Şimdi Ara

387. Dönem (Mayıs 2022 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (YERLER AÇIKLANDI) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
928
Cevap
16
Favori
113.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam şu sıra celp dönemi vs gidiyor ondan olsa gerek benimde hemen hemen bir haftadan düştü eğer düşmez ise askerlik şubesini ara sor yardımcı olurlar.

• Mfyavuz08 M kullanıcısına yanıt

Hocam ben aile hekimliğinden muayene olduktan sonra göz muayenesi için sevk vermişlerdi. Sevk verdikleri hastanede göz muayenemi aldıktan sonra raporumu aldım, ancak rapor sisteme uzun süre işlenmemişti, ben de askerlik şubeye gittim. Orada elimdeki belgeyi şubeye getirmediğim sürece kendileri sisteme işlemeyeceklerini söylediler. Bence bi şubeye gidin sorun.

• Aralıkta başvurumu yaptım, 12.05.2022'ye kadar muaf gözüküyorum hayırlısıyla mayıs celbinde ben de gideceğim.

Ortalama: 2,62/4

Mezuniyet: İnşaat Mühendisliği

Yedek Subaylık: Evet

Yedek Astsubaylık: Evet

Komando: Hayır

Ayrıca bir sorum olacak arkadaşlar: E-devlette askerlik hizmet tercih işlemleri seçeneğine basınca önceden "daha önce başvuruda bulundunuz" ibaresi çıkarken şimdi ilk defa başvuruyormuşum gibi bir ekran açılıyor. Sizde de öyle mi?

• Ademhtp A kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba ? İktisat mezunu olup çıkan varmı tanıdığınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba, yedek subaylık süresi 1 yıl değil mi? Erler 6 ay yaparken neden herkes yedek subaylığa başvuruyor? Şu an derslerim bitti ama staj nedeniyle mezun olmadım, Mayıs'ta gitmek istiyorum. Yedek subaylık daha iyi bir seçenek mi onu anlamaya çalışıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasin_61 Y kullanıcısına yanıt
    İmkanları var hocam maaş vs işiniz yoksa çıkarsa iyi olur hesabı eskiler şey diyordu düğün parası biriktirme ortamı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • çok teşekkür ederim pazartesi şubeye bir uğrayım

• Başvuru için 15 i mi son ?

• yasin_61 Y kullanıcısına yanıt
    Şu an tercih edenler hep para için. Aldığın para ile varsa kredi borcunu ödersin. Yoksa da bazı 2. el arabalara para biriktirebiliyordun. Veya düğün için. Şimdiki pahalılıkla anca borç kapanır. İşi gücü olup kayba uğramak istemeyen bedelli yapıyor. Diğerleri de 6 ay.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • baydyn kullanıcısına yanıt

Benim de öyleu

Şbeden sonuçlar nisanda belli olur demişlerdi tam tarih belli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa0811 -- 14 Şubat 2022; 4:36:41 >
  • mustafa0811 M kullanıcısına yanıt

6 mayıs 2022, Haftayı birleştirip bayram tatili yapmazlarsa bu hafta acıklanacak. Eğer tatil olursa 29 nisanda acıklanacak. Kesin bilgi olmamakla beraber edindidğim bilgi bu şekilde :)

• BT_Ismail kullanıcısına yanıt

Eyvallah :)

• Arkadaşlar E devletten yoklama başvurusu yaptıktan sonra erteleme işlemi yada öteleme olabiliyor mu ?

Yani okul ile tecil değil de mayıs celbine kayıtlıyım şuan, onu ağustos celbi ile değiştirebiliyor muyum ?

• Mayıs 2022 sınıflandırma duyurusu yapıldı

• 3. Maddede şöyle diyor: 31.12.2020 (dahil) öncesinde yoklama işlemlerini yaptırdıkları halde çeşitli nedenlerle ertelenenlerden, 28.02.2022 (Dahil) tarihine kadar ertelemesi sona erenlerin yeniden yoklama ve askerlik hizmet tercihi ile celp tercihi yaptırmaları gerekmektedir. (Daha önceki sınıflandırma dönemlerinden haklarında sınıflandırma işlemi yapılarak ertelenenler hariç)

Hizmet tercih işlemini tekrar mı yapmamız gerekiyor?

Tamda dediğim gibi çıktı. Duyuru yapıldı arkadaşlar. 29 nisanda açıklanıyor. Şimdiden hayırlı olsun.

Güzel oldu.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mustafa0811 M kullanıcısına yanıt
    Bu madde benim de kafami karistirdi, bilen bir arkadas varsa yardimci olabilir mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben de askerlik hizmet tercihini yaptım, er olarak. Bir soru aklımı karıştırdı, erteleme iptal sebebinde 2 seçenek vardı, askerlik hizmetimi yerine getirmek istiyorum ve hem okuyup hem askerlik hizmetimi yerine getirmek istiyorum. Ben ikinciyi seçtim, farkı nedir? Birinciyi seçince okulda kayıt dondurma mı oluyor acaba? Dondurma benim için sıkıntı olabilir. Stajlar kaldı, Haziran'da mezun olacağım inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aile hekimine gideli 4 gün oldu, halen sisteme düşmedi.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.