Şimdi Ara

380. Dönem (Ağustos 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
887
Cevap
11
Favori
91.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. İlginç olan, bu uyarıyı almama rağmen hizmet tercihi yapabiliyor olmam. Yarın askerlik şubesiyle görüşüp aynı sorunu yaşayanlar için sonucu buraya yazacağım.
  • Hayırlı olsun bakalım yaptık başvurumuzu 14 Mayıs 2020 de yapalım görevimizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bırı telegramdan yada whatsapp'dan grup kursun ordan konusuruz.Belki biraz erken ama sohbet muhabbet ederiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreadDoctor

arkadaslar bırı telegramdan yada whatsapp'dan grup kursun ordan konusuruz.Belki biraz erken ama sohbet muhabbet ederiz
    Olabilir. Diğer arkadaşlara da uygunsa neden olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayra.kayra

Temmuz ayına kadar beklemede kalacağız :)
    Eyvallah hocam. Bir yandan askerliğin tecilini sonuna kadar kullandık gitmemek için şimdi sabırsızlık başladı gitmek için hayırlısı diyelim artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: DreadDoctor

tecili bozdururken subedeki bayan arkadas 24 temmuz acıklanacak demıstı beklemedeyız

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam. Yaklaşık 2 ay var yani bekleyecez mecbur. Hepimiz için hayırlısı olsun.

• quote:

Hocam yedek subay, yedek astsubaylık tercihi yapanlar mezuniyet bilgisi paylaşırmısınız. Sizce komando olmak istiyorum ibaresi yedek subay/yedek astsubaylıkta belirleyici bir etken olur mu ?
    İnşaat mühendisiyim. Belirleyici olacağını düşünmüyorum.

• Tecilimi bozmuştum 5-6 gün önce ama değişmemiş. Asal yoklama için şubeye gidiniz, şuanki durumunuz uygun değildir diyor yukarıdaki arkadaşlar gibi.

Bu askerlik tercihinde yedek subay, er seçiminde celp tercihleri de var. Celp tercihlerinde mayıs, haziran, temmuz gözüküyor. Böyle bir şeyin olmaması gerekmiyor mu?
    Düzenleme: Mayıs, Haziran, Temmuz ceplerini en alta mı almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AmatVictoriaCuram -- 26 Mayıs 2020; 20:26:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AmatVictoriaCuram

Tecilimi bozmuştum 5-6 gün önce ama değişmemiş. Asal yoklama için şubeye gidiniz, şuanki durumunuz uygun değildir diyor yukarıdaki arkadaşlar gibi.

Bu askerlik tercihinde yedek subay, er seçiminde celp tercihleri de var. Celp tercihlerinde mayıs, haziran, temmuz gözüküyor. Böyle bir şeyin olmaması gerekmiyor mu?
    Aynı durum bende de var. Yarın şubeye soracağım.
  • Arkadaşlar şimdi bu Ağustos celbi Temmuz Ağustos Eylül yoksa Ağustos Eylül Ekim aylarını mı kapsıyor hangi aylarda gidiliyor? Bir de bu ayların kaçında gidildiği hakkında bilgi var mı? yani bu gidilen hangi aylarınsa artık o ayların 1 inde mi yoksa ilk haftasında mı gidiliyor. o nasıl oluyor ya da her celb dönemi farklı mı oluyor? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AmatVictoriaCuram

Tecilimi bozmuştum 5-6 gün önce ama değişmemiş. Asal yoklama için şubeye gidiniz, şuanki durumunuz uygun değildir diyor yukarıdaki arkadaşlar gibi.

Şubeye gitmenizde fayda var hocam. Celp tarihleri olarak şunu söyleyebilirim sistem otomatik olarak mayıs haziran temmuz vs olarak işlem görüyor. Kendi adıma konuşacak olursam bende de öyleydi ben ağustos 2020, temmuz 2020 gibi gibi 12 tercih yaptım sırasıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: Murphp

Arkadaşlar şimdi bu Ağustos celbi Temmuz Ağustos Eylül yoksa Ağustos Eylül Ekim aylarını mı kapsıyor hangi aylarda gidiliyor? Bir de bu ayların kaçında gidildiği hakkında bilgi var mı? yani bu gidilen hangi aylarınsa artık o ayların 1 inde mi yoksa ilk haftasında mı gidiliyor. o nasıl oluyor ya da her celb dönemi farklı mı oluyor? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Hocam durum şöyleki her ay alım oluyor ancak 4 ana celp dönemi mevcut ( Ağustos, Kasım, Şubat ve Mayıs) gitme durumu ise şöyle ki yedek sub./yedek Astsub. Olarak gidecek olanlar bu 4 ana celp döneminin başlarında ( örnek olarak ağustos yedek subay çıkan bir insan ağustos ilk haftasında gider ) er/erbaş ise ağustos olur eylül olur ekim olur orası tamamen sistem atamasına bağlı.

