Şimdi Ara

383. Dönem (Mayıs 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları(Gruplar Belli Oldu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
7
Favori
80.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147951534
    11 gün önce gerekli açıklamayı yapmışım, ayrıca görevli memur da yapmış. Asal duyurusunda belirtildiği gibi 19-21 nisan arası covid anketi ve PCR testi olup sonuç negatif çıkarsa sevk belgesini alacaksınız. Ve sevk belgesindeki katılış tarihinde Tuzla piyade okuluna katılış yapacaksınız. Sevk belgesini şubeden almanız gerekebilir. Yeriniz belli olmuş zaten bu saatten sonra hizmet tercihinin bir anlamı yok. Yoklama başvurusu yapsanız da sistem izin vermiyor zaten.

https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/May%C4%B1s_2021_Siniflandirma_Donemi_Duyurusu.pdf

@BuyukAltay14

Yaş şartı yok. 2018 kasımda bizim bölükteki 98 yedek subay adayı, 1986-1996 arası doğumluydu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BuyukAltay14 kullanıcısına yanıt
    Yaşın önemi yok kursiyerken yeni mezunda vardı üniversiteden hoca bile vardı 30 yaşını geçmiş.
  • raskoln33 R kullanıcısına yanıt
    Sizi yanlış yönlendirmek istemem bu konuda pek bilgi sahibi değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esasmevzi -- 28 Şubat 2021; 13:57:24 >
  • ASAL güncellemesi geldi, Askerlik Durum Belgesi sayfasında 21.04.2021 yazanlar 28.07.2021 olarak güncellenmiş. Tekrar güncelleme olacakmış. Güncelleme sonrası tarih eski tarihe dönerse Mayıs, aynı tarih kalırsa Ağustos celbine kalacakmışız.

• quote:

Orijinalden alıntı: gtasevertr

ASAL güncellemesi geldi, Askerlik Durum Belgesi sayfasında 21.04.2021 yazanlar 28.07.2021 olarak güncellenmiş. Tekrar güncelleme olacakmış. Güncelleme sonrası tarih eski tarihe dönerse Mayıs, aynı tarih kalırsa Ağustos celbine kalacakmışız.

Şubat celp döneminde gidemediğim için üzülmüştüm

Mayıs 2021 celp dönemi için tecili bozduk bakalım. Hemen kontrol ettim değişiklik yokmuş. Olsaydı kahrolurdum bir türlü askeriye beni kabul etmiyor diye  

Yazılım Mühendisi olarak yedek subay/yedek astsubay başvurusu yaptım

eğer subaylık çıkarsa bu mesajı güncelleyeceğim detaylarla.

edit: 15 nisanda 1. grup olarak gideceğim belli oldu. yarına kaldık bakalım bahtımızda ne varmış

edit2: 16 nisanda belli oldu çok şükür yedek subay olarak görevimi yapacağım.

merak edenler varsa eğer,

2,66 ortalama var (7 senede bitti okul :D)

şubat başında başvuruyu yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tauriel -- 16 Nisan 2021; 9:39:49 >

• Arkadaşlar askerliğim rapor dolayısıyla 1 sene ertelendi, rapor bitmeden de işlem yapamıyoruz dedikleri için elverişlidir raporu alıp askere gitmeye hazır olarak durumumu güncellemem için en erken tarih 1 Mart denildi.

Bir istisna yapıp beni de Mayıs ayında yollarlar mı? Bunun hiç oluru falan yok mudur? :)

Yoksa Ağustos'a mı kaldım %100?

Yedek subay normal er fark etmez Mayıs celbi ile gidip Kasım ayında dönmek istiyorum.

• Mayıs celbi için son başvuru günü bugün.

• Sosruka kullanıcısına yanıt
    Benim yapabileceğim bir şey olmadığı için istisna olur mu diye düşünmüştüm ancak Ağustosa kalacağız anlaşılan
  • gtasevertr kullanıcısına yanıt

hocam benim 21.04.2021 idi hala öyle hiçbirşey değişmemiş

• beyler hiçbir şeyden haberim yok, yeni lisans mezunu oldum, uzun dönem yapmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor?

