Y

Çavuş
15 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba herkese,
Bilgisayarda bir hafta önce genel yavaşlama mevcuttu. Boşken %40 CPU kullanıyordu, virüs olacağını düşünürek windows 10 sıfırlama seçeneğini kullandım. Önceden Intel gpu ve AMD gpu da çalışıyordu. AMD gpuda düşük performans sorunu vardı, özellikle oyunları directx 11 ile açınca fakat yine de çalışıyordu. Sıfırlamadan sonra AMD gpu çalışmıyor. Nerden anladım, ayarlarda grafik modu ayarları kısmı var. Bir uygulamayı güç tasarruflu gpuya getirdiğim zaman uygulama açılıyor. Yüksek performanslı gpuya getirdiğimde uygulama başlamıyor. Mesela Blender konsol ekranında kalıyor. ETS 2 siyah tam ekran açılıp kapanıyor. Tam bu sırada bilgisayarın ekranı 2 kere gidip geliyor. Windows 10un otomatik yüklediği driverlar mevcut. Aygıt yöneticisinde ikisi de ismi gözüküyor ( aynı sıfırlamadan önceki gibi). Belki çözüm olur diye AMD gpuyu sitesinden Radeon 16.2 beta (15.301) driveri ile güncelledim. Directx tanı aracını açınca da ekran gidip geliyor. Laptobun ekranının menteşesi plastik kasadan ayrıldı, bu sebeple monitör kabloları sıkışıyor ama ekrana bir etkisi yok. Ya da ekran kartının bağlantısında mı sorun var? Burada sıfırlamadan sonra oldu dedim ama ona da tam emin değilim çünkü sıfırlamadan önce AMD gpu ile uygulama uzun süre kullanmadım. Şimdiden teşekkürler.
Windows 10 64 bit
HP pavilion g6-2310et
Intel HD 4000
AMD 7670m
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
2. el araçlarda 75-80 milyara kadar, 2010 üstü, öncelikli olarak sedan, konforlu (yol ve rüzgar sesi en önemlisi), piyasası iyi olanlar hangisidir? Konfor olarak uzun yolda yoruculuğu önemli. Ses olarak 120 ile giderken arka koltuktaki öndekini rahat duysa yeter (şu anki araçta duyulmuyor). Mesela renault clio icon iyi gibi.
Ayrıca 0 olarak nissan navaranın uzun yol konforu, sesi nasıldır? Renault kangoodan iyi midir?
Merhaba,
Laptobumda her iki taraftaki ctrl ve shift tuşu çalışmıyor.Tuşların fiziksel olarak bozulduğunu düşünmüyorum çünkü iki tarafta aynı anda bozulamaz diye düşünüyorum.Yapışkan tuşları , klavye sürücüsünü devre dışı bırakmayı filan denedim , regeditten kbdclass filter falan, formatı denedim ama olmadı.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Windows 8.1 64bit Hp pavilion g6
Merhaba ,
Windows 8 64 bit Hp pavilion g6-2310et kullanıyorum.Bilgisayarı tek kişi kullanımıyorum , virüsleri silmekle uğraştıktan sonra 1 aydır sol ve sağdaki ctrl ve shift tuşları çalışmıyor. Denetim masası erişilebilirlik ayarlarından yapışkan tuşları denedim , aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırmayı denedim , regeditte upperfilters anahtarını denedim fakat sorun çözülmedi.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Windows 8 notebook kullanıyorum. Dün gece bazı reklam virüslerini silmek için regseeker , iobit uninstaller vs kullandım. Yedek almadım. Bugün bilgisayara girdiğimde bir türlü internete giremedim. Görev çubuğu simgelerinde internet bağlı olarak gözüküyor fakat internete giremiyorum.Aynı modeme hem Wi-Fi hem de ethernet kablosuyla bağlandım. Aynı modeme telefonla bağlandığımda internete gidiyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Edit: sorun çözülmüştürhttp://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_8-networking/İnternet-erişimi-var/b6879af1-31dd-43c6-8746-31771d45bdce?auth=1
Hakkında
Forum İmzası:
yok
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 164
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 262 (Bu ay: 116)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 125 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.