• quote:

Hocam durum şöyleki her ay alım oluyor ancak 4 ana celp dönemi mevcut ( Ağustos, Kasım, Şubat ve Mayıs) gitme durumu ise şöyle ki yedek sub./yedek Astsub. Olarak gidecek olanlar bu 4 ana celp döneminin başlarında ( örnek olarak ağustos yedek subay çıkan bir insan ağustos ilk haftasında gider ) er/erbaş ise ağustos olur eylül olur ekim olur orası tamamen sistem atamasına bağlı.

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam. Yani er olarak çıkarsa ağustos Eylül ekim aylarının ilk haftaları olur. Ydk sby olursa ağustos ilk haftası.

• Kayra.kayra K kullanıcısına yanıt
    Hocam, Yds çıkarsa gıda kontrol müfrezelerinde çalışma ihtimaliniz yüksek. Tabi ihtiyaca göre görevlendirme felanda oluyor orası ayrı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese hayırlı forumlar. Ben 24 yaşında harita mühendisi olarak komando yedek subay, yedek astsubay ve er başvurusunda bulundum. Askerlik durum belgemde 01.08.2020 ye kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. Sınıf ve tertibat bekleniyor diyor. Ağustos celbine başvuruda bulunduğumuz için tarih bu şekilde diye düşünüyorum. Umarım yedek subaylık,astsubaylık başvuran herkese çıkar. Yarışmacı arkadaşlar başarılar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murphp

teşekkürler hocam. Yani er olarak çıkarsa ağustos Eylül ekim aylarının ilk haftaları olur. Ydk sby olursa ağustos ilk haftası.

Alıntıları Göster
    Ydk sub/ydk asb olarak evet durum öyle diğerleri içinde +-5 - 10 gün öyle yani kabaca öyle hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ssali

Herkese hayırlı forumlar. Ben 24 yaşında harita mühendisi olarak komando yedek subay, yedek astsubay ve er başvurusunda bulundum. Askerlik durum belgemde 01.08.2020 ye kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyor. Sınıf ve tertibat bekleniyor diyor. Ağustos celbine başvuruda bulunduğumuz için tarih bu şekilde diye düşünüyorum. Umarım yedek subaylık,astsubaylık başvuran herkese çıkar. Yarışmacı arkadaşlar başarılar diliyorum.
    Hakkımızda hayırlısı hocam umarım hepimizin gönlüne göre olur

• quote:

Orijinalden alıntı: JustBoxing

Hocam, Yds çıkarsa gıda kontrol müfrezelerinde çalışma ihtimaliniz yüksek. Tabi ihtiyaca göre görevlendirme felanda oluyor orası ayrı.
    Aynen öyle hocam tsk'nın ihtiyacına göre kaderimiz belli olacak :)

• Şimdi arkadaşlar ben 6 haziranda subeye gidip tecilimi bozacagım
    Veteriner hekimim yökdil puanım var
    Eylulde 28 yasına gireceğim
    Sol gözümde görmemde az sıkıntı var sağ gözüm sorunsuz
    Yine sol şakagımda trafik kazası izi var
    Bu durumda beni askere alırlar mı alırlarsa yedek subaylıga basvurabilirmiyim
    Askere alırlarsa benim ay tercihi seçeneklerim neler olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.Benim tecilim 04/06 tarihinde bitiyor ve en son 2018 yılında mezun olunca muayene olup yoklama işlemini tamamlamıştım.O günden beri hiçbir işlem yapmadım bugün sisteme girdim ve hizmet tercih işlemlerini yaptım subay,astsubay,er olarak.Sormak istediğim sorular şunlar.

1)hangi celp döneminde askere gideceğim? hazirandan itibaren sıraladım celp dönemlerini
    2)yoklama başvurusuna tıkladığımda durumunuz yoklama başvurusu için uygun değildir en yakın şubeye gidiniz diyor yapmam gerek bir şey var mı?
    3)Bu sorunun cevabını net olarak öğrenemedim,subaylık ve astsubaylık çıkmaz ise bedelli yapmak istiyorum böyle bir imkanım var mı yani eğer er olarak sınıflandırılırsam iptal edip bedelli olarak yapabilir miyim askerliğimi?
    Şimdiden teşekkürler.......
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.