Şimdi Ara

384 Mb (128x2 + 64x2) RD-ram ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus p4t-e anakart va bende.64x2 mb rd-ram yetmiyordu ve samsung marka 128x2 ram aldım.ilk önce 64x2 yi çıkartıp sadece 256 mb ram kullanmayı düşünüyordum ama aklıma bişi geldi 128 lik modülleri 1. ve 3. slotlara bank 0 ile koyup c-rimm koyacağıma , c-rim yerine benim 64 lük modülleri bank 1 config. ile yerleştirsem çalışırmı.

düşünce c-rimm yerine aynı kapasitede iki ram koymak ama bunlar yeni aldıklarımdan kapasite olarak farklı(az)

• normalde 2*64 eskiden nasıl çalışıyodu 2 ve 4. slotta mesela hiç bişey elleme c-rimmleri çıkar onlarına yerinede e 2*128 mb ram tak yani c rimlerin dolu olduğu 1ve 3. slotlara canavar gibi çalışır çalışmaması için hiçbir sebep göremiyorum
    bu arada eski 2*64 lüklerin pc600 değil demi hepsinin pc800 olması lazım
  • Can yazıyı yazdığım sırada ram ler çalışıyordu ama test yapamamıştım.Sonuçlar:
    1- 1. ve 3. slotta 128 samsung pc800-40 var
    2- 2. ve 4 slotta 64 nec pc800-45 var
    3- c-rimm yerine 64 lük nec'leri kullanma fikri çalıştı anakartta HEPSİ bire bir aynı olmalı dmesine ramen performans olarak bir sorun yok sisoft ile referans pc800 lü sistemle aynı sonuçları verdi
    4- Morrovind de kasabanın bir köşesinden diğerine giderken donmalar 20 den 1 e indi ve onda da hdd sesi duyulmuyor, bundan sonrada donma olmadan tüm kasabayuı istediğim kadar dolaşıyom...
    5- Nec'ler 118 fsb ye kadar dayanıyordu, samsunglar ile 133 fsb yi rahat kaldırır gibi ama ram 256 ya düşecek bu sefer...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.