Şimdi Ara

39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
1
Favori
112.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ACEMİLİKTEN SONRA 300 400 METRE ASAGIYA GİDECEKSİN BAKIM DEDİGİ ADINDNA BELLİ ELEKTRON,İK CİHAZLARA BAKIM YAPCAKSIN SEN CAVUŞ OLUP UZUN DÖNEM ASKERLERİN BAŞINDA DURACAKSIN YAANİ SEN OTURUPYTA BİLİGSAYAR TAMİR ETMERZSİN ORGANİZE EDERSİN SENİN ASKERLİK ÇOK RAHAT GEÇER BİRAZ SORUMLULUK OLUR O KADAR ONUDA RAAHT YAPARSIN
  • arkdaşlar bende piyade er olarak kırıkkaleden geliyorum. sınıf öğretmeniyim. yarın 22:30 has turizm den aldım biletimi. dedeler saçımızı nerde kestirelim. gitmeden burda mı yoksa orada onlar mı kessin. otobüsten nerde inelim hemen inzibatlar alıp götürmesinler bizi. alaya geldiğimizde işlemlerimiz ne kadar sürer?
  • TELEFON GETİR CESARETİNE VBAGLI ARAMAZLAR KULLANABLİRİSN SANA TAVSİYE AZ BİR SEY GETİR HATTA SADECE KENDİNİ GETİR CEBBİNDE APARA VARSA AAKNTİNDNE ALIRISN KENDİNE YÜK ETME ÖNEMLİ OLANLARI DEDİM OKURSAN ANALRSIN BİDE TAVSİYE KESİN GETİREN OLUR OLMAZSA ONDAN ALIRSIN ASKERLİKTE PAYLAŞIM SÜPERŞU SICAKTA KENDİNE EZİYET ETME
  • İNZİBATLAR CEVİRMEZ SADECE GELİP SANA YARDIMCI OLUR KISA DÖNEM ASKER OLDUGUN İÇİN ÇOK ÖZEL DAVRANIYORLAR ONU 2 GÜN SONRA NALARSIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

Orijinalden alıntı: i_haciboncuk

dardanel811 arkadaşım

Ben ihtiyaç listeme şunları yazdım eğer sen bunları bi irdeleyip bilgi verebilirsen sevinirim.

-Askeri Cüzdan
    -Haki renk 6 Fanila 6 Boxer 6 siyah çorap
    -Terlik
    -El-Yüz ve Banyo Havlusu
    -Sabunluk-Sabun
    -Diş Fırçası ve Macunu
    -3 adet Kilit
    -Traş Seti ve Koymak için Kutu
    -Roll-on
    -Şampuan
    -Ayakkabı Boyası
    -Eşofman
    -Telefon Kartı
    -Tırnak Makası
    -Büyük boy çengelli iğne
    -Kirli ve Temiz Çamaşır torbası
    -Çamaşır filesi
    -Saat
    -Pudra
    -Elbise Askısı

Bunların içinde gereksiz olan varmıdır?
    Belirli formatları olan varmıdır?
    Hangileri kantinde mevcuttur?
    İşimize yaramayacak olan bişey var mıdır?
    Olmazsa olmazlar hangileridir?

Bende Gaziantepten gidiyorum ulaşım gibi bir sıkıntım yok çok şükür 15 dakikada bir araba var :) 2 saatlik yol zaten....

tırnak makası file torba askı bunalr yuk etme kardeşim kantınden 2 gun içerisinde alabılırsın bunların hepsı var sızı getıreckerl kantıne rahat ol diş macunu fırca terlk don corap hep veryorlar zaten bavul içerisinde

