Şimdi Ara

39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
262
Cevap
1
Favori
112.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kısa dönem olarak 12 sinde ordayım.

ingilizce öğretmeniyim. öğretmenlik çıkma ihtimali ne orada artı bana sorduklarında sanırım 2 tane gidilebilecek yer var mehmetçik dershanesi için, osmaniye ve iskenderun diye. ikisinde de sivil elbise mi giyiliyor : )
  • sELAM ARKADAŞLAR BENDE ANKARADAN GELİYORUM İSKENDERUNA BENİM SINIFIMDA BAKIM GÜZEL BİR ASKERLİK BİZLERİ BEKLİYOR SCEMİLİK ÇOK EĞLENCELİ GEÇECEK GEÇEN SENE AYNI YERDE ARKADAŞIM YAPTI ONDAN ÖĞRENDİKLERİME GÖRE SICAK BİR YER BİZİ BEKLİYOR HERŞEYİ ORDFA BİZE VERİYORLARMIŞ FAZLACA BİRŞEY GÖTRÜMEYE GEREK YOKMUŞ BÜTÜN İHTİYAÇLARIMIZI GENE TUGAYIN İÇİNDE KARŞILIYA BİLİYORMUŞUZ SINIFI PİYADE OLAN ARKADAŞLAR SİZLER ACEMİLİKTEN SONRA HUDUTA GÖNDERİLECEKSİNİZ 10-15 KİŞİLİK KARAKOLLARDA TERMAL KAMERADA KAÇAKÇI GÖZETLEYECEKSİNİZ. BENİM GİBİ SINIFI BAKIM OLAN ARDAŞLAR BİZ BÜYÜK İHTİMALLE AYNI YERDE DEVAM EDECEĞİZ ASEKRLİĞİMİZE İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN YARIN GÖRÜŞMEK ÜZERE ARKADAŞLAR.
  • Arkadaşlar merhaba sabah saat 6 da sabiha gökçen havaalınından uçağa binip 39. mekanize piyade tugayına gidicem, yarın teslim oluyorum. sabah 8 de orda olucam eğer benim gibi arkadaşlar varsa orda buluşalım herkese iyi teskereler dilerim...
  • NERDEYMİŞ BU TEVSİR ÇAY BAHÇESİ ARKADAŞIM????
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

bişey sorabilir miyim? kantinde telefon kartı satılıyomu? kuzenim kart almayı unuttu acemiliğe gitti yemin törenine kadar çıkamazmış. nası ulaşacağımızı şaşırdık... :( kantinden vs telefon kartı bulamaz mı? yada biz arayamaz mıyız ordan ama hangi tabur vs bilmiyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: svgg

quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

bişey sorabilir miyim? kantinde telefon kartı satılıyomu? kuzenim kart almayı unuttu acemiliğe gitti yemin törenine kadar çıkamazmış. nası ulaşacağımızı şaşırdık... :( kantinden vs telefon kartı bulamaz mı? yada biz arayamaz mıyız ordan ama hangi tabur vs bilmiyoruz...

Belki şimdi haber almışsınızdır ama gene de yazayım,
    329, dönem olarak orda telefon kartlarını kantinde ben satardım, Özellikle acemilerin geldiği zamanlar kart bulma sıkıntısı olabiliyor ama çok da uzun sürmez, tahminim 335 ler gitmeden stok yapmışlardır zaten..
    Orada bine yakın kd eğitim yapıyor o yüzden telefon kulübelerinde sıraya girmek gerekiyor bazen bir telefon için 1 saat beklediğiniz olabilir, o yüzden ilk 1-2 gün arayamamıştır sizi, ama merak etmeyin kışlaya girdikten sonra kendisi güvendedir ne yapar eder arar:)

