Şimdi Ara

387. Dönem (Mayıs 2022 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (YERLER AÇIKLANDI) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
928
Cevap
16
Favori
114.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün itibariyle bende tercih işlemimi yapmış bulunmaktayım yoklama muayene tercih bunların hepsini aynı günde yaptım hızlı bir şekilde gerçekleşti.

Yaş 25

Bölüm : Lisans/Muhasebe

1.yedek subay

2.yedek astsubay

Komando : hayır

Bilgilendirme için eğer ki yedek subay çıkmazsa er olarak yapmak istemediğimiz takdirde sevk tarihine kadar bedelliye çevirebiliyoruz.Tahminimce bu şekilde yapmak isteyen vardır. Şahsen ben duruma göre er olarak yapmayı pek düşünmüyorum yedek subay çıkmazsa muhtemelen bedelliye çevireceğim.

EK OLARAK sınıflandırma açıklandığında yedek subay yedek astsubay olarak sınıflandırılsak bile bedelliye çevirebiliyoruz bunu askerlik şubesinden öğrendim. Bu sistemin bir diğer avantajıda askerlik yapacağımız yeri gördükten sonra aklımıza yatmazsa bedelliye çevirebiliyor olmamızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zutano -- 18 Şubat 2022; 8:42:59 >
  • 12.05 yazıyosa kesin ilk grupta mı gideceğim ? ona göre işten çıkıp kendime zaman ayırayım

• B-2 Spirit kullanıcısına yanıt

Evet, yol iznine göre 13 mayıs cuma günü teslimsin.

• pusat1249 kullanıcısına yanıt

Şubeyle bir görüş istersen. benım 15 dk içinde düşmüştü.

• Hayırlı tezkereler, askerlik kadar makara bir şey yok
  • Merhaba arkadaşlar. Mayıs celbi başvurusu için son gün 28 şubat. Askerlik işlemlerini pazartesi başlatmam yedek subay çıkma olasılığını düşürür mü? Önce başvuran önceliklidir tarzı bir durum yoktur değil mi? Herkes havuzda biriktikten sonra sınıflandırma yapılır diye düşünüyorum.

Not:Mezuniyet işlemlerim uzadığı için geç başvurmak zorunda kalıyorum.

• B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    Öyle de hocam değişebiliyor tarih Nisan sonuna kadar bekleyin bence.
  • Lemansky kullanıcısına yanıt

hangi celpte gideceğimizi 28 şubatı 1 marta bağlayan gecede öğreneceğiz nitelik güncellemesi olacakmış hangi celpte gideceğimiz o zaman belli olacakmış

https://www.youtube.com/watch?v=1wdd2xtaoK4

3:30 dan itibaren açıklıyor.

• zutano kullanıcısına yanıt
    Az kalmış iyi o zaman ilk grup çıkarda fazla uzamaz bu terane.
  • xBlitzkriegx kullanıcısına yanıt
    Hocam alakası yok istersen son gün boz tercihi yap yine aynı sistem lisans mezunu isen o sıraya giriyorsun.
  • Merhaba tecilimi bozdurdum, askerlik tercihlerini yaptım
    Yedek Subay=> Evet
    Yedek Astsubay=> Evet
    Komando olmak istiyor musunuz=> Hayır
    Yaş 26

Kimya Mühendisliği(ort: 2.81) mezunuyum. Kimya mühendislerinde durum nedir çok bir şey bulamadım. Ayrıca kolumda 2 tane dövmem var çıkarsa da bunlar problem olur mu? Herkes çok farklı şeyler yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DmXeR -- 18 Şubat 2022; 18:36:28 >
  • Ortalamanın hiçbir önemi yok diyorlar sınır ortalamayla mezun olupta subay olan kişilerde bilirim ortalaması çok yüksek olup olamayan kişilerde bilirim tamamen şans yedek subaylıkta dövme sorun teşkil etmiyor diye biliyorum

@DmXeR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zutano -- 18 Şubat 2022; 18:52:0 >
  • Arkadaşlar selam, Tecili bozdum yoklamamı yaptırdım. Pazartesi Aile Hekimliğine gideceğim. Mayıs celbine yetişir miyim.Aile hekimliği onay verirse sisteme ne kadar sürede düşüyor. Onay vermeyip sevk verirse hastaneden sonra askerlik şubesine gitmem gerekir mi?

Havacılık Mezunuyum Ortalama 3.00 Havalimanında çalışıyorum Yedek Subay olarak gitmeyi planlıyorum. Hava Kuvvetleri çıkma ihtimalim nedir.

• Mojidozirikato kullanıcısına yanıt
    Yetişir diye tahmin ediyorum ne iş yapıyorsunuz ki yani çıkıp çıkmayacağını bilemeyiz hocam geçmiş dönemden sizin bölümden kime ne çıkmış ise ancak öyle yorum yapabiliriz. Uçak motor mezunu arkadaşlarımdan birine KKK bakım çıkmıştı.
  • Mojidozirikato kullanıcısına yanıt

Hava kuvvetlerinde yedek subaydım. Havacılık ile ilgili alım olan 2 bölüm vardı, uçak mühendisliği ile uzay ve havacılık mühendisliği idi. 3 sene önce alımlar böyleydi.

Hava kuvvetleri çıksa bile hava üssünde, uçuş kulesi ve hangarlarda görevli yedek subay olmuyor. Muhtelemen mesleğiniz dışı bir iş yaparsınız.

• Lemansky kullanıcısına yanıt

Güvenlik Görevlisiyim hocam. Gelince farklı bir meslekte devam edebilirim o yüzden.

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

Anladım çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemansky

Hocam alakası yok istersen son gün boz tercihi yap yine aynı sistem lisans mezunu isen o sıraya giriyorsun.

Teşekkürler hocam.

• Sabah 09:30 gibi muayenimi oldum sisteme düşmedi 09:50 gibi askerlik şubesine gittim. Sağlık bakanlığından çekti oradaki memur personel. Tercih işlemlemlerini yapabilirsin dedi. Orada yaptım. Nisan sonu gibi sınıflandırma yapılır hangi celpte gideceğinde açıklanır dedi. Covid test formunu doldurup covid testi olacaksın ardından sonuça görede birliğine gideceksin dedi. Doğru mudur eklemek isteyen var mıdır.

• Yoklama işlemlerini yaptım. Mezuniyet İle İlişkili Mesleğiniz kısmı boş gözüküyor. (Lisans mezunuyum) Normal mi?

Birde çoğu arkadaşın muayene işi kısa sürmüş ben gittiğimde HIV testi istediler. Ne güzel aynı gün içinde bitirecektim şimdi kan sonuçları derken en az 2 gün uzadı işim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.