Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KBÜ adalet önlisans diploma notumda 3,05

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozcxd -- 23 Mayıs 2020; 14:6:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozcxd

KBÜ adalet önlisans diploma notumda 3,05
    Hımm anladım.
    Benim Üniden 2 sınıf arkadaşım kulakları çınlasın birisi kasımda yedek ast oldu diğeri nisan ayında yemin töreninde yedek astsubay oldu.Kasımda gidenin not ortalaması 2 küsür bandındaydı düşüktü yani,diğer arkadaşımın ortalamasını bilmiyorum.Ortalamaya bakmıyorlar hocam tamamen Tsk/Msb'nin ihtiyaçları doğrultusunda personel tedarik ediyorlar.
  • Mayıs celbi bekleyen
    Tıp fakültesi mezunu Yedek Subay adayları ve
    Sağlık Myo mezunu Yedek Astsubay adayları tarih konusu ile ilgili gelişmeleri bildirebilseydi durum biraz daha netleşirdi en azından.

28 Mayısta her şey belli olacak zaten sabır diyelim.
  • patron6 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler bilgi için sanırım beklemekten başka çaremiz yok ne olduğunu öğrenmek için...

• Ozcxd O kullanıcısına yanıt
    Diploma notunun hiç etkisi yok (tabii ucundan mezun olanlar hakkında baraj var mı bilmem). Bakılan şeyler mezuniyet seviyesi (önlisans/lisans), mezun olunan bölüm ve sağlık durumu. Yani benim celbimde 2.0 ortalamayla eğitime alınan yedek subay devrem de oldu. Ben 2.55, bir başkası 3.0 ile gelmişti. Notu çok dert etmeyin veya çok önemli saymayın.

Ben eğitime gittiğimde kapıda kısa dönem iktisat mezunu vardı. Bana “ikimiz de iktisat mezunuyuz, neden seni aldılar da beni almadılar?” dedi. “Bilmem ki” dedim. Bu tamamen şans ve kadro sayısı ile alakalı. Yani 6 iktisat mezunuyduk biz, ama mühendis sayısı çoktu, hukuk mezunu sayısı da bize yakındı, tek 1 tane öğretmen vardı denizci asteğmenler arasında (365. dönem).

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler sınıflandirmis yükümlü yazıyor tarih kalkmış.
    Yani herşey belli sadece açıklamayı mi bekliyoruz şuan?

• Arkadaşlar onceden 05/06/2020 kadar yaziyordu. Tam şu anda baktim. 29/06/2020 siniflandirilmis yükumlu yaziyor ne demek yani?

• senad16 S kullanıcısına yanıt
    hiç bir tarih yazmadığı oldu mu?
  • 05.06 da gidenler er ve erbaslar 29.06 yedek aataubay subay ve er erbaslar tecili 29.06 kalanlarin ydk astsby veya subay olma şansları var ben şubeye gittigimde ikinci celbe kalmissin dediler 28 inde yerler açıklanır dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihhacarr

05.06 da gidenler er ve erbaslar 29.06 yedek aataubay subay ve er erbaslar tecili 29.06 kalanlarin ydk astsby veya subay olma şansları var ben şubeye gittigimde ikinci celbe kalmissin dediler 28 inde yerler açıklanır dediler
    Merhaba,

Sınıflandırma öncesi sevk tarihiniz ne gözüküyordu.

Sınıflandırma sonrası şuan askeri durum belgesinde sevk tarihi ne gözüküyor acaba?

• Öncelikle hayırlı bayramlar . Lisans mezunu sağlıkçıyım . 1.tercih Y.Subay , 2. tercih ise Y.Ast.Subay. Belgede ki tsrih 29/06'ydı . Bugün baktım tarih tamamen kalkmış sınıflandırılmış yükümlü yazıyor ...

• quote:

Orijinalden alıntı: serkannn42

Öncelikle hayırlı bayramlar . Lisans mezunu sağlıkçıyım . 1.tercih Y.Subay , 2. tercih ise Y.Ast.Subay. Belgede ki tsrih 29/06'ydı . Bugün baktım tarih tamamen kalkmış sınıflandırılmış yükümlü yazıyor ...
    Selam hocam,

Ben matematik mezunuyum. 29.06.2020 yazdığında sınıflandırma bekliyor muydunuz?

Yoksa sınıflandırılmış yazdığında önce 29.05.2020 yazdı, sonra kayıp mı oldu tarih?

• Arkadaşlar bir sorum var, şuan da e devlette sınıflandırılmış yükümlü durumundayım, 2019 da mezun oldum bu iki yıllık tecil hakkımı sınıflandırılmış durumdan sonra da kullanabilir miyim, tekrar tecil hakkım var mı yoksa tecili bozdurduğum için tecil hakkımı kaybetmiş mi oldum yorumlarsanız sevinirim.
  • alpay796 A kullanıcısına yanıt
    "Sınıflandırma Bekliyor" diyordu . 29/06/2020 tarihi yazıyordu . Daha sonra tarih kalktı ve "Sınıflandırılmış Yükümlü" oldu

• Cümleten Hayırlı bayramlar gençlik. Burada yorum yapanların bir çoğu benim gibi askere gidecek kurban bayramı hayırlısıyla birliklerimize olacağız ailelerimizle bu sene ki son bayramımız tadını çıkarın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: HectorBarbossa

Arkadaşlar bir sorum var, şuan da e devlette sınıflandırılmış yükümlü durumundayım, 2019 da mezun oldum bu iki yıllık tecil hakkımı sınıflandırılmış durumdan sonra da kullanabilir miyim, tekrar tecil hakkım var mı yoksa tecili bozdurduğum için tecil hakkımı kaybetmiş mi oldum yorumlarsanız sevinirim.
    Şubeye giderek sorunuzu teyit ettirebilirsiniz.
    Benim bildiğim sınıflandırılmış yükümlü yazdıktan sonra tecil ettirseniz bile aynı bölge ve sınıfa düşüyor olmanız.
    Sadece tecil ettirirseniz gideceğiniz celb dönemimde isterseniz bedelliden faydalabilirsiniz.
    Şubeden daha net cevap alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.