Şimdi Ara

380. Dönem (Ağustos 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
11
Favori
91.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alisizm

Arkadaşlar merhaba.Benim tecilim 04/06 tarihinde bitiyor ve en son 2018 yılında mezun olunca muayene olup yoklama işlemini tamamlamıştım.O günden beri hiçbir işlem yapmadım bugün sisteme girdim ve hizmet tercih işlemlerini yaptım subay,astsubay,er olarak.Sormak istediğim sorular şunlar.

1)hangi celp döneminde askere gideceğim? hazirandan itibaren sıraladım celp dönemlerini
    2)yoklama başvurusuna tıkladığımda durumunuz yoklama başvurusu için uygun değildir en yakın şubeye gidiniz diyor yapmam gerek bir şey var mı?
    3)Bu sorunun cevabını net olarak öğrenemedim,subaylık ve astsubaylık çıkmaz ise bedelli yapmak istiyorum böyle bir imkanım var mı yani eğer er olarak sınıflandırılırsam iptal edip bedelli olarak yapabilir miyim askerliğimi?
    Şimdiden teşekkürler.......
    Hocam merhabalar.
    Naçizane bilgilerimle sorularınızı yanıtlamam gerekirse ;
    1. %80 ağustos gidersiniz gibi görünüyor hocam. Ama teciliniz daha erken bittiği için temmuz çıkması sürpriz olmaz ( şahsi fikrim %100 ağustos celbine tabisiniz).
    2. Asal yoklama başvurusu yapamamanızın nedeni fikrimce teciliniz ağustos öncesi bittiği için sistem sizi mayıs celbi olarak görüyor bu konuda yarın ilk işiniz şubeyi aramak olsun tam bir bilgim yok yanlış bilgilendirmek istemem. En net bilgiyi şube verecektir.
    3. Yedek sub./yedek astsub. Çıkmaz ve er olarak sınıflandırılırsanız bildiğim kadarıyla bedelli hakkınız var ama bu konuyu da bana sorarsanız şubeye danışmakta fayda var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Şimdi arkadaşlar ben 6 haziranda subeye gidip tecilimi bozacagım
    Veteriner hekimim yökdil puanım var
    Eylulde 28 yasına gireceğim
    Sol gözümde görmemde az sıkıntı var sağ gözüm sorunsuz
    Yine sol şakagımda trafik kazası izi var
    Bu durumda beni askere alırlar mı alırlarsa yedek subaylıga basvurabilirmiyim
    Askere alırlarsa benim ay tercihi seçeneklerim neler olacak
    Hocam merhabalar.
    Yaş yedek sub./yedek astsub. için engel değil. Askerliğe alınma durumunuz ise yoklama işleminden sonra aile hekiminizden muayene olacaksınız o herhangi bir problem olduğunu söylerse sizi hastaneye sevk edecek hastane detaylı muayene sonucunda askerliğe elverişli olup olmadığınız kanısına varıyor. Askerliğe elverişli ibaresini alırsanız yedek subay tabiki de olabilme şansınız mevcut. Haziranda tecil bozacağınız için doğrudan kasım celp dönemine kalıyorsunuz. Ağustos celp dönemi son başvuru tarihi 31 Mayıs. Ay tercih seçenekleriniz ise Kasım 2020- Aralık 2020 - Ocak 2021 olacaktır. Umarım gönlünüzden geçen olur.

• Kayra.kayra K kullanıcısına yanıt
    Kayra hocam teşekkür ederim
    Tercihim askerlik yapmamak ve yapacaksamda 5 ay da yapıp kurtulmak, tekrar teşekkür ederim blgiler için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayra.kayra

Ydk sub/ydk asb olarak evet durum öyle diğerleri içinde +-5 - 10 gün öyle yani kabaca öyle hocam.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam tamamdır teşekkürler. 👍

• Sınıflandırıldıktan sonra bedelli yapmak istiyorsanız tecil hakkınızın olması lazım.

• Dostlar merhaba, askerlik durumumla ilglili sormak istediğim istediğim bı durum vardı bilgili arkadaşların yorumunu bekliyorum.

