Şimdi Ara

382. Dönem (Şubat 2021 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.312
Cevap
28
Favori
294.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

valla buranın %95 i ilk grupta değil gözüküyor. Demek ki bu iş için şansta yeterli değil. Aşırı biçimde şanslı olmak gerekiyor. Ve de bende ondan hiç yok. Çocukken marketten dondurma alan arkadaşlarıma hep bedava çıkardı. Ben aldığımda inadı bana hiç bedava çıkmazdı. :)

• korkusuzmaraz kullanıcısına yanıt

Kesinlikle hocam :) Aşırı şans lazım valla kendimi şöyle avutuyorum en azından bir ay daha yatacağım  

• Valla buradaki insanları bilmem ama ikinci 6 ayı eğer yerim çok çok kötü değilse ciddi ciddi yapmayı düşünüyorum. En azından bi 6 ay daha uzatırım param olur. Galiba ikinci 6 ayı yaparken de yine aynı kalıyoruz. Coronadan önce de öyleydi herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkusuzmaraz -- 22 Ocak 2021; 1:16:22 >
  • Geçen seneden beri az çok bakıyorum gruplara, bu celpte daha çok 2.ve 3. gruba kalan olmuş gibi geldi, sanırım pandemiden dolayı bir önceki celbin ertelenmesi etkili oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de en başından beri umutsuzluğum vardı sizin değindiğiniz konu itibariyle çünkü benim arkadaşım kasım celbinde uzun dönem çıktı geçen hafta gönderildi usta birliğine.

• valla benim 28.01 ama pek ümidim yok ya, er çıkar muhtemelen

• aksoyuzan35 A kullanıcısına yanıt

Hayırlısı hocam biz bittik siz kalın bari  

• Arkadaslar ben askerlige basvuru yaptim. Hastaneye yonlendirecekler. Ocagin ilk uc haftasindan birinde er siniflandirma sonucu aciklanacak, hangi tarihe cikarsa 1 hafta once gel dediler. Bakiyorum aciklanan bir sey yok. Duyuruda ayin 22 sinde aciklanacak diyordu. Simdi askerlik durum belgesi indirdim e devletten. 24.03.2021 tarihine kadar askerlik ilisigi yoktur yaziyor. Yani benim siniflandirma sonucum bu tarih mi oluyor? 1 hafta once gel dedikleri tarih bu mu? Yoksa bugun aciklanacak mi birseyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hoydaa. Ben 97 liyim 3. Döneme atmış. Keşke 1. Dönem olsaydı. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 24/03/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.Son DurumSINIFLANDIRILMIŞ YÜKÜMLÜ
  • alvete A kullanıcısına yanıt

O tarih askere gideceğin tarih

• Oğuztürkü55 kullanıcısına yanıt

Hocam asal.msb den er siniflandirma sonucuna bak. Askerlik tarihinden 1 hafta once gel dediler. Er siniflandirmaya giriyorum. Sevk donemi bitmistir diyor 3 haftadir. Ben acaba er siniflandirma sonucunu nereden gorecegim? Er siniflandirma sonucumda 24.03 mu cikacak?

• alvete A kullanıcısına yanıt
    Merak etmeyin marta'a kadar yatmaya devam edecez. Bende 3. Dönemde gidecem sınıflandırma simdilik belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanTC -- 22 Ocak 2021; 1:37:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rastgele321

Sanırım aşırı talep var işsizlikten dolayı yedek subaylığa, bundan birkaç yıl önce kısa istiyordu herkes ona rağmen uzun çıkıyordu, her ile üniversite açıp bu kadar lisans mezununu verilirse çoğunluğu yedek subay yapamazlar. iyi bir ünivesite de mühendislik mezunuyum ve iyi bir ortalamam var 2. Grup görünüyor . Burada üzülmemiz gereken durum herkesin çaresiz bir şekilde ekonomik sebeplerden dolayı biraz para biriktirmek adına subaylık istemesi Allah sonumuzu hayır etsin.

alan neydi hocam

• OzanTC kullanıcısına yanıt

Ya hocam yatma degil de. Curuk raporu alacagim. Doktor da gitme ihtimalin yok dedi. Kac yildir sunu bir halledemedim ya. Yok okulla iliskini kesmen lazim falan dediler. Rapor almam kesin oldugu icin subayliga da basvurmadim. Siniflandirma sonucu da goremiyorum. 24-28inde sevk olacaklar var sanirim. Bu sansla yaka paca 2 gun sonra er olarak gitmezsek iyi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alvete -- 22 Ocak 2021; 1:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1CB41AB3A

Meslek nedir hocam?

Coğrafi Bilgi sistemleri yeni mezun oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanisildar

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 28/01/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.Son Durum : SINIFLANDIRILMIŞ YÜKÜMLÜ

yazıyor ama er mi ast subay mı onu göremedim ve ilk dönem mi gidiyorum ?

Er veya Astsubay olduğun ve yerler sabah 9 gibi e-devlette açıklanır. Bu tarih ilk celp olduğu anlamına geliyor. Tabi son dk. değişiklikler olmazsa

• 28 olanlar herhalde hepsi aynı kışlada kalacak.5 10 kişi var
  • Gel torun gel, uçak biletimi getirin artık 382.dönem

• SMTZHR kullanıcısına yanıt

O nasıl oluyor hocam. Uzun dönemler her zaman celp döneminin ilk grubuyla gitmiyor mu?

• 01/28 benim. İlk celp istemiyordum ben de sans iste.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.