Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

Selam arkadaşlar.Başvuru durumumda hala sınıflandırmanız bekleniyor yazıyor. Askerlik durum belgesini sorguladığımda mezuniyet tarihimden 2 sene sonra ki tarih olan 04-09-2021 yazıyor. Bir problem olabilir mi? Bu sol menüde işlem sonucu kısmına giremiyorum bu normal mi?

• Selam arkadaşlar,

Teoriler müthiş, ben 2. durumda yer alıyorum :) bakalım ne çıkacak.

Ama ben bazı kişilerin bir günlük 05.06.2020 yazdığı zamanı kaçırdığını düşünüyorum. Yani 05.06.2020 yazdı kayboldu ama adam görmedi.

Başka bir açıdan bakalım. Sayfanın en altında belgenin geçerlilik tarihi herkeste 25.08.2020 olarak mı gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpay796 A kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.
    Zira benimde 05.06 yazıyordu şimdi kaybolmuş
    Ve konuştuğum bazı arkadaşlarımın 05.06 bazılarınında ( akşam konuştuklarım) hiç tarih yazmıyor diyordu
    Bu arkadaşlarımda benim gibi veteriner hekimler ve veteriner yedek subay alımı yüzde 90 diye biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    bende hep 29/06/2020 yazıyordu neredeyse her gün baktım ve evet 25.08.2020 yazıyor
    25.08.2020 yazması gayet normal. E-devlet belgelerinin geçerlilik süresi, o belgeyi aldığın tarih itibari ile tam 3 aydır.
  • Mr.Metallurgist M kullanıcısına yanıt
    28 mayıs'da ne zaman açıklanacak sonuçlar bilginiz var mı? saat bazında
    Hocam bende size katılıyorum.Bende 2.durumda yer alıyorum.Çoğu kişinin görmedğini düşüyorum çünkü belgenin yenilenmesi 12 saatte bir oluyor.Ayrıca durum belgesinde 05.06.2020 yazdığı gün pertemde sorguladığımda çoktan tarih gitmişti.
  • ben de hala sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor ve 01.08.2020 ye kadar herhangi bir ilişiği bulunmamaktadır yazıyor. 2019 da bozmuştum tecilimi yaş 26. hala almıyorlar !!
  • karabdul34 K kullanıcısına yanıt
    saat sabah 10 gibi oluyor genelde hocam
  • Mr.Metallurgist M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Arkadaşlar siz pertemden nasıl bakabiliyorsunuz ben hiç pertemden bakamıyorum.E-devlet ile giriş yapıyorum askeri okullara öğrenci temini ya da sözleşmeli/muvazzsaf sb-astsb ile ilgili bilgiler var hep.
  • Arkadaşlar daha önce MSB Dis Kaynaktan Muvazzaf Subay/Astsubay temini faaliyetlerine katilip YEDEK durumunda kalan ve askere gitmek için yoklama başvurusunda bulunanlara yedek subay/astsubay önceliği verildiğine dair bir duyumum var.Şubat ortalarinda Mayıs celbi için tecil bozmama rağmen millette tarihlerin 29 veya 05 olduğu zamandan beri tarihsiz bir şekilde sınıflandırılmiş yükümlü yazıyor.Başvurduğu ilk celpte gidemeyenlerin ve benim.ilk celbe siniflandirilmami buna baglayabilirmiyim sizce.Bölüm Lisans Işletme

• Ya ben bedelli başvurusu yaptım ancak henüz ücreti ödemedim. Ne var ki şu an durum belgemde "sınıflandırılmış yükümlü" yazıyor. Beni yanlışlıkla bu celbe atmış olabilirler mi?

Durum belgem bu şekilde:https://prnt.sc/snboha

Hizmet tercihleri sayfasında bu uyarı çıkıyor. Ne var ki daha geçen hafta bedelli başvurumu ve ödeme bilgilerimi görebiliyordum. Son ödeme tarihi 9 hazirandı:https://prnt.sc/snbovk

Yoklama başvurusu süreç takibinde ise yükümlü kaydı bulunmadığı yazıyor:https://prnt.sc/snbrqg

katakulliye mi getirildim, haziranda asker miyim? bir saatte bir paket sigara bitirdim, bilen biri yardım etsin lütfen.

bu bir sistem hatası mı? hata değilse de hâlâ yüksek lisans öğrencisiyim, yeniden tecil ettirebilir miyim? ödeme yapsam bedelliye yeniden dahil olabilir miyim?

• Hocam kesin bilgi için askeralma kanunu diye aratırsanız bulursunuz.

Bedelliyi araştırmış arkadaşı da ekliyorum onun daha çok bilgisi vardır.(@Miarena)

Bu arkadışın yazısından;

Bedelli askerlik hizmetinden; fiilî askerlik hizmetine başlayanlar, bakaya durumunda bulunanlar ve
    yoklamasının yapıldığı tarihte yoklama kaçağı veya saklı olanlar yararlanamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow0678 -- 25 Mayıs 2020; 14:4:40 >
  • Shadow0678 S kullanıcısına yanıt
    Şu an Ziraat uygulamasına girdiğimde hâlâ 35 bin lira fatura görünüyor, ödeme yapabiliyorum. Moral düzelten tek konu bu şu an.
  • Celp tarihim 05.06 idi.Şimdi 29.06 olmuş .Tam kendimi hazırlıyorum gitmeye yine uzuyor

• santa rika kullanıcısına yanıt
    Şu an öyle mi görünüyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: santa rika

Celp tarihim 05.06 idi.Şimdi 29.06 olmuş .Tam kendimi hazırlıyorum gitmeye yine uzuyor
    Merhaba,

Siz er olarak mı başvurdunuz, yedek subaylık için miydi?
    Mezuniyetiz nedir?

• Sorun çözüldüğü için mesaj tarafımca düzenlenmiştir, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miarena -- 1 Haziran 2020; 21:1:54 >
  • Miarena M kullanıcısına yanıt
    Evet geçtiğimiz sene bu durumda olanlar başvuru yapabiliyordu. Fakat bu yıl sınıflandırılmış olanlardan yalnızca erteleme hakkı olanlara başvuru hakkı getirdiler. Yani sınıflandırıldıktan sonra erteleme yapıp ondan sonra başvuru yapabilirsiniz. Bundan sonra da bu şekilde devam.eder muhtemelen. Bu durumda sevk tarihinize kadar tecil uzatma yollarını arayın. Öbür türlü bedelli hakkınız olmaz. Şubeyle irtibata geçin belki tecili uzatma konusunda bir yol gösterebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizb13 -- 25 Mayıs 2020; 16:58:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.