Benim tecilimin bitmesine daha 2 sene var. Üniversite eğitimim inşallah Haziran ayının sonunda bitiyor, tecilimi okul bitince bozdurursam en erken Kasım celp döneminde gidebiliyorum.
    Eğer 31 Mayıs'a kadar gidersem Ağustos celbi ile gitme ihtimalim var sanırım. Fakat o zamanda okulum henüz bitmediğinden dolayı lise mezunu statüsünde gitmiş olunuyor diye öğrendim. Sanırım yeni düzenleme ile istediğin ay hakkında da tercih yapabiliyormuşsun. Bu bilgiler dahilinde 2 sorum var benim;

1- Tercihimde temmuz veya Ağustosu öne koyup o dönem gitsem, o tarihte mezun olup geçidi mezuniyet belgem olduğu için lisans mezunu sayılır mıyım?

2- Er olarak gitmeyi düşünüyorum, eğer başvuru tarihindeki eğitim durumu esas alınır lise mezunu sayılırim. Lise mezunu statüsünde gitmek ile lisans mezunu statüsünde gitmek arasında fark var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Kayra hocam teşekkür ederim
    Tercihim askerlik yapmamak ve yapacaksamda 5 ay da yapıp kurtulmak, tekrar teşekkür ederim blgiler için
    Rica ederim hocam umarım içinizden geçen gibi olur

• Asal yoklama için şubeye gittim. Askerlik şubesinde görevli asker, Haziran ilk haftasında memurların geleceğini söyledi. Ağustos celbinde gitmek istediğimi ve tecilimi bozdurduğumu da eklemiştim. Tecil bozdurma kısmında hala başvurunuz bulunmaktadır yazıyor. Sanırım Haziran ilk haftasında gidince düzelir. Kasım'a kalmayalım da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmatVictoriaCuram -- 27 Mayıs 2020; 15:16:23 >
  • AmatVictoriaCuram A kullanıcısına yanıt
    Ağustos celbi için 31 mayıs son gün hocam bilginiz olsun. Memurları sıkıştırmak lazım...

• Şöyle bir telegram grubu açtım, ağustos celbi için. Isteyen gelebilir.

TSK 380. DÖNEM ( AĞUSTOS 2020)
    https://t.me/tsk380

• quote:

Orijinalden alıntı: AmatVictoriaCuram

Tecilimi bozmuştum 5-6 gün önce ama değişmemiş. Asal yoklama için şubeye gidiniz, şuanki durumunuz uygun değildir diyor yukarıdaki arkadaşlar gibi.

Bu askerlik tercihinde yedek subay, er seçiminde celp tercihleri de var. Celp tercihlerinde mayıs, haziran, temmuz gözüküyor. Böyle bir şeyin olmaması gerekmiyor mu?
    Düzenleme: Mayıs, Haziran, Temmuz ceplerini en alta mı almalıyım?
    Bugün askerlik şubesine gittim ve sevk tercihlerini tekrar düzenlediler. Bende de mayıs, haziran, temmuz 2020 vardı. Şu an o aylar silindi ve ağustos 2020'den itibaren sıralanıyor.Şubeye gidip düzelttirin bence.

Yoklama kısmında, "ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz!" uyarısı alanlar için daha önce yoklama yapıldıysa bir sorun yokmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nondakeitakewell

Dostlar merhaba, askerlik durumumla ilglili sormak istediğim istediğim bı durum vardı bilgili arkadaşların yorumunu bekliyorum.

Benim tecilimin bitmesine daha 2 sene var. Üniversite eğitimim inşallah Haziran ayının sonunda bitiyor, tecilimi okul bitince bozdurursam en erken Kasım celp döneminde gidebiliyorum.
    Eğer 31 Mayıs'a kadar gidersem Ağustos celbi ile gitme ihtimalim var sanırım. Fakat o zamanda okulum henüz bitmediğinden dolayı lise mezunu statüsünde gitmiş olunuyor diye öğrendim. Sanırım yeni düzenleme ile istediğin ay hakkında da tercih yapabiliyormuşsun. Bu bilgiler dahilinde 2 sorum var benim;

1- Tercihimde temmuz veya Ağustosu öne koyup o dönem gitsem, o tarihte mezun olup geçidi mezuniyet belgem olduğu için lisans mezunu sayılır mıyım?

