Şimdi Ara

383. Dönem (Mayıs 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları(Gruplar Belli Oldu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
873
Cevap
7
Favori
80.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Edit:Mayıs celbiymiş şu bedelli sayfasıda açılır mı acaba teknik hata var diyor nerede yapacağım onu çözemedim.Erken sevk aldım durum belgesi nisanda gidiyorsun diyor ama nereye gidicem onu anlamadım aynı yer mi değişti mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 16 Mart 2021; 13:49:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. Aksilik olmazsa önümüzdeki haziran ayında mezun olacağım 4.sınıf İnşaat Mühendisliği okuyorum. Geçici diplomamı alır almaz hemen başvurumu yapacağım ama bu başvuru süreçleri nasıl olur bilmiyorum. E devlet üzerinden yapılsa da bu işlerin hızlıca olması için ne yapmak gerekir ? Yani şimdiden yapabileceğim bir şey var mı ? Celp olaylarını araştıracağım. Yedek subaylıktan da başvurumu yapacağım anladığım kadarıyla da mühendislik farketmiyor şans işi galiba çıkması.

• wills kullanıcısına yanıt
    Bende 28 subat günü yedek astsubay işaretliydi diğer gün sabah er olarak güncelledim 😄 hangisi dikkate alınır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exodus33 -- 16 Mart 2021; 22:51:15 >
  • Exodus33 kullanıcısına yanıt

Yedek subaylık dikkate alınır tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KendiHalinde. kullanıcısına yanıt
    Anladım peki 28 subat saat 00.00 a kadar ki güncellemeler dikmate alınıyor mu ? Yani 28 şubat bitmeden
  • Exodus33 kullanıcısına yanıt

28 Şubat 23.59a kadar ne seçtiyseniz o geçerli kalır. Ertesi günü yaptığınız güncelleme mayıs celbi için geçersiz olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehcan07

Merhabalar. Aksilik olmazsa önümüzdeki haziran ayında mezun olacağım 4.sınıf İnşaat Mühendisliği okuyorum. Geçici diplomamı alır almaz hemen başvurumu yapacağım ama bu başvuru süreçleri nasıl olur bilmiyorum. E devlet üzerinden yapılsa da bu işlerin hızlıca olması için ne yapmak gerekir ? Yani şimdiden yapabileceğim bir şey var mı ? Celp olaylarını araştıracağım. Yedek subaylıktan da başvurumu yapacağım anladığım kadarıyla da mühendislik farketmiyor şans işi galiba çıkması.

kardeş mezun gözükmeden üniversite öğrenci bilgi sisteminde e devlete düşmüyor zaten e devlete düşmeden bir şey yapamazsın, haziranda mezun olacaksan büyük ihtimal kasım celbine kalır seninki kasımda ise yedek subay çıkma ihtimali en düşük olan celp aşırı yüklenme oluyor, ama gene de belli olmaz belki şansına çıkar zaten ağustos sonuna kadar ne zaman yaparsan yap her türlü kasım celbine kalacaksın, ağustos celbi mayıs 31 de bitiyor başvuruları

• Mehcan07 kullanıcısına yanıt

Haziranda mezun oldum fakat 22 temmuzda e devlete düştü. Ona göre hesap et işte.

• Mehcan07 kullanıcısına yanıt

Haziranda mezun olacaksanız kasım celbinde yer alacaksınız yapmanız gereken mezuniyetiniz e-devlette gözüktükten sonra askerliğe e devletten başvuru yapmak.

• KendiHalinde. kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Y.Subay çıkma ihtimalini artırmak için beklemek mantıklı mı sizce çünkü yine şansa bakıyor değil mi

• Teşekkür ederim cevaplar için kasım celbine kalacak gibiyim

• Arkadaşlar bugün e devlete baktığımda 31.12.2023 e kadar askerlikle ilişiği yoktur deniyor. Ben tecili çoktan bozdum daha önce 19.04 2021 e kadar ilişiği yok yaziyordu. Anlamadım bu konuyu

• yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt

Durum olarak ne yazıyor? Sınıf tertibat bekliyor? Öğrenci erteli? Mezun erteli? Öğrenci erteli yazıyorsa aktif olarak gitmediğiniz ama kayıtlı olduğunuz bir üniversite falan mı var? Üniversite sizin bilginiz dışında erteleme yapmış olabilir.