telefon yannızda getırın arama olmuyor bakmıyorlar bavul içine fılan getırmek problem değil de prız zor oluor bulmak kardeşim getırsen bu zorluğu duşün derim. cüzdan krem pudra 2-3 çorap don atlet koyun yeter. VERİLEN BAVULDA 1 EL 1 BANYO HAVLUSU DA VAR ONA GORE KENDINIZ E 1 KUCUK HAVLU KOYSANIZ YETER KILIT KOYUN 2 TANE 1 DOLAP İÇİN 1 DE BOT İÇİN İÇİNİZ RAHAT OLSUN GECE RANZAYA KILITLERSINIZ TERLİK BAVULDA CIKACAK ALMAYIN BOŞUNA UZERINDE KKK YAZAN SIYAH RENK BIR TERLIK CIKACAK.SABUN ALIN YANINIZA MUTLAKA HER GECE MUTLAKA YIKAYIN AYAKLARINIZI EN ÇOK ONLARA IHTIYACINIZ OLACAK CUNKU AYAKLARINIZA II BAKIN IYICE KURULAYIN . ROL ON GERKLI . ŞAMPUAN DA KUCUK BULURSANIZ ALIN AMA ILK GUNLERDE BELKI BANYO YAPAMAYABILIRISINZ( BEN 28 GUN BOYUNCA 3 KERE YAPABILMIŞTIM KIŞA DENK GELDIK SICAK SU ARA KI BULASIN) ILK GUNLERDE DE KANTINDEN ALABILIRSIN. AYAKKABI BOYASI GERKESIZ 2 GUNLUK ASKERE KIMSE BOYAMADIN DIYE BAĞIRMAZ KANTINDEN ALIRSINIZ ZATEN KIŞ DEĞİL ÇAMUR YOK BATMAZ BOTLARINIZ. EŞOFMAN ASKERIYE BAVUL İÇERİSINDE VERIO ONU DA AMA MALUM YAZ AYINDAYIZ KENDINIZE BIR KAPRI BIR INCE KISA KOL KOYUN.ANKESOR ÇOK TELEFON KARTI TUKENEBILIR BELKI KANTINDE BOL ALIN YANINIZA AMA SIZE TAVSIYEM CEBE ÇOK YAZIOR TELEKOM AZ KONUŞUN CEP İLE YA DA KENDINIZI ARATIN ANKESORDEN. ÇENEGELLİ İĞNE KIRLI TEMIZ TORBALARI, FILE BUNLAR GAYET GEREKSIZ ŞEYLER EMIN OLUN HIÇ ALMAYIN BILE ZAMAN GECTIKCE KANTINDEN ALIRSINIZ KI İHTITAYACINIZ BILE OLMAYACAK ALMAYIN BOŞUNA ASKI DA ÇOK GERKSIZ. PUDRA KREM VE CASIO SAAT ALIN DERİM

• BEN HATTIMI GETRİDİM ARMADILAR VARMI TELEFON DEDİ BEN YOK DEDİM ONLAR EL ÜSTÜNDEN BAKTILAR İÇERDE HEMEN ZATEN TELEFON LAZIM DİYORLAR SANA 1 HAFTAsında satarlarhattını getir telefonuda getirbaktınki çok detaylı arıyotlar rütbeliye teslim edersin onlar sapasaglam bakıyormerak etme eger aramazsaşalar kullanırısın tugayda su andaki telefonları toplasalar ekonomiye can gelir o kadar diyim
  • Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için;

O zaman yeni listem sizin önerileriniz doğrultusunda şöyle oluştu:

Traş Seti-Kutusu
    Askeri cüzdan
    Krem-Pudra
    Çamaşır
    1 Adet Küçük havlu
    2 adet Kilit
    Sabun-Sabunluk
    Küçük bi şampuan
    Yazlık yatak giysisi
    Casio saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatcoruhlu

ACEMİLİKTEN SONRA 300 400 METRE ASAGIYA GİDECEKSİN BAKIM DEDİGİ ADINDNA BELLİ ELEKTRON,İK CİHAZLARA BAKIM YAPCAKSIN SEN CAVUŞ OLUP UZUN DÖNEM ASKERLERİN BAŞINDA DURACAKSIN YAANİ SEN OTURUPYTA BİLİGSAYAR TAMİR ETMERZSİN ORGANİZE EDERSİN SENİN ASKERLİK ÇOK RAHAT GEÇER BİRAZ SORUMLULUK OLUR O KADAR ONUDA RAAHT YAPARSIN

Biz acemilikten sonra dağıtıma girmiyoruz yani. Çok teşekkür ederim fuat kardeşim bilgiler için.
    Ben gelirken 3 5 don atlet traş bıçağı pudra pişik kremi dışında bişey götürmeyecem
  • piyade çavuş fuat coruhlu altınözü karbeyaz hudut karakolu 6360 termal kamera gözetleyicisi şafak 38 bütün torunlarıma hayırlı teskereler içinizden yüzde 30 u hudut kartalı olacak allah onlara sabır versin karbeyaza düşecek torunuma çok süper bir mekan bırakacagım merak etmesin:)))) ben çektim o çekmesinn
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatcoruhlu

piyade çavuş fuat coruhlu altınözü karbeyaz hudut karakolu 6360 termal kamera gözetleyicisi şafak 38 bütün torunlarıma hayırlı teskereler içinizden yüzde 30 u hudut kartalı olacak allah onlara sabır versin karbeyaza düşecek torunuma çok süper bir mekan bırakacagım merak etmesin:)))) ben çektim o çekmesinn