• Arkadaşlar her manga için bir kıdemli seçerler sakın ha öne atılmayın. Her içtimada milleti say kağıda yaz komutana ver uğraşıp durursunuz. Benden söylemesi.
  • Ayrıca ben tank taburunda kalmıştım. En güzel yanı akşam marketten cips kola alıp denize karşı arkadaşlarla oturup yemekti. Onun dışında büyük bir hamamı vardır tugayın. Muhakkak gidin bolca sıcak su var arkadaşlarınızla su dökünüp rahatlarsınız. Tugay da kalanlar çok şanslı. Her hafta çarşı izinleri olacak. Ayrıca imkanı çok tugayın orada yediğim yaş pasta ve baklavaların haddi hesabı yoktu. Tabi ben hudutta yaptım askerliğimi o yüzden böyle konuşuyorum.
  • Merhaba arkadaşlar
    Bende 337. dönemde Piyade Er olarak oraya düştüm.
    Yarın gideceğim. Yukarda yazılanları okudum. Ancak bunlar yaz ayları için yazılmış. Kışın nasıl olur yanımızda ek ne getirmemizi tavsiye edersiniz?
  • Merhaba,

ben de 39. mekanize'ye düşmüşüm ancak iskenderun değil antakya yazıyor gideceğim yerde. farkı nedir, nerededir bilgi verir misiniz
  • ben de 39mekanize piyade er iskenderun a düştüm kısa dönem olarak. çağlar çetin face ten falan eklyin arkadaşlar pazar sabahı uçakla gidicem..Haberleşelim organize hareket edelim:)
  • Ben de piyade er olarak yapacağım. Acaba dağıtımda piyade erleri nereye gönderiyorlar, bakım, topçu felan kulağa daha hoş geliyor sanki
  • bende iskenderuna dustum bakim sinifi olarak denize karsi guzzel bir manzaramiz olacak :)) bilgisi olanlari bekliyoruz kisin nasil oluyor ozellikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzbing

Ben de piyade er olarak yapacağım. Acaba dağıtımda piyade erleri nereye gönderiyorlar, bakım, topçu felan kulağa daha hoş geliyor sanki

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun. pazar teslim olursunuz. iskenderun çok soğuk değil ama ocakta biraz soğuk olabilir. eşyanızı ona göre alın. eğitiminiz ağır geçebilir. hazırlıklı olun. her şeyden önce mental olarak hazırlıklı gelin. dağıtımınız çevre illere ve hudu alaylarına olur. Ancak hudut alayı tehlikeli bir yer değildir merak etmeyin. Sınıfınız piyade er ise büyük ihtimal çevre illere giersiniz. topçu, istihkam vb. gibi belirtilmişse %90 iskenderunda kalırısnız.

hayırlı teskereler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ms-61

Merhaba,

ben de 39. mekanize'ye düşmüşüm ancak iskenderun değil antakya yazıyor gideceğim yerde. farkı nedir, nerededir bilgi verir misiniz

İl adını yazmışlardır. 39. Mekanize Piyade Tugayı iskenderunda.
  • tam olarak bilmiyorum ama aciklananlari takip ettigime gore farkli bir yer olabilir
    biri 39 mknz piyade tugay komutanligi iskenderun
    digeri 39'uncu Mknz. P. Tug. 2'nci Hd. A. 2'nci Hd. Tb. K.lığı ANTAKYA HATAY
    seklinde iki farkli yer olabilir takip ettigim kadariyla
    ben iskenderun yolsuyum...
    quote:

Orijinalden alıntı: harry_kewell20

quote:

Merhaba,

• yaydağına düşen yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UMUT009

tam olarak bilmiyorum ama aciklananlari takip ettigime gore farkli bir yer olabilir
    biri 39 mknz piyade tugay komutanligi iskenderun
    digeri 39'uncu Mknz. P. Tug. 2'nci Hd. A. 2'nci Hd. Tb. K.lığı ANTAKYA HATAY
    seklinde iki farkli yer olabilir takip ettigim kadariyla
    ben iskenderun yolsuyum...
    quote:

Orijinalden alıntı: harry_kewell20

quote:

Merhaba,

bence de farklı bir yer çünkü çoğu insanda iskenderun yazıyor, bende ise antakya. bilgisi olan varsa müteşekkir olurum

• bendede yayladağı hatay yazıyor. ama 39. mekanize piyade tugayı yazıyor. bunlar farklı yerlerde mi acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.