2- Er olarak gitmeyi düşünüyorum, eğer başvuru tarihindeki eğitim durumu esas alınır lise mezunu sayılırim. Lise mezunu statüsünde gitmek ile lisans mezunu statüsünde gitmek arasında fark var mıdır?
    Hocam merhabalar. Her ay tercih yapıldığı doğrudur. Ancak 4 ana celp dönemi var ( Ağustos, kasım, şubat ve mayıs) bunlara da başvuru süreleri var mesela ağustos için 31 mayıs son tarih) kesin olarak ağustos celbine yani Ağustos, eylül ve ekim aylarında gitme ihtimalin yok mezuniyeti beklersen. Şimdi tecil bozmak istersen de sistem seni lise mezunu göreceği için lise mezunu değerlendirmesine tabi olursun. Lise ve üniversite mezununda da er olarak gitmek isteyen kişilerde askerde ne gibi farklar var tam olarak bilemiyorum bilen arkadaşlarımız yanıtlar mesajı görünce hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: myi25

Şöyle bir telegram grubu açtım, ağustos celbi için. Isteyen gelebilir.

TSK 380. DÖNEM ( AĞUSTOS 2020)
    https://t.me/tsk380
    Mesaj atılmıyor hocam gruba

• Hocam ben tecilimi 1 hafta önce bozdurmuştum e-devlet üzerinden ama başvurunuzun sonuçlanmasınu bekleyiniz diyor. Şubeye gittim ama kapalı kepenk inik. Bir tek görevli asker vardı güvenlik kısmında gelenler ona danışıyordu ben de gösterdim 1 haziranda açılacak dedi. Memur yok yani acaba başka bir askerlik şubesine gitsem hallolur mu bilemedim, hoş orası da kapalıdır büyük ihtimal.

• Public grup atilmasi gerek bir daha dene istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: sertac591

Bugün askerlik şubesine gittim ve sevk tercihlerini tekrar düzenlediler. Bende de mayıs, haziran, temmuz 2020 vardı. Şu an o aylar silindi ve ağustos 2020'den itibaren sıralanıyor.Şubeye gidip düzelttirin bence.

Yoklama kısmında, "ASAL Gn.Md.lüğü kayıtlarındaki durumunuz e-Yoklama yapabilmek için uygun değildir.Lütfen en yakın Askerlik Şubesine müracat ediniz!" uyarısı alanlar için daha önce yoklama yapıldıysa bir sorun yokmuş.

Alıntıları Göster
    Üniversiteden mezun olduktan sonra askerliği internetten tecil etmiştim, aile hekimliğine gittim muayene oldum ve göz bozukluğundan sevk etti beni hastaneye. Daha sonra elverişli raporu verdiler. Raporla askeri şubeye gittim ve tecil ettirmiştim. Hastaneye sevk kısmının da gereksiz olduğunu söylemişti memur. Yoklama kısmı bu mu oluyor?
    Buradaki(istanbul maltepe) askerlik şubesinde kepenk indirmişler. Sadece bir asker var girişte memur falan yok yani o yüzden işlem yaptıramıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmatVictoriaCuram -- 27 Mayıs 2020; 17:11:47 >

• AmatVictoriaCuram A kullanıcısına yanıt
    Aile doktoru sevki herhangi bir devlet hastanesine mi yaptı hocam, devlet hastanesine gidince neler yapacaz tek tek bolumlerimi dolascaz? Kaç günde aldınız siz

• Devlet hastanesine yaptı.
    Hayır. Beni sadece gözden sevk etti. Tam hatırlayamıyorum ama kurul bölümü falandı göz ile ilgili. Orada kayıt yaptırdım daha sonra göz ölçümü yaptım. Sabah mesai saati başlangıcında orada olursanız her şeyi halledersiniz. Şuan boş da olabilir ama hastaneler, daha hızlı işlem yapılabilir.
    Herhangi bir sorununuz varsa sanırım askerliğe elverişli mi elverişsiz mi diye o sorun ile ilgili bölüme sevk ediyor. Tüm bölümleri gezmiyorsunuz. Sadece aile hekiminde kısa kontrol yapıyorlar tansiyon boy vs hastalığın var mı diye soruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmatVictoriaCuram -- 27 Mayıs 2020; 17:11:22 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.