Sağol Fuat hayırlı teskereler sana
  • Bide kusura bakmayın arkadaşlar bir sorum daha olacak normal telekom kartı mı çipli kart mı var askeriyede ona göre alalım
  • ben olsam ona sıcaktan etkilenirim dersen güneş kremi eklerim esktra olsun lazım olurrr çünküüü sıcak dehset burdaa
  • yapabilşirsanız aile kartları var onları getirn askeriye konuşma çok pahalı vede çok sıkıntılı aile kartlarını aktive edin en güzeli otugayda askerkara hat die bir kart var 20 dakkika vcep konuşma 4 milyon tahmin eten azındna sen konuş evdekiler ödesin paran gitmez
  • Bu aile kartlarının özelliği ne hocam bide bu birliğin telefonu numarası var mıdır sende acaba?
  • aile kart sen konuşuyorsun fatura ev telefonuna geliyor sen hiç kart almıyorsun tugayın numarasını bilmiyorum bide siz tugay deil tugaya baglı ahmet tor kışlası var adanadan hataya gelirken solda denize sıfır manzarası mükemmel bir yer amanos daglarıonın dibinde bir kışlaa acemilgi orada yaapcaksınız
  • ben gider hepinize hayırlı teskereler allaha emnanet olun torunlar iskenderun tugay süper vede askerlik çok raaht sakın kendini kasmayın çünkü aynı şeyleri ben yaşadım anlamsızmış onu analadım tecrübe olarka diyim kısa dönem oldugunun vede okudugun için saygınlıugın çok fazlaaa
  • ben ankaradan geleceğim pac meydanın da inip minibüse binceğim söylendi benim istihkam sınıfı Akçay kışlasına gideceğim söylendi aynı yerdemi bu kışlalar
  • aranızda 39 mekanize piyade tugayına baglı 2 hudud alayına gelen varmıı
    torunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: poshetasker

quote:

Orijinalden alıntı: chilekesh1903

331.dönem olarak iskenderunda yaptım acemiliği , acemiliğin kesinlikle kıymetini bilin öncelikle usta birliğinde çok ararsınız o günleri ve eğer başka yere düşerseniz o güzel tugay ve manzarasını..

acemilikte bol bol yürüyüş ve eğitim yaptırıyorlar , ağustos sıcağında orada ne kadar mümkün olur bilemem..

bizim dönem aşırı kalabalık olduğundan kantin , yemek , banyo vs tarzı durumlarda epey sıkıntı çektik , yatıcak yerler bile 2 gün sonra belli oldu..

yemekler kötüdür ama hergün döner , lahmacun , pide yenmeyeceğinden mecburen katlanıyorsunuz yemeklere..Lojistik destek yemehhanesi bize düşmüştü sahra hizmet bölüğü olarak , kaşık çatal bile yoktu..biri yemeğini yer onun çatalını alır yıkar biz devam ederdik..tankçı taburunun yemekhanesi nispeten daha düzenli olduğundan ara sıra oraya giderdik..ama bunlar hep kalabalık olduğumuzdan kaynaklanıyor..

sınıfında BAKIM yazanlar muhtemelen aynı yerde kalacaklar..son 15 gün kala yazıcılar nereye düştüğünüzü zaten öğreniyor el altından size söylemeye başlıyorlar olmadı son 1 hafta kala tüm askerleri çim alana toplayıp tek tek isim okunarak nereye düşütüğünüzü öğreniyorsunuz..

hatay sınır , hatay merkez , adana ve benim düştüğüm Osmaniye vardı..

şansınız varsa Osmaniyeye düşmeyin , Türkiyenin son sürgün yerinin ta kendisi oluyor..

Peki Bakım sınıfında olanlar ne yapıcak?

o konuda tam bir fikrim yok hocam ama piyade kadar ezilmeyeceğiniz kesin..

quote:

ben ankaradan geleceğim pac meydanın da inip minibüse binceğim söylendi benim istihkam sınıfı Akçay kışlasına gideceğim söylendi aynı yerdemi bu kışlalar

tüm hepsi aynı kapıya çıkıyor , aynen denildiği gibi yaparsan 15 dakika sonra kışladasın..ben 4 30 da teslim olmuştum , sahilde güzel bir yemek yiyin denize doğru çayınızı için ve ondan sonra doğru kesimhaneye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chilekesh1903 -- 10 Ağustos 2010; 19:51:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: i_haciboncuk

Teşekkür ederim arkadaşlar yardımlarınız için;

O zaman yeni listem sizin önerileriniz doğrultusunda şöyle oluştu:

Traş Seti-Kutusu
    Askeri cüzdan
    Krem-Pudra
    Çamaşır
    1 Adet Küçük havlu
    2 adet Kilit
    Sabun-Sabunluk
    Küçük bi şampuan
    Yazlık yatak giysisi
    Casio saat

liste süper kardeşim yeterli...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.