• E-devlet üzerinden yoklama başvurusu yapacaksınız. Kısa dönem, yedek subaylık gibi tercihler sistemden yapılıyor. Sonra aile hekimine muayeneye gitmeniz gerek. Tüm işlem bu kadar. Sağlık muayenesinde boy kilo uyumsuzluğu veya başka bir sağlık problemi çıkarsa hasteneye sevk eder. Öyle olursa hastane ve askerlik şubesi işlemlerinizi kendiniz halletmeniz gerekecek.

• şu an yapsam tecil bozuluyor mu ve eğer çıkarsa mayısta yedek subay olarak mı gidiyorum?

• Zaten şubat celbi için gerekli işlemleri yapmıştım, 2 gün geç başvuru yaptım diye mayıs celbine kaldık. Bakalım hayırlısı olsun, inşallah mayıs ve ya haziran ayına çıkar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: toomanyj

şu an yapsam tecil bozuluyor mu ve eğer çıkarsa mayısta yedek subay olarak mı gidiyorum?

Teciliniz bozulur, yedek subaylık şans işi başvurunuzu yaparken size soracak yedek subay olmak isteyip istemediğinizi eğer olmak isterseniz kura ile belirlenecek, yedek subay çıkanlar 1.grup ile yani mayısta gidecekler ancak erler için grup değişebilir daha sonra gidebilirsiniz, bugün son başvuru tarihi idi mayıs celbinin eğer uzatılmazsa zaten bir sonraki celbe kaldınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: raskoln33

hocam sıze bısey soracagım benım yerım 22 ocakta belli oldu tuzla yedek subay fakat tecil ettim daha sonra tekrardan bozdurdum mayıs celbı ıcın tekrardan hızmet tercıhı yada muayene yapmama gerek varmı

Alıntıları Göster

yerin belli iken tecilini bozdurduysan mayısa kadar beklemezsin hocam. gidecek ilk kafile ile gidersin.

• 12 saat kuralı var, belgeyi kontrol ettikten 12 saat sonra kontrol et hocam. 1 Mart öğren 2-3 gibi kontrol et, eğer hala 21.04 ise Mayıs celbisin.

• gtasevertr kullanıcısına yanıt

Bugün baktım bende de böyle olmuş. 14 ocak'ta başvurup muayene olmuştum. İş güç yokken yapıp kurtuluyum dedim. Eğer ocakta muayene olan kişinin ağustosa kalma ihtimali varsa şimdi muayene olanlar sene sonuna, belki seneye atar herhalde.

• Pizza Steve kullanıcısına yanıt

İlk başvuru ve son başvuru fark etmiyor, MSB ihtiyacı kadar alıyor, kalan başvuruları sonraki celbe bırakıyor. Arkadaşım son başvuru haftası başvurmuştu (2020 Kasım celbi için), 2. grupla gitti, Nisan ayında da geliyor. Fark etmiyor yani, ben de son hafta başvuru yaptım.

• Arkadaşlar merhabalar. Ben askerliğe MAYIS celbi için başvurdum. Önceden 21/04/2021 tarihine kadar askerlikle ilişkim yoktur yazıyordu e devlette. Şu an itibariyle baktığımda 28/07/2021 tarihine kadar askerlikle ilişkiniz yoktur yazıyor. Bu durum hakkında fikir alabilir miyim?

• neu001 N kullanıcısına yanıt

28 Şubat'tan itibaren herkesin tarihleri Temmuz'a atıldı, sistem güncelleme yapmak için bunu her celp döneminde yapıyor. Daha sonrasında MSB ihtiyacı olduğu kadarını eski tarihe çekiyor ve Mayıs celbi 1. 2. ve 3. gruba dağıtıyor. Eski tarihe çekilmeme gibi durum olursa (maksimum 1 hafta içerisinde), Mayıs celbinden Ağustos celbine ertelenmiş olunuyor. 12 saat kuralına dikkat ederek belgeyi tekrar tekrar kontrol et.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.