Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkannn42

"Sınıflandırma Bekliyor" diyordu . 29/06/2020 tarihi yazıyordu . Daha sonra tarih kalktı ve "Sınıflandırılmış Yükümlü" oldu
    Hocam bugün hariç en son sistemden ne zaman kontrol ettiniz?
    Çünkü bir ara herkeste 29/06/2020 sınıflandırma bekliyor yazıyordu.
    Son bir kaç gündür sınıflandırılmış yükümlü yazdıktan sonra tarihlerimizde değişme ya da tarih görünmeme oluştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkannn42

"Sınıflandırma Bekliyor" diyordu . 29/06/2020 tarihi yazıyordu . Daha sonra tarih kalktı ve "Sınıflandırılmış Yükümlü" oldu
    Aynı durumdayız hocam, bakalım ne olacak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam benimde askerliğim 26 sına kadar tecilliydi gün sisteme girdiğimde sınıflandırılmış yükümlü yazıyordu ve "tarihine kadar ilişkisi yoktur" ibaresi vardı. En son aile hekimine kontrole 2 sene önce gittim. Aile hekimine gitmeden rapor almadan nasıl sınıflandırabilirim. Kilo problemim ve diğer sağlık sorunlarım mevcut açıkcası gidecek durumda değilim. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz ? 27 sinde askerlik şubesine gitsem bir sonuç alabilir miyim ? Teşekkürler.
  • ben 6 aydır bekliyorum hala sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor yaş 26 . haziran da çıkma ihtimali var mıdır sizce?
  • Arkadaşlar bende Ocak ayında askerlik işlemleri yapıp beklemeye başladım şuan “Sınıflandırılmış Yükümlü” yazıyor tarihte ise 05-06-2020 yazıyor fakat bazı özel nedenlerden dolayı 9-10. Aya kadar askere gidemiyicem. Herhangi bir GBT sorgulamasına takılırsam zorla askere götürülme durumum olurmu?

• patron6 kullanıcısına yanıt
    2-3 gün önce baktım hocam . Herşey yolundaydı . Bugün farklılık gördüm . Tam olarak ne zman bu hale geldi bilemem . Bugün farkettim . Aynı şekilde bı arkadaşım daha var . Aynı dönem mezunuyuz . İkimizde Y.Subay istedik . Onda da bu şekilde oldu

• Bu arada ws grubu filan var mı arkadaşlar ? Geçen biris link vermiş ama grup linki değildi ..

• TheSergen T kullanıcısına yanıt
    Bakaya kalacaksın idari para cezası çıkacak gbt de çıkınca tutanak tutulacak bu tutanakların her biri cezayı katlıyor nadir götürüyor polisler şubeye

• Sorun çözüldüğü için mesaj tarafımca düzenlenmiştir, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miarena -- 1 Haziran 2020; 20:59:44 >
  • Miarena M kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin annenize inşallah, sorunuza gelince bu zamana kadar yoklama kaçağı durumuna düşmediyseniz askere gideceğiniz tarihe kadar askerliğinizi bedelli askerliğe çevirebilirsiniz bunun için şubeye gidin ama bence yine de orada durumunuza baksınlar
  • Mr.Metallurgist M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba . Bana mesaj göndermişsiniz ama telefon onay istiyor no yu yanlış girdim . Düzeltemiyorum .sorunuza gelince ; evet arkadasla aynı zaman da tecil bozduk aynı okuldan aynı bölümden aynı dönem mezunuyuz . Onun tarih işlemleri de aynı benimki gibi oldu .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yunemre123 Y kullanıcısına yanıt
    Sorun çözüldüğü için mesaj tarafımca düzenlenmiştir, teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miarena -- 1 Haziran 2020; 21:0:32 >
    Hocam askeralma kanunu diye aratırsanız kesin bilgiye ulaşırsınız.
    durumunuz anlattığınız gibiyse sınıflandırmanız yapılsa bile gitmediğiniz sürece bedelliye çevriliyor hocam sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow0678

Hocam askeralma kanunu diye aratırsanız kesin bilgiye ulaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miarena -- 1 Haziran 2020; 21:1:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miarena

Kışlaya girmediğin müddetçe değiştirebilirsin.Tecilini tekrardan da uzatabilme durumu vardı galiba tecil sebebin endir bilmiyorum.
  • Şuan askeri durum biraz riskli celp celp alımları sınırlamalı yapsalar daha iyi olacak gibi yani normalde bir celpte ne kadar alınıyorsa onu aylara bölüp alınanlarına durumlarına göre ilerletmeliler.Askeri durum risklidir.Hadtalık birinde çıkınca yanaşık düzen ve yakınlıktan herkese bulaşır.Süper taşıyıcılık diye anlamsız bir saçmalık var.

Ben şuan askerliği kapalı bir alanda zorunlu çok kişi tutulmasından dolayı riskli görüyorum.Koğuşlarda sayı kısıtlamalı tutulmalı.Normalde ne kadar duruyorsa 1/3 ü gibi dediğim gibi bir kişide çıksa herkes hasta olur ve koğuşların durumu belli en temiz görünende bile hasta olmamak imkansız.
  • Lise mezunu bir arkadaş şu an baktı sorgulama yaptı, 29 Haziran yazmaya devam ediyormuş.

Ben gerçekten anlamadım bu olanları. Yorum olacak bu ama, sanırım, ne yazık ki, 29 yazan ve subay seçenler için subay ihtimali var. Ama önceden 5.06 yazıp sonradan kaybolanlar için ise sanırım er lik garanti.

Çünkü hem er seçen hem de ydk subay/astsubay seçen karma bir grup var ve onlar 29 olarak görmeye devam ediyorlar. Bunlar sanırım ikinci alım ile alınacakları kesin kişiler.

Bu bir yorum , ama artık gözlemlediğim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Metallurgist -- 24 Mayıs 2020; 21:17:9 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.