Media'nında 3D özellikli olması varsa ayarlarının önceden yapılması benimde aklıma gelenler bunlar kolay gelsin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Kullanıdığım tv lg 37lm611s. Bir sorum daha olacak indirdiğim bluray isosunun 3d olup olmadığını anlamanın en kesin yolu nedir? Artık indirdiğim filmden şüphe ediyorum. 35gb şu filmi denemek istiyorum.

• Ekran kartının modeli belirler pek eski olmayan bi notebook ise hdmi 1.4 çıkışı olması lazım. hdmi 1.3 kablo ile temiz 3d iso izleyemezsin mutlaka sorun çıkartır. Mediainfo / gspot gibi programlarla Iso içindeki en büyük video dosyasına bak, 2.375:1 steroscopic vs. gibi şeyler yazıyor olması lazım.
  • @trapattoni Güzel kardeşim BD3D izlemek için HDMI kablonuzun 1.4 standart'ta olması ve PC'den izleyeceğinize göre ekran kartınızın 3D özellikli vede 1.4 çıkışlı olmassa olmazdır. İndirdiğiniz dosyanın 3Dliğinden şüphe ediyorsanız, POWEISO'yu indirip kurun ve programı açıp bu dosyayı açın aynı BD'lerdeki gibi BDMV Klasörünü göreceksiniz bunuda açın yine bd'ler gibi bir sürü klasör çıkıcak bunların içinden STREAM klsörünü açın ve en başta SSIF diye bir klasör göreceksiniz bu 3D olduğunu gösterir diğer dosyalar bilindik m2ts dosyalarıdır bu şekilde 3D olup olmadığını garantili olarak öğrenirsiniz.
  • power dvd programının son versıyonları 3d iso destekli..ekran kartınızın cıkışı hdmı cıkışlı ise 1.4 olmadanda ızlersın 3d yı.yanlız makınanızın gucu yeterli gelmeyebilir.power dvd de 3d ayarları vardır fılım başladığında tv nızde 3d ıse otomatıkde geçebilir bazende sızın ayar yapmanızı ısteyebılır.power dvd oynatıcıda ekranın altında 3d butonu gorunur,tıkladığınızda kendısı ayarları yapmış ise otamatık başlayabılır..yanı 1-4 şart değil 3d için..kolay gelsin.
  • Arkadslar Lg 37611s aldım tv ye 3d li animasyon filmini calistirdigim da goruntu netligi yok bulanik gorunuyor gözlüklerde de sorun yok servisi aradım Ayarlara bakın dedi baktım ama yine aynı sizce ne yapmam gerekiyor
  • bende samsung 55 inç lik ES7000 var 3d film indirdim ama 2d gösteriyor(TV 3D dir)
  • cevap bekliyorum

::::::DD _________________________________________________________

İMZASIZ
  • KAYITLI ÜYELER CEVAP LAZIM 2 DK CEVAPLAYIN

• THAİ FUN CEVAPLA BİYİYOSAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamzazibo -- 4 Mart 2013; 19:06:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamzazibo

bende samsung 55 inç lik ES7000 var 3d film indirdim ama 2d gösteriyor(TV 3D dir)

Half sbs veya over-under denilen ve normalde iki aynı görüntünün yanyana yada alt üst olacak şekilde görünen filmleri indireceksin.Muhtemelen red-cyan denilen ve renkli karaton gözlüklerle izlenebilen 3D film indirdin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorun çöözülmüştür YARDIMLARINIZ İÇİÇN TEŞEKKÜR EDERİM
  • Hocam sorunu nasıl çözdünüz kafayı yiycem çözüm arıyorum saatlerdir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

Hocam sorunu nasıl çözdünüz kafayı yiycem çözüm arıyorum saatlerdir :)

Senin sorunun tam olarak nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

Hocam sorunu nasıl çözdünüz kafayı yiycem çözüm arıyorum saatlerdir :)

Senin sorunun tam olarak nedir?

3d iso izleyemiyordum hallettim. dvdfab ile olayı çözdüm
  • aynı sorun bende de var ve davam ediyor. LG660S aldım bununla beraber HMI v1.4 kablo aldım yan yana 3D lerde sorun yok fakat iso dosyalarında 3d izleyemedim.ilk indirdiğim filmde sanırım yanlış indirmişim diye sildim 2. de de izleyemeyince bir sorun olduğunu anladım bir çok 3d film oynatan blu ray program indirdim ama çalıştıramadım sadece 2d izleyebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaynak

quote:

HOCAM ÖNCELİKLE SELAMLAR OLSUN BU İKİ EKRAN KARTI 3D DESTEKLİ VE 1.4 HDMI OLDUĞUNU YABANCI KAYNAKLARDAN BAKTIM HER İKİSİNDEN BİRİNİ ALIP YENİ ALDIĞIM (LG 50LF650V 3D SMART)'TV'YE PC Yİ BAĞLAYIP 3D ISO İZLİYEBİLİRMİYİM, BAKINIZ:3D'TV LER ZATİ 1.4 HDMI DESTEKLİ, MSI GT730 HDMI 1.4a DOLAYISIYLA ASUS GT730 DA HDMI 1.4 DESTEKLİYOR, VE AKABİNDE TV'İLE PC'Yİ BAĞLAYIP 50'İNÇ BİR PANEL OLARAK YANİ MONİTÖR OLARAK KULLANICAM EKRAN KARTLARI BU HOCAM

MSI GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

Asus GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

BU MSI GT730 TEKNİK ÖZELLİKLER :http://www.msi.com/product/vga/N730-2GD3.html#hero-specification

BU ASUS GT730 TEKNİK ÖZELLİKLER:http://www.heise.de/preisvergleich/asus-gt730-2gd3-gf108-2gb-ddr3-vga-dvi-hdmi-90yv06k0-m0na00-a1131871.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gt730-ddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gt730-ddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 24 Eylül 2015; 23:18:39 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.