Şimdi Ara

386. Dönem (Şubat 2022 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
150.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle hayırlısı olsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Bana burası geldi er statünde MSÜ KHO K.LIĞI DES.HİZ.K.LIĞI/BAKANLIKLAR ÇANKAYA/ANKARA.

91liyim, 7-8 yıllık meslek tecrübem var.

Elektronik MYO mezunuyum
    Elektrik elektronik mühendisliği (ingilizce) mezunuyum.

Gideceğim ver hakkında bilgisi olan var mı? Acemilikten sonra ustalık ne zaman açıklanıyor ve benim yerimin değişmeme ihtimali var mıdır?
    Bilgilendirirseniz çok sevinirim, herşey gönlümüzce olsun.👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hllcn. H kullanıcısına yanıt

2018 kasımda kurslar taburda yedek subay eğitimindeydim. Kendimce kılavuz hazırlamıştım.

Siz de benim gibi bir dünya evrak dolduracaksınız, mavi tükenmez kalem getiriniz.

Harici (1 nolu) kıyafetiniz olacak, törenlerde giyeceğiniz. Büyükçe valiz getirmenizde fayda var.

Görev yapacağınız yere göre kamuflajınız veya harici kıyafetiniz mesai elbiseniz olabilir.

Esas kıtada telefon kullanabileceksiniz. Dededen nineden, babadan kalma tuşlu telefonunuz yoksa masraf edip almanıza gerek yok. Zibilyon kadar ankesörlü var. Yatakhanelerde bile ankesörlü telefon var. 4 TLlik Ankesörlü telefon kartıyla 1 ay acemiliği etmiştim. Evdekileri çaldır kapat yapıyordum onlar arıyordu, kartın bakiyesi eksilmiyordu.

Benim askerlik pandemi öncesi bitti ufak tefek farklılıklar olabilir.

Sizin de sınav konularınız bizimkine yakın olur diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar yedek subaylar icin hafta sonu tatil mi? Pandemi sürecinden dolayı kaldırıldı mi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MrLeo M kullanıcısına yanıt

Merhaba bana dediğiniz yerde yedek subaylık çıktı.Ortam nasıl,ne tavsiye edersiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim

• KASTAMONU ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI/KASTAMONU MERKEZ

Gideceğim ver hakkında bilgisi olan var mı ? Nasıl bir yerdir acaba ?

• Evrak alma başlangıç 2 Şubat bitiş 3 Şubat. Ne oluyor bu şimdi 3 Şubat'ta teslim mi olucam? Evragi nerden alcam ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nisan da gidiyorum. 3. Kolorduya çıkan var mı?

3 ÜNCÜ KOR. (HRF) K.LIĞI MEBS A. KH. VE KH.BL./HASDAL EYÜPSULTAN/İSTANBUL

• Kin.Ru K kullanıcısına yanıt

2 şubatta e devlette sistem açılınca form doldurup hastaneye sevk olacaksın ve orada korona testi yaptırıp Eğer negatif çıkarsa e devlet üzerinden belgeni alacaksın. O belgeyi alırken teslim olacağın günü falan görürsün

• Arkadaşlar 3. doz aşıyı olmak gerekiyor mu?

• Kevinhakkindaknsmlyz kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum o zaman riske girme gidince olursun zaten sana soruyorlar kaç aşı oldun vs ve sonra olursun.

• Lansor34 L kullanıcısına yanıt

Sınıflandırman değişmez öğrenim durumu yüksek lisans olursa o zaman değişir.

• 3un1i 3 kullanıcısına yanıt

Büyük ihtimal meslekten dolayı orası çıktı acemi birliğini yaptıktan sonra seni kendi ihtiyaç duydukları bölüme alırlar. Küçük bir ihtimal başka yerde görev yaparsın.

• Kevinhakkindaknsmlyz kullanıcısına yanıt

Ne tatili eğitim boyunca çıkmak yasak 😂

• malacomx19 M kullanıcısına yanıt

Var hocam aynı yer 33 kişi filan yedek subay oluyormuş ya görüşürüz 1 hafta sonra elbet :)

• Ogzhn2424 O kullanıcısına yanıt

Sınıfına göre eğitim alırsın yazılı sınavlar ve atış spor puanları ile kura çekersin gideceğin yer belli olur dereceye girersen açılan kontenjandan istediğin yeri çekersin asteğmen olarak görevini yaparsın

• scrapion23 kullanıcısına yanıt

ya bu pandemi laneti bozdu herşeyi benim kuzenim polatlıda yaptı ankaraya evci izni kullanıyordu cuma çıkıp pazar akşam geliyordu.

• Selamlar, önceden bu konular için online bir excel tablosu oluşturuluyordu. Nick, nerede oturuyor, nereye gidiyor, yedek subay, kısa dönem, bedelli vs diye bilgiler içeren bir tablo formatında ilk mesaja iliştirilebilirse harika olur. Herkes faydalanır.

• Kasım celbinde yedek subay çıkmıştı. Testim pozitif olduğu için Şubat'a ertelendim. Sistemde herhangi bir sınıflandırma şuanda gözükmüyor. Askerlik şubesiyle konuştum normal size gözükmez 2 şubatta şubeye gelin dedi. Sınıflandırma sonucumda herhangi bir değişiklik olmuş mudur? Tekrar sınıflandırma oluyor mu yani? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.