Sınıf tertibat bekliyor yazıyorsa belki sistemde güncelleme vardır. Düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Durum olarak ne yazıyor? Sınıf tertibat bekliyor? Öğrenci erteli? Mezun erteli? Öğrenci erteli yazıyorsa aktif olarak gitmediğiniz ama kayıtlı olduğunuz bir üniversite falan mı var? Üniversite sizin bilginiz dışında erteleme yapmış olabilir.

Aktif olarak 4 yıllik fakülte var okumadim 2015 te biraktim. Kaydı silmedim duruyor kayıt.

Ancak askerlik şubesi bana hizmet tercihi bile yaptırdı ve kağıt verdi 2021 Mayıs Haziran diye tercih yaptım ve kağıdımi aldım. Ertesi gün e devlete girince 19.04.2021 e kadar ilişiği yok yaziyordu. 2 ay sonra yani bugün girince 31.12.2023 e kadar ilisiigi yok yazıyor. Ne yapabilirim. Bunu nasıl düzeltebiliriz

• quote:

Sınıf tertibat bekliyor yazısına nereden bakacağız ?

Üniversite nasıl erteler ? Zaten askerlik şubesinde işlem yaptım ve bana kağıt verdiler. Hizmet ayları tercihi de yaptım Mayıs 2021 den aralik 2021 ye kadar. Bunun için askerlik şubesini mı aramam lazım, dilekçe mı yazmam lazım ?

• Askerlik durum belgesi kısmından bakacaksınız. 31.12.2023 yazan yerin altında veya üstünde sınıf ve tertibat bekliyor veya öğrenci erteli veya mezun erteli gibi bir ibare olmalı.

Eğer Sınıf tertibat bekliyor yazıyorsa endişe etmeyiniz sistemsel bir sorun vs vardı. Düzelir.

Ama öğrenci erteli yazıyorsa geçmiş olsun okul bilemeden sizin tecili yapmış muhtemelen.
    Okula kaydınız varsa ilk önce okula dilekçe ile başvurup tecil iptali ve kayıt dondurma yapılması isteyecektiniz. Ama okulu bypass edip askerlik şubesi üzerinden işlem yapmışsınız. Öğrenci işlerindeki "ilgili" memur da sizin askere gideceğiniz bilmediği için tecil uzatma yapılması için askerlik şubeye başvurmuş ve kabul olmuş duruyor. 2015te bana "ilgisiz" memur denk gelmişti bakaya kalmıştım, size de şans ilgilisi gelmiş.

Sizin hatanız ya askere başvurmadan önce okul kaydınızı sildirecektiniz, ya da bu işi, öğrenci işleri üstünden yapacaktınız. Bu iki yöntemden birini uygulamanız lazım, tekrardan tecil de bozdursanız mayıs celbi kaçtı görünüyor.

• askerlik durum belgesinde öğrenci erteli veya mezun erteli yazmıyor. Hiçbir şey yazmıyor. 31.12.2023 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yaziyor.

Yarın askerlik şubesi ile görüşeceğim.

Eğer olmaz ise universiteye ve askerlik şubesine konuyu anlatır dilekçe yazacağım.

1 Şubat'ta tecili bozdum. O zamanlarda bakınca 19.04.2021 tarihine kadar askerlik ile ilişiği bulunmamaktadir yazıyordu. Şimdi ise 31.12.2023 tarihine kadar ilişiği bulunmamaktadır yazıyor. Bana askerlik şubesi tarafından verilen kağıtta da hizmet ayları tercihi var (Mayıs 2021 - Aralık 2021 arası )

@a-f-h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yarabusevlm -- 23 Mart 2021; 19:6:55 >
  • yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt

O zaman sistemsel bir sıkıntıdır düzelir.

• quote:

O zaman sistemsel bir sıkıntıdır düzelir.

Hocam yarın askerlik şubesini arayıp bilgi alacağım. Bilgi alırsam buraya yazarım. İnternette araştırdığım üzere çoğu kişiye böyle olmuş. Hayırlısı olsun ne diyeyim. Bilmiyorum

• Ortalık biraz karışık... 5 Mart'ta askerlik durumumu güncellettim, Temmuz celbine vermesi gerekirken sistem mayısa verdim. E-devlette 21.04 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor. Şubeye gitmeden öncede Temmuz'a kadar ilişiği yoktur yazıyordu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.