Şimdi Ara

386. Dönem (Şubat 2022 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
150.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm asker adayları kardeşlerime bin selam olsun.

Şubat celbi için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Benim gibi şubat celbinde gidecek arkadaşlar bu post altında birleşelim :)

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Y.L.

Kamu Yönetimi Lisans (Formasyon Var)

Adalet Ön Lisans

Adalet Bakanlığı Personeli.(Katip)

Boy: 1.80

Yedek Subay: EVET

Yedek Astsubay:EVET

Komando:EVET

Herkesin hakkında hayırlısı olsun..

• Kasım celbi başvuruları hala devam ediyor yalnız. Gördüğüm kadarıyla hizmet tercihi de yapmışsınız. Celp tercihinde şubatı başa almak garanti olmaz.

Askerlik durum belgenizde 27.10.2021e kadar ilişiği yoktur yazıyorsa Kasım celbine çıkabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasım celbi 31 ağustosa kadar devam ediyor evet. Her ne kadar şubat celbini seçsemde, revize etmek istediğimde kasım celbi başta görünüyor. İşbu sebeple ne olur ne olmaz diye iptal ettim. 1 eylül de tekrar hizmet tercihi yapacağım. Değerli yorumun için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Themis90 -- 29 Ağustos 2021; 22:38:17 >
  • İyi günler arkadaşlar. Mebde Beden Eğitimi öğretmeniyim. Şubat celbinde askere gitmeyi düşünüyorum. Sorum şu; öğretmen olmak uzun dönem çıkmasını etkiler mi ? Çünkü kısa gidip maaş kaybı yaşamak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: EkoFreshss

İyi günler arkadaşlar. Mebde Beden Eğitimi öğretmeniyim. Şubat celbinde askere gitmeyi düşünüyorum. Sorum şu; öğretmen olmak uzun dönem çıkmasını etkiler mi ? Çünkü kısa gidip maaş kaybı yaşamak istemiyorum.

Etkilemez mi hocam.. Hizmet tercihi yaparken doktor ve öğretmen olup olmadığınızı soruyor sistem. Yüksek ihtimalle yedek subay çıkar size. Aceleniz yoksa mayıs ya da ağustos celp dönemlerini tercih etmenizi öneririm. Şansınız daha fazla olur. Darısı başıma :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Themis90 -- 30 Ağustos 2021; 0:54:56 >
  • Konu erken açılmış biraz ama yerimi alayım şubat celbinde gideceğiz inşallah.

• Bir kaç gün erken kaçtım. Biraz tez canlıyım. Hoş geldin kardeşim :) Yorum yapan arkadaşlar memleket yazarlarsa iyi olur. Yakın yerlerde ikamet ediyoruzdur belki :)

• Themis90 T kullanıcısına yanıt

Sivaslıyım hocam iyi olmuş mezuniyet onayı bekliyorum olunca tak bozacağım bakalım biraz gözden korkuyorum benim sol gözümde tembellik varda ne diyecekler bakalım aile hekimi geçirir büyük ihtimal. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lemansky -- 1 Eylül 2021; 1:10:13 >
  • İstanbul benim de. Hadi hayırlı olsun şimdiden :) Gözün içinde geçmiş olsun.. İyi haberlerini bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Themis90 -- 1 Eylül 2021; 0:26:48 >
  • Arkadaşlar 25 yaşında Elektronik ve Haberleşme Mühendisiyim 1-2 ay iş arayıp bulamazsam tecili bozacağım.

Subay ile yedek astsubay arasında ne gibi farklar var ve 31 Kasım'a kadar başvurursam Ocak-Şubat gibi kesin gider miyim?

• Görev ve sorumluluk, maaş farkı vs. Aklıma ilk gelenler. Kesin diye bir şey yok. Bir sonraki celp dönemine de atabilir.

• bende şubat celbine başvuracağım haftaya. Yüksek lisanstı, doktoraydı derken yaş 30 oldu. Bir sorum var bu arada bilen arkadaşlara, E-devlet ten başvuru yapıp, aile hekimine muayene olduktan sonra mı yedek subaylık vs tercihini yapıyoruz acaba? Gidecek herkese şimdiden hayırlı olmasını diliyorum

• hasomen kullanıcısına yanıt

Evet hocam öyle olması lazım arkadaşım muayeneden sonra yaptım demişti.

• Lemansky kullanıcısına yanıt

tamamdır çok sağolun hocam. Yine temasta olalım dh ekibi olarak bu süreçte. Ben yaptığım işlemleri tek tek yazacağım buraya birbirimize yardımcı oluruz

• Arkadaşlar,

Benim 2028 e kadar tecilim var ama tecili bozucam en erken 2022 şubat celbine gider miyim askere ve e devletten işlemler nasıl oluyor sırasıyla bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?

• tommy reis123 T kullanıcısına yanıt
    Kasım sonuna kadar süre de bozar isen o üç grup içinde olursun işlemler için video falan çok youtube de ordan bak bence.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lemansky kullanıcısına yanıt

Çok sağol cevabın için,

O üç grup içinde olursun dediğin nedir o kısmı anlıyamadım

• tommy reis123 T kullanıcısına yanıt
    Üç gruba bölünüyor hocam gidecekler neye göre oluyor bilmiyorum örnek vereceksem Ocak sonunda da gidebilirsin Mart sonunda da.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 380. dönem yedek subay(hudut) olarak yaptım arkadaşlar. Sorusu olanlar sorabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Tecilim Ağustos 2022'de bitiyor fakat ben tecili bozudurup kasım sonuna kadar yoklama başvurusu yapıp şubatta yedek subay olarak gitmek istiyorum.

Merak ettiklerim. Tahmini 22 Ocak 2022.2de sevk yerleri açıklanacak fakat teslim birliğe teslim olma tarihleri ne zaman oluyor. Sorum şundan kaynaklanıyor. bir iş yerinde 1 yıldan uzun süredir çalııyorum. Askere giderken işten ayılma belgesi hazırlayıp kıdem tazminatı alabilirim. Fakat askere gitme tarihim belli olur ve ona göre ondan en az 28 gün erken dilekçe verirsem hem ihbar hemde kıdem tazminatı alabiliyorum. Bundan dolayı şubat celbinde teslim olma tarihi ne zaman belli olur ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.